Ana içeriğe atla

Maydanoz Time : Kitap - Telepati Leonardo Patrignani

Herkese merhabalar millet ...

Geleneksel cuma müzik postundan önce bir kitap postu yapmak istedim.Finallerden önce bol bol kitap okumaya gayret ediyorum şu sıra o yüzden bol bol kitap postu olacak diyebilirim.

Distopya ve Bilim-Kurgu-Fantastik filmleri ve kitaplara sarmış durumdayım şu sıra elbette biliyorsunuz.Çok merak ettiğim serilerden biri de Telepati serisiydi aslında benim ama kaç zamandır denk gelip alamadıydım ki artık kütüphaneler çok gelişti canıımmm...Artık öyle sadece klasik eserler olmuyor bu tür popüler kitapları da görmek mümkün hale gelince hemen balıklama atladım tabi ki kitaba.

Açıkçası ben distopik bir seri sanarken aslında daha çok Bilim-Kurgu tadında bir serinin ilk kitabı diyebiliriz Telepati için.Paralel evrenler,zamanların ve boyutların birbirine karışması tabi bir de 3.gözden 2 karakterin hayatını anlatması kitabın kurgusunu ve anlamayı biraz zor hale getirmiş diyebilirim.Kitap ilerledikçe olaylar geliştikçe kafam patlayacak gibi hissetmeye başladım resmen.Allah'tan akıp giden bir kitaptı,okunması oldukça kolay olduğu için 3-4 günde bitirdim.Ama açıkçası serinin devamını çokta merak etmiyorum dünyanın sonu gibi bir şeylerde var ama ne alaka o tarafınıda pek anlamadım ilk kitaba göre bence vasat bir kitap olmuş diyebilirim.En azından beim beklentilerimin altındaydı.

Ayrıca yazan bir erkek ve orta yetişkin olmasına rağmen çeviren mi öyle çevirmiş yoksa yazar mı böyle yazmış bilmiyorum ama ergen ergen aşk dizeleri falan vardı ve bu benim hiç hoşuma gitmedi 16 yaşında birinin kitabını okuyor gibi hissettirdi resmen."Bu bir rüyaysa uyanmak istemiyorum ah Tanrım." falan nidir yahu ? Şimdi bayalazammm ...


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Tayvan Dizisi : Before We Get Married

Herkese merhabalar efenim,
Aldatma konulu diziler sadece Kore de değil Çin ve Tayvan dizilerine de yayılmaya başladı.Bu tip konuları çok fazla desteklemiyor olsam da izlemesi maalesef ki acayip heyecanlı oluyor.Aslına bakarsanız baş roldeki adamımız bildiğin tacizcinin teki bile sayılabilir o yüzden başlarda biraz öfkelendiğim bir dizi de oldu ama nedense beni sonradan aktı götürdü ve son bölümde buldum kendimi bir anda :/ Bir şeyleri desteklemesem ya da sevmesem bile bir an da kapılıp gidebiliyorum :/

 Li Hao Yi ile nişanlı olan Zhou Wei Wei, başarılı, azimli nişanlısına sadık bir kadındır. Lia Hao Li, tutumlukta çığır aşmış, hayatının her anını planlamıştır.
Chu Kehuan, başarılı bir girişimcidir. Aynı gün içerisinde onu kader, 3 kez Zhou Wei Wei ile karşılaştırır. Chu Kehuan, Zhou Wei Wei'den etkilenir ve kendini onun dünyasına kaptırır. Chu Kehuan'ın 10 yıllık kız arkadaşı olmasına rağmen Zhou Wei Wei ile ilişki kuramaya çalışır.

Tayland Dizisi : Boy For Rent

Herkese merhabalar efenim ...

Çerezlik bir Tayland dizisi ile devam ediyoruz yine Türkçe çevirisi olmadığı için ingilizce alt yazı şeklinde izledim haberiniz olsun :) Dizinin konusundan bahsedicek olursak , erkek kiralayabileceğiniz bir şirket var yani aslında şöyle kiraladığınız adamı cinsellik içinde kullanabilirsiniz ya da başka şeyler içinde kullanabilirsiniz.Baş roldeki kızımız hoşlandığı çocuk tarafından seksi olmadığı ve ezik bir kız olduğu için reddedilir bu kızımızda bir erkekle bir ilişki nasıl yaşanır ve nasıl daha seksi erkeklerin isteyebileceği bir kız olurum diye bu şirketten birini kendine öğretmen olarak kiralar tabi işler sonrasında karışır :)