Ana içeriğe atla

Aksiyon Filmi : Overlord

Herkese merhabalar efenim ...

Bir çok blogta görüp izlemek istediğim bir yapımdı ve nihayet izlemek kısmet oldu banada.Savaş filmlerini genelde hiç sevmem ama bu filmi sevdim çünkü işin içinde zombilerde var :D Bilirsiniz işin içinde fantastik ya da bilim kurgu ögeleri varsa benim için daha kıymetli ve ilgimi çeken bir iş oluyor.Bu arada Nazilerin 2.Dünya Savaşı sırasında o yer altı laboratuvarların da neler yaptıklarını bilemiyoruz o yüzden bu tarz şeylerin pekte fantastik ögeler olabileceği benim pek aklıma yatmıyor.Biliyorsunuz ki ruh hastası Hitlerin kafasında ömür boyu sürecek olan saf Alman ırkının ömür boyu sürecek güçlü askelere ihtiyacı olduğuna inanıyordu deneylerin bir çoğu da insan DNA sını bozmak ve güçlü bir insan ırkı yaratma üzerine yapıldı Hitler hükümeti düşünce bu çalışmaları ne yaptılar bilemiyorum tabi ama belki de bizim şimdi ki zamanda "canavar ya da zombi" diye adlandırdığımız "şeylerin" mantık olarak tam benzemese bile ucundan kıyısından bir benzerinin yapmış olabilirler tabi bunların hepsi sadece birer teori :)

1944 yılının 5 haziran gecesinde Amerikalı paraşütçüler yapılacak istilanın başarılı olmasını sağlamak amacıyla çok kritik bir görevi yerine getirmek için düşman hattına gönderilirler. Paraşütçülerin bu kritik görevleri küçük bir Fransız kasabasında bulunan ve Berlin ile Normandiya barakaları arasında iletişimi sağlayan bir radyo kulesini yok etmektir. Ancak ateş hattı o kadar güçlü ve yoğundur ki, paraşütçülerin çoğu ya inişlerinden önce ya da devriye gezen Nazi askerleri tarafından indikten sonra öldürülürler. Ancak bu ateş hattından kurtulmayı asker Ed Boyce başarır ve patlayıcı uzmanı onbaşı Ford, savaş fotoğrafçısı Chase ve asker Dawson ile birleşip göreve kaldığı yerden devam etmeye çalışırlar. Ancak zaman geçtikçe savaşın ve ateş hattının verdiği baskılar nedeni ile Boyce bir hata yapar ve kendini Nazi radyo kulesinde bulur. Fakat Boyce burada sadece Nazi askerlerini değil, kimsenin aklına gelmeyecek inanılmaz korkunç deneylere maruz kalmış diğer asker ve insanları karşısında bulur!

Overlord Operasyonu - Overlord

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Tayvan Dizisi : Before We Get Married

Herkese merhabalar efenim,
Aldatma konulu diziler sadece Kore de değil Çin ve Tayvan dizilerine de yayılmaya başladı.Bu tip konuları çok fazla desteklemiyor olsam da izlemesi maalesef ki acayip heyecanlı oluyor.Aslına bakarsanız baş roldeki adamımız bildiğin tacizcinin teki bile sayılabilir o yüzden başlarda biraz öfkelendiğim bir dizi de oldu ama nedense beni sonradan aktı götürdü ve son bölümde buldum kendimi bir anda :/ Bir şeyleri desteklemesem ya da sevmesem bile bir an da kapılıp gidebiliyorum :/

 Li Hao Yi ile nişanlı olan Zhou Wei Wei, başarılı, azimli nişanlısına sadık bir kadındır. Lia Hao Li, tutumlukta çığır aşmış, hayatının her anını planlamıştır.
Chu Kehuan, başarılı bir girişimcidir. Aynı gün içerisinde onu kader, 3 kez Zhou Wei Wei ile karşılaştırır. Chu Kehuan, Zhou Wei Wei'den etkilenir ve kendini onun dünyasına kaptırır. Chu Kehuan'ın 10 yıllık kız arkadaşı olmasına rağmen Zhou Wei Wei ile ilişki kuramaya çalışır.

Tayland Dizisi : Boy For Rent

Herkese merhabalar efenim ...

Çerezlik bir Tayland dizisi ile devam ediyoruz yine Türkçe çevirisi olmadığı için ingilizce alt yazı şeklinde izledim haberiniz olsun :) Dizinin konusundan bahsedicek olursak , erkek kiralayabileceğiniz bir şirket var yani aslında şöyle kiraladığınız adamı cinsellik içinde kullanabilirsiniz ya da başka şeyler içinde kullanabilirsiniz.Baş roldeki kızımız hoşlandığı çocuk tarafından seksi olmadığı ve ezik bir kız olduğu için reddedilir bu kızımızda bir erkekle bir ilişki nasıl yaşanır ve nasıl daha seksi erkeklerin isteyebileceği bir kız olurum diye bu şirketten birini kendine öğretmen olarak kiralar tabi işler sonrasında karışır :)