Ana içeriğe atla

Maydanoz Time : Kitap - Süper Dadı Betül Güçlü

Herkese merhabalar millet !

Müptela Yayınlarından çıkan ve bu yılın en tatlış kitabı olan Romantik-Komedi türünde bir kitap ile daha karşınızdayım.Konu öncelikle bildiğiniz Amerikan filmlerinden çakma maalesef bu konuda anlaşalım hatta birebir buna benzer bir dadı filmini izleyip postunu yazmıştım.

Ama Türk yazarlar yazınca o konu bana daha bi samimi daha bir gerçekçi geliyor işte bir de olayın bu tarafı var.Ayrıca bu kitaptaki erkeklerin hepsi hayal ürünüdür hem yakışıklı hem zengin hem sadık hem sevgi dolu hem sempatik br erkek henüz hayatta yoktur şimdi birbirimizi kandırmayalım !

Kitabın konusu dediğim gibi aynı olduğu için hiç anlatmıyorum sadece kapaktaki fotoğrafın bene ayraçtaki fotoğrafla değiştirilimesi gerektiğini düşünüyorum çünkü çocuklaeın cinsiyeti ve yaşı kapataki gibi değilmiş ben sanıyordum ki baktığı çocukların ikiside bebek bir şeyden anlamıyorlar :) Meğersem çocuklar bir çok şeyi anlayacak yaştaymış hatta kitabıda bol bol tatlış kılanda buydu.Aslında tam bir yaz kitabıydı bence biraz çıtır çerezlik bir kitaptı.


Yorumlar

  1. ben de bebek diye hayal etmiştim :D ama konusu tam tahmin ettiğim gibiymiş amerikanvari :/ yine de eğlencelik okunabilir :)

    YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Tayvan Dizisi : Before We Get Married

Herkese merhabalar efenim,
Aldatma konulu diziler sadece Kore de değil Çin ve Tayvan dizilerine de yayılmaya başladı.Bu tip konuları çok fazla desteklemiyor olsam da izlemesi maalesef ki acayip heyecanlı oluyor.Aslına bakarsanız baş roldeki adamımız bildiğin tacizcinin teki bile sayılabilir o yüzden başlarda biraz öfkelendiğim bir dizi de oldu ama nedense beni sonradan aktı götürdü ve son bölümde buldum kendimi bir anda :/ Bir şeyleri desteklemesem ya da sevmesem bile bir an da kapılıp gidebiliyorum :/

 Li Hao Yi ile nişanlı olan Zhou Wei Wei, başarılı, azimli nişanlısına sadık bir kadındır. Lia Hao Li, tutumlukta çığır aşmış, hayatının her anını planlamıştır.
Chu Kehuan, başarılı bir girişimcidir. Aynı gün içerisinde onu kader, 3 kez Zhou Wei Wei ile karşılaştırır. Chu Kehuan, Zhou Wei Wei'den etkilenir ve kendini onun dünyasına kaptırır. Chu Kehuan'ın 10 yıllık kız arkadaşı olmasına rağmen Zhou Wei Wei ile ilişki kuramaya çalışır.

Tayland Dizisi : Boy For Rent

Herkese merhabalar efenim ...

Çerezlik bir Tayland dizisi ile devam ediyoruz yine Türkçe çevirisi olmadığı için ingilizce alt yazı şeklinde izledim haberiniz olsun :) Dizinin konusundan bahsedicek olursak , erkek kiralayabileceğiniz bir şirket var yani aslında şöyle kiraladığınız adamı cinsellik içinde kullanabilirsiniz ya da başka şeyler içinde kullanabilirsiniz.Baş roldeki kızımız hoşlandığı çocuk tarafından seksi olmadığı ve ezik bir kız olduğu için reddedilir bu kızımızda bir erkekle bir ilişki nasıl yaşanır ve nasıl daha seksi erkeklerin isteyebileceği bir kız olurum diye bu şirketten birini kendine öğretmen olarak kiralar tabi işler sonrasında karışır :)