Ana içeriğe atla

Anime : Ano Hana

Herkese merhabalar efenim,
Bugün itibariyle yeni eğitim dönemi başlamış oldu benim gibi eğitim alanında özel sektörde çalışanlar için.Umarım bu çalışma hayatım uzun ömürlü ve stressiz olur,şimdilik her şey oldukça iyi ve keyifli gözüküyor.

Gelelim Netflix de de yer alan uzun zamandan sonra izlediğim bir animeye.20 dk süren toplamda 11 bölümden oluşan bir fantastik/dram animesinden bahsedicem sizlere.Genelde bu tarzda animeler izlemezdim ama Eda Köksal'ın youtube kanalında anime maratonu yaptığını gördüm ve ben de katılmak istedim bu vasıtayla izlemiş oldum ve bence oldukça hoş hatta sonlara doğru herkes gibi beni de ağlatan naif bir yapım oldu.

Konusuna gelicek olursak ;
10 yıl önce kendilerine Süper Barış Avcıları diyen, Menma, Jintan, Poppo, Anaru, Yukiatsu, Tsuruko’dan oluşan altı kişilik arkadaş grubu, aralarından bir kişiyi kaybetmiş ve dağılmıştır. Memna trajik bir kaza sonucu ölmüştür. Hikaye günümüzde olayın üzerinden 10 yıl geçtikten sonra anlatılıyor. Karakterlerimiz ayrılmış, Jintan annesini de kaybetmesiyle içine kapanmış okulu bırakmış, Poppo dünyayı gezmeye merak salmış, Anaru düşük seviye bir liseye giderek şımarık arkadaşlar edinmiş, Yukiatsu ve Tsurumi ise örnek öğrenci gibi görünmelerine rağmen içtenliklerini kaybetmişlerdir. Yaz başında Menma’nın ruhu Jintan’a görünür. Başta bunu yaşadığı strese bağlayan Jintan umursamaz, fakat diğer yandan öldüğü gün onu üzdüğü için de kendisini affetmemektedir. Menma bir dileği olduğunu, bunu gerçekleştirmeden “öbür tarafa” geçemeyeceğini söyleyince de, bu suçluluk duygusuyla hareket eder ve ona inanır, dileğini gerçekleştirmek ister. Fakat Jintan’a şu an onlarla aynı yaşta gözükmesine rağmen hala çocuk ruhlu olan Menma dileğinin ne olduğunu hatırlayamaz, dileği bulmak da Jintan’a kalınca, Jintan’ın arkadaşlarından yardım istemekten başka çaresi kalmaz. Ve böylece çocukluk arkadaşları Menma sayesinde tekrar iletişime geçer.

Ano Hi Mita Hana no Namae wo Bokutachi wa Mada Shiranai.

Yorumlar

Yorum Gönderme

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Tayvan Dizisi : Before We Get Married

Herkese merhabalar efenim,
Aldatma konulu diziler sadece Kore de değil Çin ve Tayvan dizilerine de yayılmaya başladı.Bu tip konuları çok fazla desteklemiyor olsam da izlemesi maalesef ki acayip heyecanlı oluyor.Aslına bakarsanız baş roldeki adamımız bildiğin tacizcinin teki bile sayılabilir o yüzden başlarda biraz öfkelendiğim bir dizi de oldu ama nedense beni sonradan aktı götürdü ve son bölümde buldum kendimi bir anda :/ Bir şeyleri desteklemesem ya da sevmesem bile bir an da kapılıp gidebiliyorum :/

 Li Hao Yi ile nişanlı olan Zhou Wei Wei, başarılı, azimli nişanlısına sadık bir kadındır. Lia Hao Li, tutumlukta çığır aşmış, hayatının her anını planlamıştır.
Chu Kehuan, başarılı bir girişimcidir. Aynı gün içerisinde onu kader, 3 kez Zhou Wei Wei ile karşılaştırır. Chu Kehuan, Zhou Wei Wei'den etkilenir ve kendini onun dünyasına kaptırır. Chu Kehuan'ın 10 yıllık kız arkadaşı olmasına rağmen Zhou Wei Wei ile ilişki kuramaya çalışır.

Tayland Dizisi : Boy For Rent

Herkese merhabalar efenim ...

Çerezlik bir Tayland dizisi ile devam ediyoruz yine Türkçe çevirisi olmadığı için ingilizce alt yazı şeklinde izledim haberiniz olsun :) Dizinin konusundan bahsedicek olursak , erkek kiralayabileceğiniz bir şirket var yani aslında şöyle kiraladığınız adamı cinsellik içinde kullanabilirsiniz ya da başka şeyler içinde kullanabilirsiniz.Baş roldeki kızımız hoşlandığı çocuk tarafından seksi olmadığı ve ezik bir kız olduğu için reddedilir bu kızımızda bir erkekle bir ilişki nasıl yaşanır ve nasıl daha seksi erkeklerin isteyebileceği bir kız olurum diye bu şirketten birini kendine öğretmen olarak kiralar tabi işler sonrasında karışır :)