Ana içeriğe atla

Maydanoz Time : Film - Wilbur Wants To Kıill Himself

Herkese günün 2.postu olan film postundan merhabalar efenim.Dünyada milyarlarca insan var bu demektir ki milyarlarca doğru ve trilyonlarca düşünce var.Hep derim,her insan bir dünya o yüzden insanları anlamak oldukça zor.Psikiyatri,psikoloji her şey hafif kalıyor insan ruhunu ve düşüncelerini,davranışlarını açıklamakla.Bir olay yaşıyorsunuz canınızı yakan bir olay,acı çektiriyorlar size duygularınızla oynuyorlar sonrada sanki bu olayda asıl suçlu sizmişsiniz gibi hissettiriyorlar,intikam belki çok lanet bir şey evet kesinlikle çift taraflı.Ama siz bilerek isteyerek yapmadınız bunu bir şekilde intikam fırsatı karşınıza çıktı işte.Allah beni sınamak mı istiyor acaba? Yoksa bir yol mu açıyor bana git ve hakedeni mıhla diye! Yapmasanız onu biliyorum içimde kalıcak bunca aydan sonra önünüze geliş intikam fırsatı hiç düşünmediğin bi anda onada çektireceğini biliyorsun ya bu bir şeytanın oyunuysa? Düşünmek insanı gerçekten çıldırtır hep derim ya en mutlu insanlar cahil insanlardır,düşünceden yoksun.

Neyse bu anlattıklarımın konuyla hiç bi alaksı yoktu aslında sadece içimi dökmek istedim şu sıra içimde büyük fırtınalar kopuyor doğruyu yaptığımı bilsem de onun bunları hakettiğini bilsemde kalbim acıyor.Umarım zamanla geçer her zaman ki gibi sadece zamana bırakıyorum ama vicdanım rahat yanlış bir şey yapmadığımı biliyorum,biliyorum ki kötülük eden kötülük bulur herkes hakettiğini yaşar.

Aslında bu film üstte söylediklerimden çokta farklı bir şey içermiyor.Sadece benim dikkatimi çeken adam ve kadın büyük bir yanlış yapıyor ve iyi adam ölüyor.Bu durumda herkes üzülüyor ama onlar bi şekilde yaşamaya devam ediyor.Aslında gerçek hayatı yansıtan bir film benim gibi hayalperest pembe bulutlarda yaşayan birinin beğenmemesi gayet normal olabilir.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Tayvan Dizisi : Before We Get Married

Herkese merhabalar efenim,
Aldatma konulu diziler sadece Kore de değil Çin ve Tayvan dizilerine de yayılmaya başladı.Bu tip konuları çok fazla desteklemiyor olsam da izlemesi maalesef ki acayip heyecanlı oluyor.Aslına bakarsanız baş roldeki adamımız bildiğin tacizcinin teki bile sayılabilir o yüzden başlarda biraz öfkelendiğim bir dizi de oldu ama nedense beni sonradan aktı götürdü ve son bölümde buldum kendimi bir anda :/ Bir şeyleri desteklemesem ya da sevmesem bile bir an da kapılıp gidebiliyorum :/

 Li Hao Yi ile nişanlı olan Zhou Wei Wei, başarılı, azimli nişanlısına sadık bir kadındır. Lia Hao Li, tutumlukta çığır aşmış, hayatının her anını planlamıştır.
Chu Kehuan, başarılı bir girişimcidir. Aynı gün içerisinde onu kader, 3 kez Zhou Wei Wei ile karşılaştırır. Chu Kehuan, Zhou Wei Wei'den etkilenir ve kendini onun dünyasına kaptırır. Chu Kehuan'ın 10 yıllık kız arkadaşı olmasına rağmen Zhou Wei Wei ile ilişki kuramaya çalışır.

Tayland Dizisi : Boy For Rent

Herkese merhabalar efenim ...

Çerezlik bir Tayland dizisi ile devam ediyoruz yine Türkçe çevirisi olmadığı için ingilizce alt yazı şeklinde izledim haberiniz olsun :) Dizinin konusundan bahsedicek olursak , erkek kiralayabileceğiniz bir şirket var yani aslında şöyle kiraladığınız adamı cinsellik içinde kullanabilirsiniz ya da başka şeyler içinde kullanabilirsiniz.Baş roldeki kızımız hoşlandığı çocuk tarafından seksi olmadığı ve ezik bir kız olduğu için reddedilir bu kızımızda bir erkekle bir ilişki nasıl yaşanır ve nasıl daha seksi erkeklerin isteyebileceği bir kız olurum diye bu şirketten birini kendine öğretmen olarak kiralar tabi işler sonrasında karışır :)