Ana içeriğe atla

Maydanoz Time : Kitap - Ve Dağlar Yankılandı Khaled Hosseın

Herkese günün 2.postu olan kitap postundan merhabalar efenim.Daha önce çok ünlü olan Uçurtma Avcısı ve Bin Muhteşem Güneş adlı kitaplarını duyduğum ama okuma fırsatım hiç yakalayamadığım Khaled Hosseın'ın son çıkan kitabı olan Ve Dağlar Yankılandı kitabını İzmir'e geldim gelesi okuyorum bitirmeye çalışıyorum ama bir türlü bitmiyor baştan beri konuya resmen hakim olamadım kurgu bana çok karışık geldi ya okurken iyi konsantre olamadım ya ilk defa bir Doğu kitabı okuduğum için bocaladım bilemiyorum ama açıkçası hiç beğenmedim.İnternetten belki biraz yardımı olur diye özetini ve yorumlarını falanda okudum ama yinede kitap beni hiç sarmadı açıkçası kütüphaneden aldım ve aldığıma da bin pişamn oldum İzmir'e geldiğim için hesapta bi yanlışıklı oldu ve zamanında dönemedim bu yüzden ceza alıcam ayrıca bu kitap içinde cezama değseydi bari.Neyse yinede siz ön yargı ile yaklaşmayın konuyu bi okuyun eğer size hitap ederse okuyun anlarsanız bana da anlatın.

Konusu:Abdullah ve Peri fakir bir ailenin çocuklarıydı fakat birbirlerine çok bağlı oldukları için çok mutluydular. Peri’nin annesi onu doğururken kay kaybından ölmüştü. Bunun üzerine babası yeniden evlenir ve bu evlilik ile çocukların hayatı da tamamen değişir. Karısının kardeşi zengin bir çiftin yanında çalışır ve çiftin çocukları olmaz. 

Peri’yi aile bu zengin çifte evlatlık olarak verir. Abdullah Peri’den ayrılmamak için çok çabalar fakat daha 8 yaşında olduğu için elinden bir şey gelmez. 

Peri’nin ailesini tamamen unutması için ailesi ile görüşmesi kesin olarak yasaklanır. Dahası dayısının da akraba izi yasaklanır ve dayı onun için bir hizmetkardan başkası değildir artık.

Peri bir süre sonra yeni babasının hastalanması ile annesi ile birlikte Paris’e gider. Yeni ailesi Peri ile pek ilgilenmez ve Peri zamanının büyük bir kısmını dersleri ve öğretmenleri ile geçirir. Zamanla geçmişine dair her şey böylelikle silinir. 

Peri artık büyüyüp genç bir kız olduğunda annesini bir kazada kaybeder. Onun eşyaları arasında dolanırken annesine ait bir sağlık raporu dikkatini çeker. Annesi bir hastalık nedeni ile rahmini aldırmıştır. Bunun anlamı Peri’nin evlatlık olduğudur. Peri bunu öğrenince bir şok geçirir ve geçmişini araştırmak ister fakat bu sırada hamile olduğunu öğrenir. Bunun üzerine olanlarını erteler fakat zamanla çocuklar nedeni ile geçmişini araştırmaya fırsatı olmaz. 

Peri bir gün bir telefon alır ve hizmetkar olarak bildiği Nebi dayısının öldüğünü öğrenir. Ölmeden önce ona bir mektup bırakmıştır. 

Peri mektubu okuduğunda tüm gerçekleri öğrenir. Abdullah adında bir abisinin olduğunu öğrenir ve onu bulmak için bir zamanlar yaşadığı kasabaya geri döner. 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Tayvan Dizisi : Before We Get Married

Herkese merhabalar efenim,
Aldatma konulu diziler sadece Kore de değil Çin ve Tayvan dizilerine de yayılmaya başladı.Bu tip konuları çok fazla desteklemiyor olsam da izlemesi maalesef ki acayip heyecanlı oluyor.Aslına bakarsanız baş roldeki adamımız bildiğin tacizcinin teki bile sayılabilir o yüzden başlarda biraz öfkelendiğim bir dizi de oldu ama nedense beni sonradan aktı götürdü ve son bölümde buldum kendimi bir anda :/ Bir şeyleri desteklemesem ya da sevmesem bile bir an da kapılıp gidebiliyorum :/

 Li Hao Yi ile nişanlı olan Zhou Wei Wei, başarılı, azimli nişanlısına sadık bir kadındır. Lia Hao Li, tutumlukta çığır aşmış, hayatının her anını planlamıştır.
Chu Kehuan, başarılı bir girişimcidir. Aynı gün içerisinde onu kader, 3 kez Zhou Wei Wei ile karşılaştırır. Chu Kehuan, Zhou Wei Wei'den etkilenir ve kendini onun dünyasına kaptırır. Chu Kehuan'ın 10 yıllık kız arkadaşı olmasına rağmen Zhou Wei Wei ile ilişki kuramaya çalışır.

Tayland Dizisi : Boy For Rent

Herkese merhabalar efenim ...

Çerezlik bir Tayland dizisi ile devam ediyoruz yine Türkçe çevirisi olmadığı için ingilizce alt yazı şeklinde izledim haberiniz olsun :) Dizinin konusundan bahsedicek olursak , erkek kiralayabileceğiniz bir şirket var yani aslında şöyle kiraladığınız adamı cinsellik içinde kullanabilirsiniz ya da başka şeyler içinde kullanabilirsiniz.Baş roldeki kızımız hoşlandığı çocuk tarafından seksi olmadığı ve ezik bir kız olduğu için reddedilir bu kızımızda bir erkekle bir ilişki nasıl yaşanır ve nasıl daha seksi erkeklerin isteyebileceği bir kız olurum diye bu şirketten birini kendine öğretmen olarak kiralar tabi işler sonrasında karışır :)