Ana içeriğe atla

Aksiyon Film - Baby Driver

Herkese merhabalar efenim ...

Aslında bugün yine tesadüfen (!) üst üste izlediğim dönem filmlerinden birini yazacaktım ama bugün araya hem Namjoon ve V 'nin Kore'de ki galaya Ansel Elgort'un gelmesi ve bu filmi önermeleri hemde yakın zamanda düşüncelerine değer verdiğim bir arkadaşımın da aynı filmi önermesiyle araya sokmak istedim :)

Ansel'in daha önce "Aynı Yıldızın Altında" filmi ile zaten tanıyorduk bu izlediğim ikinci filmi ve bence çok değişik ve hoş bir havası var çocuğun o yüzden kendisini izlemeyi seviyorum :)

Filme gelecek olursak tam bir Hollywood filmi.Fazlasıyla abartılı aksiyon ve kaçış sahneleri vs vs.Bunların dışında aslında Ansel müzik zekası olan üstün zekalı bir bireyi oynuyor çocukken yaşadığı kaza tramvası,şarkıcı olan annesini kaybetmesi,ayrıca kendisine bakan dedesinin de işitme engelli olması bence filmde yer alan hoş ayrıntılardı.Bu ayrıntılar dışında bence normal bir suç-aksiyon filminden çok farklı değildi ...

Hırsızlık çetelerinin suç mahalinden kaçışını sağlayan kabiliyetli genç bir sürücü olan Baby (Ansel Elgort), yaptığı işte en iyi olabilmek için şahsi "şarkı listesi"nden güç almaktadır. Hayallerinin kızını (Lily James) bulduğunda ise, suç batağındaki hayatından temiz bir kaçış için bir fırsat görür. Fakat onu bu işlere zorlayan ve de tehdit eden suçlu patronundan (Kevin Spacey), aşk ve özgürlüğe kaçabilmesi için müzikle de yüzleşmesi gerekecektir.
Yorumlar

 1. Bu filmi sinemada izlemiştim ve bayılmıştım.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Eminim sinema da daha zevklidir o aksiyon sahneleri falan :)

   Sil
 2. Ne zamandır aklımda ama bir türlü vakit ayırıp izleyemedim bu filmi :(

  YanıtlayınSil
 3. Oncelikle fikirlerime deger verdigin icin minnettar oldugumu belirtmek isterim. Incelemen harika olmus. Yeni yazilarinda gorusmek dilegiyle, sevgiyle kalin efenim <3

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ne demek efenim fikirleriniz benim için her zaman değerlidir :)

   Sil

Yorum Gönderme

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Tayvan Dizisi : Before We Get Married

Herkese merhabalar efenim,
Aldatma konulu diziler sadece Kore de değil Çin ve Tayvan dizilerine de yayılmaya başladı.Bu tip konuları çok fazla desteklemiyor olsam da izlemesi maalesef ki acayip heyecanlı oluyor.Aslına bakarsanız baş roldeki adamımız bildiğin tacizcinin teki bile sayılabilir o yüzden başlarda biraz öfkelendiğim bir dizi de oldu ama nedense beni sonradan aktı götürdü ve son bölümde buldum kendimi bir anda :/ Bir şeyleri desteklemesem ya da sevmesem bile bir an da kapılıp gidebiliyorum :/

 Li Hao Yi ile nişanlı olan Zhou Wei Wei, başarılı, azimli nişanlısına sadık bir kadındır. Lia Hao Li, tutumlukta çığır aşmış, hayatının her anını planlamıştır.
Chu Kehuan, başarılı bir girişimcidir. Aynı gün içerisinde onu kader, 3 kez Zhou Wei Wei ile karşılaştırır. Chu Kehuan, Zhou Wei Wei'den etkilenir ve kendini onun dünyasına kaptırır. Chu Kehuan'ın 10 yıllık kız arkadaşı olmasına rağmen Zhou Wei Wei ile ilişki kuramaya çalışır.

Tayland Dizisi : Boy For Rent

Herkese merhabalar efenim ...

Çerezlik bir Tayland dizisi ile devam ediyoruz yine Türkçe çevirisi olmadığı için ingilizce alt yazı şeklinde izledim haberiniz olsun :) Dizinin konusundan bahsedicek olursak , erkek kiralayabileceğiniz bir şirket var yani aslında şöyle kiraladığınız adamı cinsellik içinde kullanabilirsiniz ya da başka şeyler içinde kullanabilirsiniz.Baş roldeki kızımız hoşlandığı çocuk tarafından seksi olmadığı ve ezik bir kız olduğu için reddedilir bu kızımızda bir erkekle bir ilişki nasıl yaşanır ve nasıl daha seksi erkeklerin isteyebileceği bir kız olurum diye bu şirketten birini kendine öğretmen olarak kiralar tabi işler sonrasında karışır :)