Ana içeriğe atla

Maydanoz Time: Kitap - Obsidiyen Jennifer L. Armentrout

Herkese İzmir'de ve yaz tatilimin başlangıç haftasından merhabalar efenim.Buraya gelir gelmez ilk işim final haftasındayken elimde sürekli dolandırıp ama okumayıp yarım bıraktığım romanı ''Obsidyeni'' bitirmek oldu.

Obsidyenin kelime anlamı bilmeyenler için söylemek gerekirse siyah,küçük,kesici değerli bir taştır.

Romana gelecek olursak kurtadamlar ve vampirlerden sıkılmışlar için uzaylılara hoşgeldin diyin! Diyerek  başlamak doğru olur.Peki yakışıklı çocuğun bu sefer kurtadam ya da vampir değilde uzaylı olması romanın akışının onlarla aynı olmamasını etkiler mi ? Maalesef etkilememiş.

Alacakaranlık serisi ile bi çok benzerlik içeriyor maalesef.Kızın yeni bi kasabaya taşınması,yeni okul ve elbette yakışıklı bu dünyadan olmayan biriyle aşık olmaları,Adamın kız kardeşiyle arkadaşlık kurmaları ve tabiki de peşlerinde Arum denilen kötü heriflerin olması.Hatta kızın adamın bu dünyadan olmadığını anlamasıda çok benziyor Alacakaranlık serisine.Kıza tam kamyon çarpacakken adam gücüyle kamyonu durduruyor falan.

Açıkçası beni çok çok fazla saran bi seri olmadı çünkü fazlasıyla aynı buldum çok değişik bi konusu yoktu.Serinin devamını alıp okumayı pek düşünmüyorum açıkçası ama belli de olmaz,güvenmiyorumda...


Yorumlar

 1. ay ben de okucam bu lux serisini hala 2 yazdır. yazları okuyom deX yayınlarını. ne güzel de mi kapakları. melez sözleşmelerine başladım ben de yeni :)

  bi de iyi tatilleer

  YanıtlayınSil
 2. ben daha yeni keşfettim vallahi deX yayınlarını ama evet kapaklara bayıldım

  YanıtlayınSil
 3. youtube da videolar var kitap önerileri adı altında arkadaşlarımız kitap tanıtıyo bak onlarda var biçok dex. kitap aşığı, kitap okuyan solucan, arkadaşlarımız örneğin.

  YanıtlayınSil
 4. son yazımı gördün müüüüü :)

  YanıtlayınSil
 5. hahah evet okudum çok teşekkür ederim ay çok heyecanlandım bak şimdi :D

  YanıtlayınSil
 6. ama valla çok tatlı anlatıyon ki her şeyi. bak 2 arkadaşımız gelmiş üye olmuş bakalım. hareketlensin biraz blogun bakalım :)

  YanıtlayınSil
 7. haraketlensin vallahi artık yıllardır kendim çalıyom kendim oynuyom :D

  YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Tayvan Dizisi : Before We Get Married

Herkese merhabalar efenim,
Aldatma konulu diziler sadece Kore de değil Çin ve Tayvan dizilerine de yayılmaya başladı.Bu tip konuları çok fazla desteklemiyor olsam da izlemesi maalesef ki acayip heyecanlı oluyor.Aslına bakarsanız baş roldeki adamımız bildiğin tacizcinin teki bile sayılabilir o yüzden başlarda biraz öfkelendiğim bir dizi de oldu ama nedense beni sonradan aktı götürdü ve son bölümde buldum kendimi bir anda :/ Bir şeyleri desteklemesem ya da sevmesem bile bir an da kapılıp gidebiliyorum :/

 Li Hao Yi ile nişanlı olan Zhou Wei Wei, başarılı, azimli nişanlısına sadık bir kadındır. Lia Hao Li, tutumlukta çığır aşmış, hayatının her anını planlamıştır.
Chu Kehuan, başarılı bir girişimcidir. Aynı gün içerisinde onu kader, 3 kez Zhou Wei Wei ile karşılaştırır. Chu Kehuan, Zhou Wei Wei'den etkilenir ve kendini onun dünyasına kaptırır. Chu Kehuan'ın 10 yıllık kız arkadaşı olmasına rağmen Zhou Wei Wei ile ilişki kuramaya çalışır.

Tayland Dizisi : Boy For Rent

Herkese merhabalar efenim ...

Çerezlik bir Tayland dizisi ile devam ediyoruz yine Türkçe çevirisi olmadığı için ingilizce alt yazı şeklinde izledim haberiniz olsun :) Dizinin konusundan bahsedicek olursak , erkek kiralayabileceğiniz bir şirket var yani aslında şöyle kiraladığınız adamı cinsellik içinde kullanabilirsiniz ya da başka şeyler içinde kullanabilirsiniz.Baş roldeki kızımız hoşlandığı çocuk tarafından seksi olmadığı ve ezik bir kız olduğu için reddedilir bu kızımızda bir erkekle bir ilişki nasıl yaşanır ve nasıl daha seksi erkeklerin isteyebileceği bir kız olurum diye bu şirketten birini kendine öğretmen olarak kiralar tabi işler sonrasında karışır :)