Ana içeriğe atla

Maydanoz Time : Film - Küçük Prens

Herkese merhabalar efenim...

Evet evet 20 yaşındayım kitap okumayı da çok seveerim ama maalesef bu yaşıma kadar bir türlü Küçük Prens kitabını okumaya fırsatım olması.

Bu dönemlerde yeniden popüler haline gelen Küçük Prens'in biliyorsunuz ki bir de animasyon filmi çekildi bende okumak yerine önce filmi izledim.Ama duyduklarıma göre animasyon filmi ile kitap birebir aynı değilmiş.Daha modern ve yönetmenin kendi uyarlaması haliymiş.Ama ben bu halini beğendim açıkçası.


Başarılı ve çok yaşlı bir pilot olan Mr. Prince yaptığı bir kaç yanlış hamle sonucunda uçağını kontrol edemez hale gelir ve geri dönüşü olmayan bir yola girer, bu saatten sonra yapabileceği tek şey düşen uçağı olabildiğince ve düzgün bir şekilde yere indirmek olacaktır ancak bunun çok zor olabileceğini bilmektedir. Birbirinden zor ve heyecanlı anlar onu beklemekte ancak deyim yerindeyse eski kurt olmasından dolayı bunu aşmayı başarabilecektir.  Bir şekilde kusursuz olmasa da güvenli bir şekilde konuşunu başarılı bir şekilde gerçekleştiren ve bulunduğu yerin konumu hakkında en ufak bir bilgiye sahip olmayan ihtiyar adam artık koskocaman ve bomboş bir çölün tam ortasında yapayalnızdır. Ne erzağı ne de su deposu yeterince ve bir çözüm bulabilecek kadar idare edici şekilde stoklu değildir. En büyük dertlerden biriside budur.

Tam ümitsizlik ve umudunu kaybetmişlik baş gösterirken karşısına hiç ummadığı bir anda The Rose adlı küçük, şirin ve minik bir kız çocuğu çıkar. Her ikisi de şaşkınlık ve tedirginlik içindedir. Birbirlerinden başka kimseleri görünmemektedir. Tanışırlar, ikisi de önce huysuzluk eder ancak belirli bir iletişim yapısı sağlanınca birbirlerine karşı sıcaklık hisseder ve dost olmaya karar verirler, kızımız tuhaf bir şekilde dünya dan değil ama görünüş itibari ile farkı da yoktur. Başka bir gezegen üzerinden gelmiş ve yaşama tutunmaya çalışmaktadır. Artık ikilinin farklı ve bir o kadar güzel olan macerası başlamıştır. 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Tayvan Dizisi : Before We Get Married

Herkese merhabalar efenim,
Aldatma konulu diziler sadece Kore de değil Çin ve Tayvan dizilerine de yayılmaya başladı.Bu tip konuları çok fazla desteklemiyor olsam da izlemesi maalesef ki acayip heyecanlı oluyor.Aslına bakarsanız baş roldeki adamımız bildiğin tacizcinin teki bile sayılabilir o yüzden başlarda biraz öfkelendiğim bir dizi de oldu ama nedense beni sonradan aktı götürdü ve son bölümde buldum kendimi bir anda :/ Bir şeyleri desteklemesem ya da sevmesem bile bir an da kapılıp gidebiliyorum :/

 Li Hao Yi ile nişanlı olan Zhou Wei Wei, başarılı, azimli nişanlısına sadık bir kadındır. Lia Hao Li, tutumlukta çığır aşmış, hayatının her anını planlamıştır.
Chu Kehuan, başarılı bir girişimcidir. Aynı gün içerisinde onu kader, 3 kez Zhou Wei Wei ile karşılaştırır. Chu Kehuan, Zhou Wei Wei'den etkilenir ve kendini onun dünyasına kaptırır. Chu Kehuan'ın 10 yıllık kız arkadaşı olmasına rağmen Zhou Wei Wei ile ilişki kuramaya çalışır.

Tayland Dizisi : Boy For Rent

Herkese merhabalar efenim ...

Çerezlik bir Tayland dizisi ile devam ediyoruz yine Türkçe çevirisi olmadığı için ingilizce alt yazı şeklinde izledim haberiniz olsun :) Dizinin konusundan bahsedicek olursak , erkek kiralayabileceğiniz bir şirket var yani aslında şöyle kiraladığınız adamı cinsellik içinde kullanabilirsiniz ya da başka şeyler içinde kullanabilirsiniz.Baş roldeki kızımız hoşlandığı çocuk tarafından seksi olmadığı ve ezik bir kız olduğu için reddedilir bu kızımızda bir erkekle bir ilişki nasıl yaşanır ve nasıl daha seksi erkeklerin isteyebileceği bir kız olurum diye bu şirketten birini kendine öğretmen olarak kiralar tabi işler sonrasında karışır :)