Ana içeriğe atla

Maydanoz Time : Kitap - Allah De Ötesini Bırak Uğur Koşar

Herkese tekrardan merhabalar efenim...

Günün 2.postunda bir araya giren ve 1 günde iş yerinde çalışırken okuduğum (evet part time bir işte çalışmaya başladım o yüzden hafta sonu post atamıyorum ) bir kitap oldu.Bu kitap benim değil açıkçası oda arkadaşımındı ve onda görüp merak edip okumuştum.Bir çok kitap bloğunda da duyup çok merak ettiğim bir kitaptı.Asıl kitabımı okurken araya giren reklam misali oldu bu kitap benim için.

Öncelikle yazarın bir teraspist olduğunu belirtmem gerek.Biraz da o gözle okudum diyebilirim kitabı.Ayrıca okurkende bazı notlar aldım izin verirseniz şimdi sizlerle onları paylaşmak istiyorum gerçi biraz spoiler gibi oluyor ama ben her zaman dediğim gibi burada kitap,dizi,film önermiyorum yorumluyorum tanıtıyorum !

1-)Sadece manevi din terapisi mi yapıyor bu adam inanmayan birine nasıl yaklaşıyor bu alanda ?

2-)Aldatılan bir kadına adam bir kez daha yaparsa ne yapacağını sen bilirsin ama şimdi şeytana uydu diye affetmesini söylüyor bir kez yapan bir daha da yapabilir eğer bir kez daha yaparsa o kadın terapistine beddua etmez mi? Sonuçta bizim görevimiz bir karar vermesini sağlamak değil sadece rehberlik etmek kararı kendisine bırakması lazım yazar böyle bir olayda bir terapist olarak seçenek sunmak ve kararı ona bırakmak yerine yanlı bir seçenek sunuyor. Ayrıca kadının kadınlık onurunu ve kadının 2.kez aldatılma durumunda neler yaşayabileceğini göz ardı etmiş,Bu duruma sadece dinsel yaklaşmak bence çok yanlış.

3-)Kitapta çok fazla tekrar yapılıyor.Sanki zorla bir fikri sokmak ister gibi.Bir şeyi söyleyip gerisini okuyanın aklıın hidayetine bıraksa daha iyi olurdu diye düşünüyorum.

4-)Son kısımda bulunan kendine yapılan övgüleri koymasuı biraz anlattığı kişiliğe ters düşmüş,reklam sezdim bu konuda kitapta ki bütün samimiyet bir anda kayboldu benim için.

Bu eleştirilerim dışında bende maneviyat olarak bir insana çok destek olacak bir şeyler katabilecek bir yetide kitap olduğunu düşünüyorum.


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Maydanoz Time : Dizi - Sevdiğim Kore Dizileri

Herkese merhabalar millet !

Aslında bugün başka bir dizi postu yapma fikri vardı aklımda fakat en sıkı takipçilerimden biri olan Deep'in isteği üzerine böyle olmazsa olmaz mutlaka izlenmesi gereken Kore dizilerini şöyle bi tekrardan kısaca yazdım.Ayrıntılı olarak Dizi kategorisinde bütün dizileri bulabilirsiniz.Ayrıca daha fazlasına da ordan bulabilirsiniz.Dediğim gibi bir çok Kore dizis izledim ama içlerinden 27 tanesi gerçekten unutulmaz bulmuşum demekki.1-Healer

Daha yeni izledim.İzlerken aşkı,macerayı tee kalbimin derinliklerinde hissettiğim nadir Kore dizilerinden.Türü Aksiyon-Romantik-Dram.Başroldeki adama gizliden aşk duyuyorum :D2-She Was Pretty

Türü Romantik-Komedi olan 2015 dizilerinden.Sırf Siwon için başladığım doğrudur 2.adam rolünde olmasına rağmen şarkıcılığı yanında çok büyük bir oyunculuk yeteneği olduğunuda kanıtlamış bulundu bu diziyle diyebilirim şimdi maalesef askerde :/  Başrol oyuncularına ise oldukça aşinayız Kill me Heal Me dizisi ile.
3-Oh My Ghost

Bence 2015&…

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Çin Dizi - Whirlwind Girl 2

Herkese merhabalar efenim ...
Kore dizilerini güncel bir şekilde izlemeye elbette devam ediyorum ama bir de yan sanayi misali yan dizi olaraktan Çin-Tayvan ve Tayland dizilerini de izlemeye devam ediyorum :D
Bu dizi gibi bazı dizilerde Kore'den oyuncu tranferli olunca tadından yenmiyor hele de Kore'den transfer edilen kişi Ji Chang Wook olunca :D
Wook'un K2 Kore dramasından önce Çin'de bir dizisi vardı yine elbette romantik yönü çok fazla olmayan daha çok vurdulu kırdılı elbette yine Wook'un sert soğuk bi karakteri oynadığı daha çok spor   ve arkadaşlık temaları üzerinden yürüyen bir dizi diyebilirim.
Biliyorum pek benim tarzım değil ama konu Wook olunca hiç bir şeyi gözüm görmüyor ve atlaya atlaya olsada sırf onu biraz daha görebilmek için diziye tüm sıkıcılığına rağmen katlanıp izliyorum fangirl olmak böyle bir şey işte canlar :D
Allah'ım bu adamı en boş gününde özene özene yaratmış vallahi adam Allah'ın yaratma sanatının en güzel eserlerinden birinin temsilci…