Ana içeriğe atla

Maydanoz Time : Gezi - Çanakkale Gezisi

Herkese merhabalar efenim ...

Bugün sizinle uzun bir yolculuğa çıkacağız :D

Benim 19 Mayıs tatilinde gittiğim 2 günlük Çanakkale gezimden bahsedicem.Eğer siz de benim gibi o tarafları merak ediyorsanız gelin birlikte gezelim :)

Çanakkale gezisine çok sevdiğim ve güvendiğim İnterreil'den arkadaşlarım ile gittim.İlk olarak saat 8 gibi yollara düştük sevgili ablamız her şeyimiz sağolsun Ernur yolda bir yerlerde durup kahvaltı edelim diye evinde bir şeyler hazırlayıp getirmişti Seyir Tepesinde bu manzara ve sıcacık çay eşliğinde kahvaltımızı yaptık.
Çanakkale merkezini gezmeden önce 19 Mayıs tatili olduğu için erkenden Bozcaada'yı gezmek istedik.Hava güneşli olmasına rağmen inanılmaz bir rüzgar vardı o yüzden kapşonumu çıkarmadan gezdim hep.Karşıya feribotla geçiyorsunuz gidiş -  dönüş kişi başı 7 TL.


Bozcaada daha önce gittiğim bir çok yere benziyordu.Dar sokakları,eski evleri,taş yolları şirin büfeleri ve restorantları ile İzmir'den çok farklı değildi açıkçası.Dar sokaklarda ilerledikten sonra karşımıza eski bir kilise çıktı.Sanırım kullanımda değil.

Kalesi ... 
Renkleri ve başarılı,yaratıcı sanat çalışmaları adeta göz banyosu yaptırıyor insana ...Şarap tadım yerleri ve evleri ile hafiften Şirince'yi anımsattı bana.Şirince ve Alaçatı karışımı bir yer diyebiliriz aslında.Çok fazla gezebileceğiniz öyle çok büyük bir yer değil zaten bir yerlerde oturacağınızı varsayarsanız en fazla 2 saatte gezmeniz mümkün.


Dondurmaları cidden enfesti biraz pahalı tabi :) Gerçi adanın geneli turistik bir yer olduğu için normalden pahalı.Adayı gezdikten sonra Çanakkale  Merkeze geldik.19 Mayıs olduğu için her yerde etkinlikler,sesler,müzikler,kalabalık ... Bu tarz yerleri cidden çok seviyorum.Canlı ve cıvıl cıvıl ... Yaşadığımı hissediyorum böyle şehirlerde.

İzmir Kordon'un minyatür bir halini düşünürseniz Çanakkale Kordon tam da öyle bir yer işte :)


Akşam yemeği için ekmek arası balık yemeye karar verdik ve Sardalya denen bir yere gittik ve her şeyden çok memnun bir şekilde ayrıldık.Ayak üstü uğrayıp yemek yiyebileceğiniz salaş ama güzel,fiyatları da,serviside oldukça iyi bir yer.

Yemeğim üzerine kahve iyi gider diyerekten hemen kordonda bulunan Starbucks'a uğradık kahvelerimizi alıp öyle manzara eşliğinde aylak aylak gezindik.Akşam saat 9 gibi Göksel konseri olucaktı meydanda onu bekliyorduk.


Göksel küçüklüğümden beri çok severek dinlediğim şarkıcılardan biridir.Yeni şarkılarını da bildiğim nadir sanatçılardan biridir.Çok fazlada gelen olması Çanakkale bu tarz etkinliklere doymuş herhalde :D O yüzden çok fazla bir izdiham olmadan olduğumuz yerde hoplayıp zıplayarak şarkılara bağıra çağıra eşlik ederek eğlendik kendi aramızda.


