Ana içeriğe atla

Maydanoz Time : Etkinlik - Anasınıfına Gittik !

Herkese merhabalar efenim ... 

Yine bir ders kapsamında - oyun terapisi - gittiğimiz Anasınıfında yine çok farklı duygular yaşadım aynı zamanda da çocuklarla inanılmaz eğlendim.Açıktan okul öncesi eğitim mi okusam yoksa ?!

Çocukları çekmek yasak olduğu için biz daha çok kendimizi bol bol çektik elbette zaten bizim de çocuklardan pek bi farkımız yoktu.En odun arkadaşlarım bile çocukları görünce açıldı resmen.Nef'in anasınıfına gittik elbette.Üniversite ile birlikte olduğu için çok küçük bir alan ayırmışlar yavrucuklar 2 göz odada ordan oraya koşturuyorlar.Ama her imkanları var vallahi anasınıfında.Bende kendi anasınıfından olduğum ünleri hatırladım ahh ahh yaşlandık be !

O zamanlar Marmaris'teydik ve benim öğretmenim tam bi dangalaklık örneğiydi.Hatta bana yılsonu dans gösterimizde adam gibi dans edemediğim için "kazkafa" demişti bunu duyan Buse durur mu ortalığı birbirine kattım tabi ki de "sen kimsinde bana kazkafa diyorsun be " diyerekten annemden tut müdürüne kadar... O zamanlar daha cadaloz ele avuca sığmaz bir kızmışım tabi.Şimdi biraz daha duruldum gerçi konu hakkımı aramak oldu mu ya da egom zedelendi mi yine ortalığı birbirine katarım :D

Neyse efenim görünürde onlara "kazkafalı" diyecek bir öğretmenleri yoktu tam tersi oldukça nazik ve hoşgörülü davranıyorlardı-tabi misafileri olduğu için öyle de olabilirlerdi bilemicem gerçi üniversitenin anaokulu olduğu için şiddete falan cesaret edemezler.- 

Bana Alphan adında bir çocuk düştü giderken çocuklara bir oyuncak hediyesi almıştık hepimiz.Bize hangi cinsiyette nasıl bir çocuk olduğunu düşüceğini bilemediğimiz için Doktorculuk takımı aldım ben eh her cinsten çocuk bence bu oyunu sever bende çok severim ! Ki şansıma Alphan doktorculuk oynamayı çok sevdiğini ve büyüyünce doktor olmak istediğini söyledi ve neredeyse 1 saat boyunca baştan baştan doktorculuk oynayıp durduk bana artık gına geldi ama çaktırmadım tabi yavrucuğa :D

Ayrıca tam bizlik bir vaka olan otoizm başlangıcı olan bir çocuğumuzda vardı sanırım kaynaştırma öğrencesi olarak vermişler.Erkek öğrenci olduğu içinde pek bi haraketli pek bi yaramaz.Ona 4-5 kişi falan verdi hocamız zaten.Kahvaltılarını yaparken gelmiştik tamda bizde.O sadece ekmek yiyip bitiriyormuş kahvaltısını ilginin üzerinde olmasını istediği için erken geldi yanımıza.Onunla askercilik oynadı arkadaşlarımız herkesle onunla ilgilenirken uslu çocuktu ama diğer arkadaşları gelince ve ilgi dağılınca haliylen sağ sola koşturmaya ve onun bunun oyuncağına sarmaya başladı.

Hatta bi ara Alphan ile kavga etmelerinin son anda önüne geçtim.Bizim masanın önünden geçerken doktorculuk takımının çantasını çaldı arkasından Alphan bi kıyamet koşturdu tabi bende Alphan'nın arkasından "onu boşver bak bizim malzememiz çok gider başka bir yerden sana buluruz doktorculuk çantası diye".Allah'tan bi tek ben değildim Ayştan'nın kayıp kızı başka arkadaşlarım da akıl etmişti doktorculuk oyunu getirmeyi onlar oyun hamuruyla oynarken biz yine doktorculuk oynamaya devam edebildik.

Buda böyle bir anımdır ...
Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Tayvan Dizisi : Before We Get Married

Herkese merhabalar efenim,
Aldatma konulu diziler sadece Kore de değil Çin ve Tayvan dizilerine de yayılmaya başladı.Bu tip konuları çok fazla desteklemiyor olsam da izlemesi maalesef ki acayip heyecanlı oluyor.Aslına bakarsanız baş roldeki adamımız bildiğin tacizcinin teki bile sayılabilir o yüzden başlarda biraz öfkelendiğim bir dizi de oldu ama nedense beni sonradan aktı götürdü ve son bölümde buldum kendimi bir anda :/ Bir şeyleri desteklemesem ya da sevmesem bile bir an da kapılıp gidebiliyorum :/

 Li Hao Yi ile nişanlı olan Zhou Wei Wei, başarılı, azimli nişanlısına sadık bir kadındır. Lia Hao Li, tutumlukta çığır aşmış, hayatının her anını planlamıştır.
Chu Kehuan, başarılı bir girişimcidir. Aynı gün içerisinde onu kader, 3 kez Zhou Wei Wei ile karşılaştırır. Chu Kehuan, Zhou Wei Wei'den etkilenir ve kendini onun dünyasına kaptırır. Chu Kehuan'ın 10 yıllık kız arkadaşı olmasına rağmen Zhou Wei Wei ile ilişki kuramaya çalışır.

Tayland Dizisi : Boy For Rent

Herkese merhabalar efenim ...

Çerezlik bir Tayland dizisi ile devam ediyoruz yine Türkçe çevirisi olmadığı için ingilizce alt yazı şeklinde izledim haberiniz olsun :) Dizinin konusundan bahsedicek olursak , erkek kiralayabileceğiniz bir şirket var yani aslında şöyle kiraladığınız adamı cinsellik içinde kullanabilirsiniz ya da başka şeyler içinde kullanabilirsiniz.Baş roldeki kızımız hoşlandığı çocuk tarafından seksi olmadığı ve ezik bir kız olduğu için reddedilir bu kızımızda bir erkekle bir ilişki nasıl yaşanır ve nasıl daha seksi erkeklerin isteyebileceği bir kız olurum diye bu şirketten birini kendine öğretmen olarak kiralar tabi işler sonrasında karışır :)