Ana içeriğe atla

Maydanoz Time : Kitap - Ve Dağlar Yankılandı Khaled Hosseın

Herkese günün 2.postu olan kitap postundan merhabalar efenim.Daha önce çok ünlü olan Uçurtma Avcısı ve Bin Muhteşem Güneş adlı kitaplarını duyduğum ama okuma fırsatım hiç yakalayamadığım Khaled Hosseın'ın son çıkan kitabı olan Ve Dağlar Yankılandı kitabını İzmir'e geldim gelesi okuyorum bitirmeye çalışıyorum ama bir türlü bitmiyor baştan beri konuya resmen hakim olamadım kurgu bana çok karışık geldi ya okurken iyi konsantre olamadım ya ilk defa bir Doğu kitabı okuduğum için bocaladım bilemiyorum ama açıkçası hiç beğenmedim.İnternetten belki biraz yardımı olur diye özetini ve yorumlarını falanda okudum ama yinede kitap beni hiç sarmadı açıkçası kütüphaneden aldım ve aldığıma da bin pişamn oldum İzmir'e geldiğim için hesapta bi yanlışıklı oldu ve zamanında dönemedim bu yüzden ceza alıcam ayrıca bu kitap içinde cezama değseydi bari.Neyse yinede siz ön yargı ile yaklaşmayın konuyu bi okuyun eğer size hitap ederse okuyun anlarsanız bana da anlatın.

Konusu:Abdullah ve Peri fakir bir ailenin çocuklarıydı fakat birbirlerine çok bağlı oldukları için çok mutluydular. Peri’nin annesi onu doğururken kay kaybından ölmüştü. Bunun üzerine babası yeniden evlenir ve bu evlilik ile çocukların hayatı da tamamen değişir. Karısının kardeşi zengin bir çiftin yanında çalışır ve çiftin çocukları olmaz. 

Peri’yi aile bu zengin çifte evlatlık olarak verir. Abdullah Peri’den ayrılmamak için çok çabalar fakat daha 8 yaşında olduğu için elinden bir şey gelmez. 

Peri’nin ailesini tamamen unutması için ailesi ile görüşmesi kesin olarak yasaklanır. Dahası dayısının da akraba izi yasaklanır ve dayı onun için bir hizmetkardan başkası değildir artık.

Peri bir süre sonra yeni babasının hastalanması ile annesi ile birlikte Paris’e gider. Yeni ailesi Peri ile pek ilgilenmez ve Peri zamanının büyük bir kısmını dersleri ve öğretmenleri ile geçirir. Zamanla geçmişine dair her şey böylelikle silinir. 

Peri artık büyüyüp genç bir kız olduğunda annesini bir kazada kaybeder. Onun eşyaları arasında dolanırken annesine ait bir sağlık raporu dikkatini çeker. Annesi bir hastalık nedeni ile rahmini aldırmıştır. Bunun anlamı Peri’nin evlatlık olduğudur. Peri bunu öğrenince bir şok geçirir ve geçmişini araştırmak ister fakat bu sırada hamile olduğunu öğrenir. Bunun üzerine olanlarını erteler fakat zamanla çocuklar nedeni ile geçmişini araştırmaya fırsatı olmaz. 

Peri bir gün bir telefon alır ve hizmetkar olarak bildiği Nebi dayısının öldüğünü öğrenir. Ölmeden önce ona bir mektup bırakmıştır. 

Peri mektubu okuduğunda tüm gerçekleri öğrenir. Abdullah adında bir abisinin olduğunu öğrenir ve onu bulmak için bir zamanlar yaşadığı kasabaya geri döner. 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Maydanoz Time : Dizi - Sevdiğim Kore Dizileri

Herkese merhabalar millet !

Aslında bugün başka bir dizi postu yapma fikri vardı aklımda fakat en sıkı takipçilerimden biri olan Deep'in isteği üzerine böyle olmazsa olmaz mutlaka izlenmesi gereken Kore dizilerini şöyle bi tekrardan kısaca yazdım.Ayrıntılı olarak Dizi kategorisinde bütün dizileri bulabilirsiniz.Ayrıca daha fazlasına da ordan bulabilirsiniz.Dediğim gibi bir çok Kore dizis izledim ama içlerinden 27 tanesi gerçekten unutulmaz bulmuşum demekki.1-Healer

Daha yeni izledim.İzlerken aşkı,macerayı tee kalbimin derinliklerinde hissettiğim nadir Kore dizilerinden.Türü Aksiyon-Romantik-Dram.Başroldeki adama gizliden aşk duyuyorum :D2-She Was Pretty

Türü Romantik-Komedi olan 2015 dizilerinden.Sırf Siwon için başladığım doğrudur 2.adam rolünde olmasına rağmen şarkıcılığı yanında çok büyük bir oyunculuk yeteneği olduğunuda kanıtlamış bulundu bu diziyle diyebilirim şimdi maalesef askerde :/  Başrol oyuncularına ise oldukça aşinayız Kill me Heal Me dizisi ile.
3-Oh My Ghost

Bence 2015&…

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Çin Dizi - Whirlwind Girl 2

Herkese merhabalar efenim ...
Kore dizilerini güncel bir şekilde izlemeye elbette devam ediyorum ama bir de yan sanayi misali yan dizi olaraktan Çin-Tayvan ve Tayland dizilerini de izlemeye devam ediyorum :D
Bu dizi gibi bazı dizilerde Kore'den oyuncu tranferli olunca tadından yenmiyor hele de Kore'den transfer edilen kişi Ji Chang Wook olunca :D
Wook'un K2 Kore dramasından önce Çin'de bir dizisi vardı yine elbette romantik yönü çok fazla olmayan daha çok vurdulu kırdılı elbette yine Wook'un sert soğuk bi karakteri oynadığı daha çok spor   ve arkadaşlık temaları üzerinden yürüyen bir dizi diyebilirim.
Biliyorum pek benim tarzım değil ama konu Wook olunca hiç bir şeyi gözüm görmüyor ve atlaya atlaya olsada sırf onu biraz daha görebilmek için diziye tüm sıkıcılığına rağmen katlanıp izliyorum fangirl olmak böyle bir şey işte canlar :D
Allah'ım bu adamı en boş gününde özene özene yaratmış vallahi adam Allah'ın yaratma sanatının en güzel eserlerinden birinin temsilci…