Ana içeriğe atla

Maydanoz Time:Müzik-Anna Kendrick When I'm Gone

Öncelikle herkese iyi hafta sonları dilerim efenim!Bu hafta sonuna (İzmir'de bir hava var ki sormayın ahaha güneş evdeyken bile içimi ısıtıyor) şöyle klibini ve şarkıyı çok beğendiğim bir Müzik postu ile başlayalım istedim.Hep Müzik Ödüllerinde Kırmızı Halı'da görüp bu Alacakaranlık'ta oynayan kız değil mi ne işi var Müzik ödüllerinde bu da mı başımıza şarkıcı oldu diye hep tırıs geçmiştim geçen Vevo'da kliplere bakarken karşıma çıktı bi izleyeyim dedim ve resmen bayıldım!Klibe de kızın yumuşak sesine de şarkının temposunada...Normalde suratsız bir kız olduğu için çok fazla sevmem Anna'yı sevmem ama burada resmen bayıldım ve bir kez daha ön yargılarımı kendi kendime parçalamış olmanın mutluluğunu yaşıyorum.Neyse gelelim klibe asıl ismi Cups olan şarkı aslında bir garson kızın mutfakta yemek yaparken bardaklarla çıkardığı ritmin üzerine kurulu ama kızı kendimle o kadar çok özdeşleştirdim ki anlatamam benim mutfakta yemek yaparken ki halim o saç tipi, üzerinde ki o salaş kirli giysiler tabi ben bundan biraz daha suratlıyım müzik dinleye dans ederek güle oynaya yemek yapıyorum(!)...Neyse bu arada klipteki ayrıntılarda benim için oldukça anlamlı gitmek istediği yerlerin karşı dolabına resimlerini asması arada bi bakması iç geçirmesi sonra Amerikan Cafelerdeki o hava ve yemekler ne bileyim çok hoşuma gidiyor işte benim keşke ben de böyle çalışsam ve bir amaç için para biriktirsem inanın çok istiyorum üniversiteye giderken eğer zamanım ve şansımda olursa seyehat paramı kendim kazanmak çok isterim neyse bugünlükte bu kadar hadin izleyelim!
h

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Tayvan Dizisi : Before We Get Married

Herkese merhabalar efenim,
Aldatma konulu diziler sadece Kore de değil Çin ve Tayvan dizilerine de yayılmaya başladı.Bu tip konuları çok fazla desteklemiyor olsam da izlemesi maalesef ki acayip heyecanlı oluyor.Aslına bakarsanız baş roldeki adamımız bildiğin tacizcinin teki bile sayılabilir o yüzden başlarda biraz öfkelendiğim bir dizi de oldu ama nedense beni sonradan aktı götürdü ve son bölümde buldum kendimi bir anda :/ Bir şeyleri desteklemesem ya da sevmesem bile bir an da kapılıp gidebiliyorum :/

 Li Hao Yi ile nişanlı olan Zhou Wei Wei, başarılı, azimli nişanlısına sadık bir kadındır. Lia Hao Li, tutumlukta çığır aşmış, hayatının her anını planlamıştır.
Chu Kehuan, başarılı bir girişimcidir. Aynı gün içerisinde onu kader, 3 kez Zhou Wei Wei ile karşılaştırır. Chu Kehuan, Zhou Wei Wei'den etkilenir ve kendini onun dünyasına kaptırır. Chu Kehuan'ın 10 yıllık kız arkadaşı olmasına rağmen Zhou Wei Wei ile ilişki kuramaya çalışır.

Tayland Dizisi : Boy For Rent

Herkese merhabalar efenim ...

Çerezlik bir Tayland dizisi ile devam ediyoruz yine Türkçe çevirisi olmadığı için ingilizce alt yazı şeklinde izledim haberiniz olsun :) Dizinin konusundan bahsedicek olursak , erkek kiralayabileceğiniz bir şirket var yani aslında şöyle kiraladığınız adamı cinsellik içinde kullanabilirsiniz ya da başka şeyler içinde kullanabilirsiniz.Baş roldeki kızımız hoşlandığı çocuk tarafından seksi olmadığı ve ezik bir kız olduğu için reddedilir bu kızımızda bir erkekle bir ilişki nasıl yaşanır ve nasıl daha seksi erkeklerin isteyebileceği bir kız olurum diye bu şirketten birini kendine öğretmen olarak kiralar tabi işler sonrasında karışır :)