Ana içeriğe atla

Maydanoz Time : Film - 4N1K

Herkese merhabalar efenim ...

Yorumlarda bazen "Neden hep ergen şeyleri okuyup izliyorsun?" gibisinden şeyler görüyorum :D Umrumda değilsiniz dostlar bunları yapmaya devam edicem :D 

Elbette lise zamanlarımda bana böyle şeyler çok hoş geliyordu artık gelmiyor diyemem ama benim için eskisi kadar heyecanlı değil elbette ama kız arkadaşlarımın gitmesi üzerine benimde peşlerine takılıp sinemada bu hafta izlediğim bir film oldu.Daha önce kitabını çok duydum malum Wattpad :D Ama bir türlü alıp okumaya fırsatım olmamıştı aslında merakta ediyordum çünkü çokta eğlenceliye benziyordu :) Evet tam bir ergen kafasında - kardeşim lisede ve ergen olmasına rağmen o bile ergen ergen işler yapma bana dedi o tam bir olgunluk kumkuması - eğlenceli ve komik bir film olduğu gerçeğini değiştirmez ama.

Bu tarz Amerikan filmleri olunca bayıla bayıla izliyoruz ama Türkler yapınca ergen filmimi oluyor ? Disney okul filmlerini unutmuş değilim :D Bence Türk sinemasınında bu tarz gençlik filmlerine ihtiyacı olduğunu düşünüyorum bizim sinemamızın en büyük eksiklerinden biri bu.Genç oyuncular eh biraz vasat oyunculuk elbette ama yeni yeni adımlar diyelim onlardan bi Oscarlık rol beklemiyordum elbette :)

Bence sizde bana ergen şeyleri izleyip okuyorsun diye sitem etmek yerine arada bu tarz şeyler izletin,okuyun kendinizi illa klas olcam diye kasmayın.Bu blogta Oscar filmleri de var gençler :)

Yaprak, beri yedikleri içtikleri ayrı gitmeyen, çocukluktan beri arkadaş olan 5 kişilik gruptaki tek kızdır. Ali, Sinan, Gökhan ve Oğuz'un yanında adeta bir erkek gibi büyüyen genç kız Yaprak, Barış ile tanışınca bambaşka bir dünyaya adım atar. Yaşıtı genç kızların dünyasını ve kendisini daha iyi tanıması gerekmektedir ve bu nedenle Yaprak zor bir seçim yapma aşamasına gelecektir.Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Tayvan Dizisi : Before We Get Married

Herkese merhabalar efenim,
Aldatma konulu diziler sadece Kore de değil Çin ve Tayvan dizilerine de yayılmaya başladı.Bu tip konuları çok fazla desteklemiyor olsam da izlemesi maalesef ki acayip heyecanlı oluyor.Aslına bakarsanız baş roldeki adamımız bildiğin tacizcinin teki bile sayılabilir o yüzden başlarda biraz öfkelendiğim bir dizi de oldu ama nedense beni sonradan aktı götürdü ve son bölümde buldum kendimi bir anda :/ Bir şeyleri desteklemesem ya da sevmesem bile bir an da kapılıp gidebiliyorum :/

 Li Hao Yi ile nişanlı olan Zhou Wei Wei, başarılı, azimli nişanlısına sadık bir kadındır. Lia Hao Li, tutumlukta çığır aşmış, hayatının her anını planlamıştır.
Chu Kehuan, başarılı bir girişimcidir. Aynı gün içerisinde onu kader, 3 kez Zhou Wei Wei ile karşılaştırır. Chu Kehuan, Zhou Wei Wei'den etkilenir ve kendini onun dünyasına kaptırır. Chu Kehuan'ın 10 yıllık kız arkadaşı olmasına rağmen Zhou Wei Wei ile ilişki kuramaya çalışır.

Tayland Dizisi : Boy For Rent

Herkese merhabalar efenim ...

Çerezlik bir Tayland dizisi ile devam ediyoruz yine Türkçe çevirisi olmadığı için ingilizce alt yazı şeklinde izledim haberiniz olsun :) Dizinin konusundan bahsedicek olursak , erkek kiralayabileceğiniz bir şirket var yani aslında şöyle kiraladığınız adamı cinsellik içinde kullanabilirsiniz ya da başka şeyler içinde kullanabilirsiniz.Baş roldeki kızımız hoşlandığı çocuk tarafından seksi olmadığı ve ezik bir kız olduğu için reddedilir bu kızımızda bir erkekle bir ilişki nasıl yaşanır ve nasıl daha seksi erkeklerin isteyebileceği bir kız olurum diye bu şirketten birini kendine öğretmen olarak kiralar tabi işler sonrasında karışır :)