Ana içeriğe atla

Kore Dizi - Strong Woman Do Bong Soon


Herkese merhabalar efenim ...

2017 Kore dizilerine kaldığımız yerden devam ! Ayy minnoş mu minnoş bir dizi bitince resmen yine boşluk yarattı içimde.Kim Bok Joo 'dan sonra bir de Do Bong Soonmuz oldu.Güçlü kadınlar her zaman daha çok rağbet görür felsefesi hep bizimle yeyy ! Yaşasın erkeğin gücüne kanmayıp her zaman güçlü kalan kadınlar ! Tabi bu güç hem ruhsal hem de ciddi anlamda fiziksel :D

Hatta bu dizi de fazla fiziksel çünkü bu bir Fantastik-Romantik Komedi dizisi.Kızımızın süper kahraman misali çok güçlü olma gibi bir özelliği var.Tanrı'nın hem mucisezi hem de bi laneti misali.Kendisinin hayali aslında bir oyun yapımcısı olmak ve şansına bir gün bir oyun şirketinin CEO'sunun hayatını kurtarınca ve onunla tanışınca değişiyor.Aslında şirkette yapımcı olarak çalışmak istese de gücünü saklayamayınca CEO onu koruması olarak işe alıyor :) Bu arada kızımızın fasulye tanesi kadar olduğunu söylememe gerek yok herhalde :D Zaten tezatlar diziyi epey sevimli kalıyor.

Tabi diziyi asıl sevimli kılan şeylerse iki yağuşuklu başrol.Hwarang'ta görür görmez aşık olduğum kralımız HyungSik ve adı önce görmemiş olsam da buraki 2.adam rolüyle çok beğendiğim Ji Soo Oppa ! Yalnız dizi de ilk defa 2. adam çok çok iyi olmasına rağmen 2. adam hissiyatını çok fazla veremedikler daha çok polisiye işlere ağırlık verildi ve bu konular ikinci planda kaldı maalesef hatta bi ara CEO'yu gay zannetmesi üzerine 2.adamla 1.adamın yakınlaşmaları vardı askdnkajf görülmeye değer komedi sahneler :D
Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Tayvan Dizisi : Before We Get Married

Herkese merhabalar efenim,
Aldatma konulu diziler sadece Kore de değil Çin ve Tayvan dizilerine de yayılmaya başladı.Bu tip konuları çok fazla desteklemiyor olsam da izlemesi maalesef ki acayip heyecanlı oluyor.Aslına bakarsanız baş roldeki adamımız bildiğin tacizcinin teki bile sayılabilir o yüzden başlarda biraz öfkelendiğim bir dizi de oldu ama nedense beni sonradan aktı götürdü ve son bölümde buldum kendimi bir anda :/ Bir şeyleri desteklemesem ya da sevmesem bile bir an da kapılıp gidebiliyorum :/

 Li Hao Yi ile nişanlı olan Zhou Wei Wei, başarılı, azimli nişanlısına sadık bir kadındır. Lia Hao Li, tutumlukta çığır aşmış, hayatının her anını planlamıştır.
Chu Kehuan, başarılı bir girişimcidir. Aynı gün içerisinde onu kader, 3 kez Zhou Wei Wei ile karşılaştırır. Chu Kehuan, Zhou Wei Wei'den etkilenir ve kendini onun dünyasına kaptırır. Chu Kehuan'ın 10 yıllık kız arkadaşı olmasına rağmen Zhou Wei Wei ile ilişki kuramaya çalışır.

Tayland Dizisi : Boy For Rent

Herkese merhabalar efenim ...

Çerezlik bir Tayland dizisi ile devam ediyoruz yine Türkçe çevirisi olmadığı için ingilizce alt yazı şeklinde izledim haberiniz olsun :) Dizinin konusundan bahsedicek olursak , erkek kiralayabileceğiniz bir şirket var yani aslında şöyle kiraladığınız adamı cinsellik içinde kullanabilirsiniz ya da başka şeyler içinde kullanabilirsiniz.Baş roldeki kızımız hoşlandığı çocuk tarafından seksi olmadığı ve ezik bir kız olduğu için reddedilir bu kızımızda bir erkekle bir ilişki nasıl yaşanır ve nasıl daha seksi erkeklerin isteyebileceği bir kız olurum diye bu şirketten birini kendine öğretmen olarak kiralar tabi işler sonrasında karışır :)