Konserden sonra Çanakkale Aynalı Çarşı'da ve normal çarşıda gezindik daha sonra Duvar adlı Bar-Cafe 'de oturduk.Normalde ben bu tür gezilerde çok yorulduğum için en son gidilen bu canlı müzik yerlerinde ya uyurum ya da sarhoş gibi sallanıp dururum  - içki içmediğim halde yorgunluktan -  :D 

Canlı müzik sahnesinde şu an adını tam olarak hatırlayamadığım Serhat ya da Serkan olan bir adamın Birebir programı vardı.Bence programın adı KendiKendine falan olmalıymış çünkü adam resmen kendi çaldı,kendi söyledi,kendi bestelemiş şarkıları da,kendi yazmış,kendi dans etti,kendi eğlendi :D Vallahi tebrik ettim hayranlıkla izledim adamı uyumayıp :D Alanı Rock ki benim çok sevdiğim bir müzik türüdür çok güzel şekilde kendine uyarlayıp seyirciye sundu eğer yolunuz Çanakkale'ye düşerse Duvar'a gidip adını kendikendine koyduğum abiyi dinleyin :D
Gezimizin 2. gününde kamp yapmak için Saros Körfezine geçtik feribotla.


İlk kamp deneğimim oldu ve şansıma onda da yağmur yedik ve akşamında resmen kıçım dondu :D Bu kamp işleri dışardan göründüğü gibi kolay değilmiş arkadaşlar :D Deniz kenarında olmak orada uyanmak falan iyi güzelde tuvalet bi kere en büyük sorun oldu benim için :D Ayrıca deniz çok soğuktu girme hatta ayaklarımızı sokma gibi bir şansım bile olmadı biraz şanssızlığıma denk geldi :D 

Hasanım sağolsun - biricik arkadaşıma burdan sevgiler - mangalımızı,ateşimizi yaptı her şeyimizi hazır etti aç,açıkta bırakmadı bizi oralarda :D Kaşarlı mantarına kadar her şeyimizi yapıp yedik :D

Son olarak sabahında yağmur yedik ve Balıkesir'e geri dönüş ... Gezi toplamda her şeyi ile birlikte 150 TL tuttu.3 kişi 1 araba ile gittik benzin parası toplamda 180 Tl tuttu kişi başı 60 TL verdik onun dışındakiler feribot ve yemek parası oldu.2 günlük finaller arasında kafa dağıtmalık çok güzel bir gezi oldu :)

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Tayvan Dizisi : Before We Get Married

Herkese merhabalar efenim,
Aldatma konulu diziler sadece Kore de değil Çin ve Tayvan dizilerine de yayılmaya başladı.Bu tip konuları çok fazla desteklemiyor olsam da izlemesi maalesef ki acayip heyecanlı oluyor.Aslına bakarsanız baş roldeki adamımız bildiğin tacizcinin teki bile sayılabilir o yüzden başlarda biraz öfkelendiğim bir dizi de oldu ama nedense beni sonradan aktı götürdü ve son bölümde buldum kendimi bir anda :/ Bir şeyleri desteklemesem ya da sevmesem bile bir an da kapılıp gidebiliyorum :/

 Li Hao Yi ile nişanlı olan Zhou Wei Wei, başarılı, azimli nişanlısına sadık bir kadındır. Lia Hao Li, tutumlukta çığır aşmış, hayatının her anını planlamıştır.
Chu Kehuan, başarılı bir girişimcidir. Aynı gün içerisinde onu kader, 3 kez Zhou Wei Wei ile karşılaştırır. Chu Kehuan, Zhou Wei Wei'den etkilenir ve kendini onun dünyasına kaptırır. Chu Kehuan'ın 10 yıllık kız arkadaşı olmasına rağmen Zhou Wei Wei ile ilişki kuramaya çalışır.

Tayland Dizisi : Boy For Rent

Herkese merhabalar efenim ...

Çerezlik bir Tayland dizisi ile devam ediyoruz yine Türkçe çevirisi olmadığı için ingilizce alt yazı şeklinde izledim haberiniz olsun :) Dizinin konusundan bahsedicek olursak , erkek kiralayabileceğiniz bir şirket var yani aslında şöyle kiraladığınız adamı cinsellik içinde kullanabilirsiniz ya da başka şeyler içinde kullanabilirsiniz.Baş roldeki kızımız hoşlandığı çocuk tarafından seksi olmadığı ve ezik bir kız olduğu için reddedilir bu kızımızda bir erkekle bir ilişki nasıl yaşanır ve nasıl daha seksi erkeklerin isteyebileceği bir kız olurum diye bu şirketten birini kendine öğretmen olarak kiralar tabi işler sonrasında karışır :)