Ana içeriğe atla

Maydanoz Time : Kitap - Devrimin Kızı Amy Engel

Herkese günün 2.postu olan kitap postundan merhabalar efenim.

Aslında tee Mart ayında okumama rağmen postu elimde sürünen Devrimin Kızı var bugün kitap postunda.Kurucunun Kızı'nı ne kadar ok beğendiğimi ve bu kitabı ne kadar çok sabırsızlıkla almayı ve okumayı beklediğimi söylemiştim.

Mart Ayı Kitap Alışverişimde de bahsedeceğim Devrimin Kızından ama önce burada bir yorum postunu girmek istedim.

Birinci kitaba oranla bana heyecanı ve temposu daha bi düşük geldiği için birinci kitabı sonunda ki heyecana oranla biraz hayalkırıklığına uğradığımı söyleyebilirim.Tahmin edilebilir bir olay örgüsü içiden devam ederken kitap sonlara doğru yine heyecanlanmaya başladı ve açıkçası tam bir final havasında mutlu sonla bitti.

Bence seri biraz daha uzatılabilirdi ki aslında okuyucu potansiyelini de düşünürsek oldukça yüksek ihtimal veridiğim bir şeydi bu benim.Ama sanmıyorum ki devam edebilsin ... Yazar öyle bir şekilde final yaptı ki kitabın sonunda kitabın devam edebileceğine dair bütün umutlarım söndü.

Bence filmi de olması gereken ve bir çok hayran kitlesine ulaşabileceğini düşündüğüm bir seri oldu.
Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Tayvan Dizisi : Before We Get Married

Herkese merhabalar efenim,
Aldatma konulu diziler sadece Kore de değil Çin ve Tayvan dizilerine de yayılmaya başladı.Bu tip konuları çok fazla desteklemiyor olsam da izlemesi maalesef ki acayip heyecanlı oluyor.Aslına bakarsanız baş roldeki adamımız bildiğin tacizcinin teki bile sayılabilir o yüzden başlarda biraz öfkelendiğim bir dizi de oldu ama nedense beni sonradan aktı götürdü ve son bölümde buldum kendimi bir anda :/ Bir şeyleri desteklemesem ya da sevmesem bile bir an da kapılıp gidebiliyorum :/

 Li Hao Yi ile nişanlı olan Zhou Wei Wei, başarılı, azimli nişanlısına sadık bir kadındır. Lia Hao Li, tutumlukta çığır aşmış, hayatının her anını planlamıştır.
Chu Kehuan, başarılı bir girişimcidir. Aynı gün içerisinde onu kader, 3 kez Zhou Wei Wei ile karşılaştırır. Chu Kehuan, Zhou Wei Wei'den etkilenir ve kendini onun dünyasına kaptırır. Chu Kehuan'ın 10 yıllık kız arkadaşı olmasına rağmen Zhou Wei Wei ile ilişki kuramaya çalışır.

Tayland Dizisi : Boy For Rent

Herkese merhabalar efenim ...

Çerezlik bir Tayland dizisi ile devam ediyoruz yine Türkçe çevirisi olmadığı için ingilizce alt yazı şeklinde izledim haberiniz olsun :) Dizinin konusundan bahsedicek olursak , erkek kiralayabileceğiniz bir şirket var yani aslında şöyle kiraladığınız adamı cinsellik içinde kullanabilirsiniz ya da başka şeyler içinde kullanabilirsiniz.Baş roldeki kızımız hoşlandığı çocuk tarafından seksi olmadığı ve ezik bir kız olduğu için reddedilir bu kızımızda bir erkekle bir ilişki nasıl yaşanır ve nasıl daha seksi erkeklerin isteyebileceği bir kız olurum diye bu şirketten birini kendine öğretmen olarak kiralar tabi işler sonrasında karışır :)