Ana içeriğe atla

Kore Dizisi : The Beauty Inside

Herkese merhabalar efenim ...

1.dönem nihayet bitti okulların tatil olmasıyla birlikte benimde 1 haftalık iznim olacak.Bu izin sürecinde bol bol ALES ve YDS çalışmayı elbette bol bol film ve dizi izlemeyi düşünüyorun.Tatilimin son günü de kardeşimle birlikte Bozdağ-Birgi turuna katılacağız eh İzmir de kar görmek zor olduğundan biraz dağlara çıkmamız gerekiyor 1 günlükte olsa kar görüp oynayacağımız için oldukça heyecanlıyım.2.dönem genelde daha çabuk geçiyor.LGS 1 Haziran da o zamana kadar öğrencilerime de bana da şöyle huzurlu bir dönem olmayacakmış gibi görünüyor onlarında benim de çok çalışmamız lazım.

Gelelim bugünün postu olan diziye.Daha önce izlediğim bir Kore filminden ilham alınarak daha farklı bir şekliyle dizi olarak yeniden sunulan diziye :

https://maydanozsalatasi.blogspot.com/2016/01/maydanoz-time-film-beauty-inside.html

Bende film versiyonu daha iyi gibiydi dizi versiyonu haddinden fazla fantastik ve açıkçası bölümler ilerledikçe tıkandıkları içinde saçma olmuş.Ben üstte de linkini verdiğim filmi izlemenizi tavsiye ederim eğer çok boş vaktiniz varsa dizisine de bir göz atabilirsiniz.

Konusu:
Dizi, her ayın bir haftası doğaüstü bir şekilde görünümü farklı bir kişiye dönüşen bir kadının (Seo Hyun-Jin) ve o kadına âşık olan bir adamın (Lee Min-Ki) etrafında dönmektedir.

Karakterleri:
Seo Hyun-Jin dizide popüler bir oyuncu olan Han Se-Kye karakterini canlandırmaktadır. Görünümünün farklı bir kişiye dönüşmesine neden olan doğaüstü bir fenomen hastalıklığın muzdariptir. Bu yüzden insanları kendinden uzak tutabilmek adına tam bir baş belasıymış gibi davranmaktadır. İnsanlar için onun hayatı bir gizemdir.

Lee Min-Ki dizide bir havayolu şirketinin yöneticisi olan Seo Do-Jae karakterini canlandırmaktadır. Çekici görünümü ve zekâsı ile mükemmel bir insan gibi görünmektedir. Ancak insanların yüzlerini birbirinden ayırt edememesine neden olan yüz körlüğü hastalığından muzdariptir. Bu hastalığını diğer insanlardan saklamaktadır. İnsanları birbirinden ayırt etmek için onların alışkanlıklarını ve tavırlarını ezberlerler. Bir gün, Han Se-Kye (Seo Hyun-Jin) ile tanışır ve hatırlayabildiği tek yüz, onun yüzü olur.


The Beauty Inside (Korean Drama)-P1.jpg

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Tayvan Dizisi : Before We Get Married

Herkese merhabalar efenim,
Aldatma konulu diziler sadece Kore de değil Çin ve Tayvan dizilerine de yayılmaya başladı.Bu tip konuları çok fazla desteklemiyor olsam da izlemesi maalesef ki acayip heyecanlı oluyor.Aslına bakarsanız baş roldeki adamımız bildiğin tacizcinin teki bile sayılabilir o yüzden başlarda biraz öfkelendiğim bir dizi de oldu ama nedense beni sonradan aktı götürdü ve son bölümde buldum kendimi bir anda :/ Bir şeyleri desteklemesem ya da sevmesem bile bir an da kapılıp gidebiliyorum :/

 Li Hao Yi ile nişanlı olan Zhou Wei Wei, başarılı, azimli nişanlısına sadık bir kadındır. Lia Hao Li, tutumlukta çığır aşmış, hayatının her anını planlamıştır.
Chu Kehuan, başarılı bir girişimcidir. Aynı gün içerisinde onu kader, 3 kez Zhou Wei Wei ile karşılaştırır. Chu Kehuan, Zhou Wei Wei'den etkilenir ve kendini onun dünyasına kaptırır. Chu Kehuan'ın 10 yıllık kız arkadaşı olmasına rağmen Zhou Wei Wei ile ilişki kuramaya çalışır.

Tayland Dizisi : Boy For Rent

Herkese merhabalar efenim ...

Çerezlik bir Tayland dizisi ile devam ediyoruz yine Türkçe çevirisi olmadığı için ingilizce alt yazı şeklinde izledim haberiniz olsun :) Dizinin konusundan bahsedicek olursak , erkek kiralayabileceğiniz bir şirket var yani aslında şöyle kiraladığınız adamı cinsellik içinde kullanabilirsiniz ya da başka şeyler içinde kullanabilirsiniz.Baş roldeki kızımız hoşlandığı çocuk tarafından seksi olmadığı ve ezik bir kız olduğu için reddedilir bu kızımızda bir erkekle bir ilişki nasıl yaşanır ve nasıl daha seksi erkeklerin isteyebileceği bir kız olurum diye bu şirketten birini kendine öğretmen olarak kiralar tabi işler sonrasında karışır :)