Ana içeriğe atla

Maydanoz Time : Dizi-Birth Of A Beauty

Herkese merhabalar efenim...Uzun bir süreden sonra bir Kore dizisinin daha sonuna geldim Birth Of A Beauty 2014 yapımı 21 bölümlük çok tatlı bir Kore dizisi aslında 16 bölüm olmasına karar verilmişti en başında ama ülkede tutunda uzatmaları oynadılar ve resmen sakız ettiler yine saçmaladı senaristler bi dizi ne kadar tutsada en fazla 16 bölüm olup tadında kalmalı bence.Başrollerimiz oldukça tanındık ve ikiside çok güzeller ve birbirlerine de çok yakışıyorlar.Konusuna gelecek olursak;bir zamanlar şişman çirkin bir ajumma olan bir kadın zengin yakışıklı bir adamla evlenir ama bu adam çok kötü bir adamdır kadını aldatır üstüne üstlük aldattığı kadınlada hain planlar yapıp karısına bir ölüm planı hazırlar kaza süsü verilecek olan araba kazasından ajummamız sağ kurtulur ve bir doktorun evine sığınır ve başından geçenleri anlatır doktor onu estetik ameliyata sokar hem psikolojik hem zihinsel hem de dış görüntü olarak eğitir ve mükemmel kıskanalası bir kadın olmasına sağlar bu süreçte kocasının kendini öldürme planlarını öğrenir ve doktorla birlikte bir intikam planı hazırlarlar intikam planı hazırlarken bu çiftimiz birbirine aşık olmaya başlar.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Tayvan Dizisi : Before We Get Married

Herkese merhabalar efenim,
Aldatma konulu diziler sadece Kore de değil Çin ve Tayvan dizilerine de yayılmaya başladı.Bu tip konuları çok fazla desteklemiyor olsam da izlemesi maalesef ki acayip heyecanlı oluyor.Aslına bakarsanız baş roldeki adamımız bildiğin tacizcinin teki bile sayılabilir o yüzden başlarda biraz öfkelendiğim bir dizi de oldu ama nedense beni sonradan aktı götürdü ve son bölümde buldum kendimi bir anda :/ Bir şeyleri desteklemesem ya da sevmesem bile bir an da kapılıp gidebiliyorum :/

 Li Hao Yi ile nişanlı olan Zhou Wei Wei, başarılı, azimli nişanlısına sadık bir kadındır. Lia Hao Li, tutumlukta çığır aşmış, hayatının her anını planlamıştır.
Chu Kehuan, başarılı bir girişimcidir. Aynı gün içerisinde onu kader, 3 kez Zhou Wei Wei ile karşılaştırır. Chu Kehuan, Zhou Wei Wei'den etkilenir ve kendini onun dünyasına kaptırır. Chu Kehuan'ın 10 yıllık kız arkadaşı olmasına rağmen Zhou Wei Wei ile ilişki kuramaya çalışır.

Tayland Dizisi : Boy For Rent

Herkese merhabalar efenim ...

Çerezlik bir Tayland dizisi ile devam ediyoruz yine Türkçe çevirisi olmadığı için ingilizce alt yazı şeklinde izledim haberiniz olsun :) Dizinin konusundan bahsedicek olursak , erkek kiralayabileceğiniz bir şirket var yani aslında şöyle kiraladığınız adamı cinsellik içinde kullanabilirsiniz ya da başka şeyler içinde kullanabilirsiniz.Baş roldeki kızımız hoşlandığı çocuk tarafından seksi olmadığı ve ezik bir kız olduğu için reddedilir bu kızımızda bir erkekle bir ilişki nasıl yaşanır ve nasıl daha seksi erkeklerin isteyebileceği bir kız olurum diye bu şirketten birini kendine öğretmen olarak kiralar tabi işler sonrasında karışır :)