Ana içeriğe atla

Maydanoz Time : Kitap - 21. İzmir Kitap Fuarı

Herkese merhabalar millet !

16-24 Nisan arasında olan 21.İzmir Kitap Fuarın'dan ( benimle aynı yaşta :D ) size selam getirdim ! 

Babamla gittim elbette fuara çünkü kafamda kitapları ona aldırmak vardı :D Malum öğrenci insanız cebimizde para kalmıyor kitaba para verince :D


Biz maalesef babamla gideceğimiz için 23 Nisan Cumartesi günü gitmek zorunda kaldık.Fuarın bitmesinden bir önce ki gün olduğu halde metrekare başına 1 insan düşüyordu herhalde :D Öyle bi kalabalık vardı yani.Planlarımızda Ayşe Kulin ile tanışmak ve bendeki tüm kitaplarını imzalatmak ve elbette Tutsak Güneş'i almakta vardı ama saat 4'e doğru trafikten dolayı anca orada olabilediğiizden imza günü maalesef bitmişti.Normalde de Fuar'da da en sevdiğim yayınevleri olan Ephesus ve Pegasus'un etrafında kedi gibi dolanıp durdum resmen ama cimriler bir gram indirim yapmamışlar maalesef.Ayrıca o kadar kalabalıktı ki rahat rahat kitap bakmak seçmek falan hayal gibi bir şey.

Ayrıca çok pişman olduğum bir şey daha vardı ki ; Yabancı yayınlarında Eren Nadir Akşamoğlu'nu görmeme rağmen yanına gidip bi selam veremedim çünkü o ara babam çocuk gibi "acıktım acıktım ay çok bunaldım " diye sızlanıp duruyordu.

YouTube kitap kanallarından tanıyabileceğiniz bir çok isim daha oradaydı,ay bende stantlarda çalışmak istiyorum :D Eminim yorgunluktan anam ağlar ama amann ağlasın orda kitapların arasında olmak sohbet etmek,kitap önermek bence çok güzel :D

Fuar da oldukça eğlenceli simalar da vardı örneğin objektiflerime yakalanan bu At Kafalı Spiderman :D Neyin kafasında bu çocuk diye hiç sormayın bence yanıt belli :DFuarda iki dolaşıp en fazla 2 kitap alabilmeyi başardıktan sonra babacığımın karnını doyurmaya Bay Döner'e yollandık karınlarımızı doyurduk ve işte mutlu son !
Yorumlar

 1. Olayı dramatikleştirmek istemiyorum ama benim babamla hiç fotografım yok.

  YanıtlayınSil
 2. eğer babanız yaşıyorsa çaktırmadan bile olsa bir foto çekinin sonradan bu fotolar hatıra oluyor eğer yaşamıyorsa ki Allah rahmet eylesin o zamanda photoshop denen bir şey var gönüllerde de olsa yanyana bi fotonuz olmuş olur :) Benim babam çocuk gibidir ben tek başıma foto çekinirken "beni de çekkk bende gelcem " die bağrınıp yanıma gelmişti :D

  YanıtlayınSil
 3. Aslında üzülmüyorum. Her ne kadar ölüm gerçeğinin acı ve üzüntü veren bir hadise olduğunu biliyor olsak da birilerini geri de bıraktığımız gibi bizim de başkalarını geride bırakacağımız aşikardır.

  YanıtlayınSil
 4. üzülmemek değil de elbette bir yanınızda bir sızısı bir anı gördüğünüzde gözünüzde 2 damla yaş olacaktır ama hayat devam ediyor ,babanızı gururlandıracak şeyler yapın ...

  YanıtlayınSil
 5. Güzelim yazınızı da böyle iç karartıcı şeylerle mahvettim gerçekten kusuruma bakmayın ben azcık böyle karamsar biriyim.

  Ama sondaki resminize bakınca karamsarlığım falan kalmadı. Sizi kastetmiyorum tabiki de ben iskenderden bahsediyorum :))

  YanıtlayınSil
 6. Hiç önemli değil her zaman güzel şeylerden bahsedicek değiliz elbette hayatta kötü şeylerde var kötü şeyler olamlı ki güzel şeylerin değeri bilinebilsin ahaha aynen babam açım açım deyip durunca doyurduk fuar sonunda küçük çocuğu :D

  YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Tayvan Dizisi : Before We Get Married

Herkese merhabalar efenim,
Aldatma konulu diziler sadece Kore de değil Çin ve Tayvan dizilerine de yayılmaya başladı.Bu tip konuları çok fazla desteklemiyor olsam da izlemesi maalesef ki acayip heyecanlı oluyor.Aslına bakarsanız baş roldeki adamımız bildiğin tacizcinin teki bile sayılabilir o yüzden başlarda biraz öfkelendiğim bir dizi de oldu ama nedense beni sonradan aktı götürdü ve son bölümde buldum kendimi bir anda :/ Bir şeyleri desteklemesem ya da sevmesem bile bir an da kapılıp gidebiliyorum :/

 Li Hao Yi ile nişanlı olan Zhou Wei Wei, başarılı, azimli nişanlısına sadık bir kadındır. Lia Hao Li, tutumlukta çığır aşmış, hayatının her anını planlamıştır.
Chu Kehuan, başarılı bir girişimcidir. Aynı gün içerisinde onu kader, 3 kez Zhou Wei Wei ile karşılaştırır. Chu Kehuan, Zhou Wei Wei'den etkilenir ve kendini onun dünyasına kaptırır. Chu Kehuan'ın 10 yıllık kız arkadaşı olmasına rağmen Zhou Wei Wei ile ilişki kuramaya çalışır.

Tayland Dizisi : Boy For Rent

Herkese merhabalar efenim ...

Çerezlik bir Tayland dizisi ile devam ediyoruz yine Türkçe çevirisi olmadığı için ingilizce alt yazı şeklinde izledim haberiniz olsun :) Dizinin konusundan bahsedicek olursak , erkek kiralayabileceğiniz bir şirket var yani aslında şöyle kiraladığınız adamı cinsellik içinde kullanabilirsiniz ya da başka şeyler içinde kullanabilirsiniz.Baş roldeki kızımız hoşlandığı çocuk tarafından seksi olmadığı ve ezik bir kız olduğu için reddedilir bu kızımızda bir erkekle bir ilişki nasıl yaşanır ve nasıl daha seksi erkeklerin isteyebileceği bir kız olurum diye bu şirketten birini kendine öğretmen olarak kiralar tabi işler sonrasında karışır :)