Ana içeriğe atla

Bilim Kurgu Filmi - Ready Player One

Herkese merhabalar efenim ...

Şu sıra Marmaris'e gidene kadar benden bol bol film postu göreceksiniz sanırım.Çünkü genel işim evde pineklemek olduğu için ya film izliyorum,ya ders çalışıyor ya da kitap okuyorum.Şimdik,yönetmen koltuğunda Spielberg oturuyor desem , film Bestseller olan bir kitaptan uyarlanmış desem , bilim kurgu ve distopya arasında bir kategorisi var desem , oyuncular genç ve yeni yüzlerden oluşuyor desem , gamerlar için çok güzel bir film desem , filmde diğer filmlere,yönetmenlere,oyunlara ve kitap Ready Player One  lara bol bol atıflar ve desem ... Bana bu film bana göre değilmiş diyen çıkar mı acaba ? "Sen de her distopik film de aynı şeyi diyorsun be !" diyebilirsiniz bana ama gerçekten bu film bi başka arkadaş tam benlik ! Bütün ilgi alanlarıma hitap etti her yönden beni tatmin etti resmen.O yüzden izlediğim en iyi distopik filmlerden olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim.

Yıl 2045...Dünyada meydana gelen büyük enerji krizleri neticesinde, artık dünya yaşanamz bir hale gelmiştir. İnsanların dönemin uyuşturucusu olarak kabul edilen sanal gerçeklikle ile inşa edilen alemlerde vakit geçirerek gündelik yaşamı daha eğlenceli hale getirmektedirler. Bu sanal alemlerden biri olan OASIS'in kurucusu James Halliday vefat eder. Öldükten sonra açılmasını istediği bir video bırakır. Video açılır ve bu videoda James vasiyetini açıklar. Buna göre OASIS adı verilen bu sanal dünyada bir anahtar gizlemiştir. Bu anahtarı ilk bulan OASIS evrenine sahip olacaktır. Piyasa değer en az 500 milyar dolar olan OASIS'in sahibi olabilmek için insanlar hunharca bu anahtarı aramaya başlarlar. Wade Watts adında bir genç bu anahtarı bulmaya çok yaklaşır. Fakat diğer oyuncular ve şirket hissedarları bu oyunu kazanmak için her şeyi yapmaya hazırdır. 


Baslat Ready Player One : Afis

Yorumlar

  1. Ama severim ben böyle filmleri. Sen de hep izliyorsun. Valla canım çekiyor.:):)

    YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Tayvan Dizisi : Before We Get Married

Herkese merhabalar efenim,
Aldatma konulu diziler sadece Kore de değil Çin ve Tayvan dizilerine de yayılmaya başladı.Bu tip konuları çok fazla desteklemiyor olsam da izlemesi maalesef ki acayip heyecanlı oluyor.Aslına bakarsanız baş roldeki adamımız bildiğin tacizcinin teki bile sayılabilir o yüzden başlarda biraz öfkelendiğim bir dizi de oldu ama nedense beni sonradan aktı götürdü ve son bölümde buldum kendimi bir anda :/ Bir şeyleri desteklemesem ya da sevmesem bile bir an da kapılıp gidebiliyorum :/

 Li Hao Yi ile nişanlı olan Zhou Wei Wei, başarılı, azimli nişanlısına sadık bir kadındır. Lia Hao Li, tutumlukta çığır aşmış, hayatının her anını planlamıştır.
Chu Kehuan, başarılı bir girişimcidir. Aynı gün içerisinde onu kader, 3 kez Zhou Wei Wei ile karşılaştırır. Chu Kehuan, Zhou Wei Wei'den etkilenir ve kendini onun dünyasına kaptırır. Chu Kehuan'ın 10 yıllık kız arkadaşı olmasına rağmen Zhou Wei Wei ile ilişki kuramaya çalışır.

Tayland Dizisi : Boy For Rent

Herkese merhabalar efenim ...

Çerezlik bir Tayland dizisi ile devam ediyoruz yine Türkçe çevirisi olmadığı için ingilizce alt yazı şeklinde izledim haberiniz olsun :) Dizinin konusundan bahsedicek olursak , erkek kiralayabileceğiniz bir şirket var yani aslında şöyle kiraladığınız adamı cinsellik içinde kullanabilirsiniz ya da başka şeyler içinde kullanabilirsiniz.Baş roldeki kızımız hoşlandığı çocuk tarafından seksi olmadığı ve ezik bir kız olduğu için reddedilir bu kızımızda bir erkekle bir ilişki nasıl yaşanır ve nasıl daha seksi erkeklerin isteyebileceği bir kız olurum diye bu şirketten birini kendine öğretmen olarak kiralar tabi işler sonrasında karışır :)