Ana içeriğe atla

Kore Dizisi : The Secret Life of My Secretary

Herkese merhabalar efenim ...

Klişe bir konusu olmasına rağmen izlerken baştan sona çok eğlendiğim bir Kore dizisinden bahsedicem size bugün.Baş roldeki kızı öyle çok sevmesem de yan rolde olan (Veronica Park) olan kızı acayip sevdim hem kendisini hem de oynadığı rolü bence diziye bambaşka bir eğlence katmış hem zengin hem başarılı hem kuduruk hem de çirkef bir kadın modeline her zaman bayılmışımdır ama Kore halkı da bizim halkta kadınları daha çok böyle saf ve masum ve elbette fakir rollerde görmeyi sevdikleri için bu tip kadınlar ya çok nadir oluyorlar ya da yan rollerde oluyorlar.

Dizinin konusundan biraz bahsedicek olursak elbette bir CEO muz ve onun sekreteri var.Bir gün bu Ceo muz yüz körü olu ve tek görebildiği şey (kırmızı bir hırka giyince) sekreteri olur bu CEO muz şirket başkanlığı yarışında olduğu için hastalığını herkesten gizlemesi lazımdır ve bu konuda bu tek görebildiği kişi olan sekreterinin yardımıyla olacaktır ama CEO muz daha önce sekreteri tarafından dolandırılıdığı için yeni gelen sekreterlere hep kötü davranıyordur ve bu kıza da ilk başlar da oldukça kötğ davranmış hatta kovmuştur ama ona işi düşünce işe geri almak zorunda kalır bu arada başka bir şirketin prenses varisi olan Veronica Park ile iş evliliği yapmak zorundadır ama Veronica başka bir adamı seviyordur ve sekreter ile Veronica bir olup yer değiştirirler adam hazır yüz körüyken yüzünü hırkasız ayırt edemez diye sekreter de intikam almak ister ve Veronica'nın yerine geçip onunla yemeğe falan çıkar tabi sonraları hep işler arap saçına düşer bize de izleyip eğlenmek düşer :)

The Secret Life of My Secretary

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Tayvan Dizisi : Before We Get Married

Herkese merhabalar efenim,
Aldatma konulu diziler sadece Kore de değil Çin ve Tayvan dizilerine de yayılmaya başladı.Bu tip konuları çok fazla desteklemiyor olsam da izlemesi maalesef ki acayip heyecanlı oluyor.Aslına bakarsanız baş roldeki adamımız bildiğin tacizcinin teki bile sayılabilir o yüzden başlarda biraz öfkelendiğim bir dizi de oldu ama nedense beni sonradan aktı götürdü ve son bölümde buldum kendimi bir anda :/ Bir şeyleri desteklemesem ya da sevmesem bile bir an da kapılıp gidebiliyorum :/

 Li Hao Yi ile nişanlı olan Zhou Wei Wei, başarılı, azimli nişanlısına sadık bir kadındır. Lia Hao Li, tutumlukta çığır aşmış, hayatının her anını planlamıştır.
Chu Kehuan, başarılı bir girişimcidir. Aynı gün içerisinde onu kader, 3 kez Zhou Wei Wei ile karşılaştırır. Chu Kehuan, Zhou Wei Wei'den etkilenir ve kendini onun dünyasına kaptırır. Chu Kehuan'ın 10 yıllık kız arkadaşı olmasına rağmen Zhou Wei Wei ile ilişki kuramaya çalışır.

Tayland Dizisi : Boy For Rent

Herkese merhabalar efenim ...

Çerezlik bir Tayland dizisi ile devam ediyoruz yine Türkçe çevirisi olmadığı için ingilizce alt yazı şeklinde izledim haberiniz olsun :) Dizinin konusundan bahsedicek olursak , erkek kiralayabileceğiniz bir şirket var yani aslında şöyle kiraladığınız adamı cinsellik içinde kullanabilirsiniz ya da başka şeyler içinde kullanabilirsiniz.Baş roldeki kızımız hoşlandığı çocuk tarafından seksi olmadığı ve ezik bir kız olduğu için reddedilir bu kızımızda bir erkekle bir ilişki nasıl yaşanır ve nasıl daha seksi erkeklerin isteyebileceği bir kız olurum diye bu şirketten birini kendine öğretmen olarak kiralar tabi işler sonrasında karışır :)