Ana içeriğe atla

Kitap - Sadakat İnci Aral

Herkese merhabalar efenim,
Türk edebiyatından değişik yazarlardan (daha önce okumadığım) kitaplar okumaya tam gaz devam ediyorum ! Yeni işimde rehberlik kadromuz olduğu için diğer işimde olduğu gibi tüm işler bana kalmıyor ve kitap okumaya ayıracak aha fazla zamanım oluyor o yüzden geçen sene sadece 24 kitap okuduğumun ayıbını bu sene telafi etmeye çalışacağım ve çok daha fazla kitap okuma hedefi koydum kendi kendime.Yakında maaşımı da alacağım için internetten de kitap siparişi verebilirim ama arada kütüphaneden de bu tarz yazarların kitabını alıp okumak istiyorum.

İnci Aral'ın dilini oldukça beğendim ağdalı bir dil kullanmasına rağmen şaşırtıcı bir şekilde akıcı anlatıyor.Sanırım olaylar ve duygular yoğunlukta olduğu için tabi bir de saplantılı bir aldatma hikayesi okuduğumuz için 300 sayfayı 2 günde iş yerimde okuyup bitirdim.Kitap çok başarılı olmasına rağmen böyle kadınlara ve erkeklere acayip sinir olduğum için kitabı okurken çoğu yerden içime sıkıntılar çöktü ama maalesef ki gerçek hayatta da böyle insanlar var.Birbirinden kopamayan,aldatılmayı gururuna sığdırıp bunu "aşk" kisvesi altında bütünleştirip çevresine en çokta kendisine eziyet eden tipler.Bir de burada ki kadın karakterimizin bir çocuğu vardı "anne" olan bir insan yeni yetme bir genç kız gibi hastalıklı bir aşkın peşinden koşabilir mi koşmalı mı bilemiyorum :/

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Tayvan Dizisi : Before We Get Married

Herkese merhabalar efenim,
Aldatma konulu diziler sadece Kore de değil Çin ve Tayvan dizilerine de yayılmaya başladı.Bu tip konuları çok fazla desteklemiyor olsam da izlemesi maalesef ki acayip heyecanlı oluyor.Aslına bakarsanız baş roldeki adamımız bildiğin tacizcinin teki bile sayılabilir o yüzden başlarda biraz öfkelendiğim bir dizi de oldu ama nedense beni sonradan aktı götürdü ve son bölümde buldum kendimi bir anda :/ Bir şeyleri desteklemesem ya da sevmesem bile bir an da kapılıp gidebiliyorum :/

 Li Hao Yi ile nişanlı olan Zhou Wei Wei, başarılı, azimli nişanlısına sadık bir kadındır. Lia Hao Li, tutumlukta çığır aşmış, hayatının her anını planlamıştır.
Chu Kehuan, başarılı bir girişimcidir. Aynı gün içerisinde onu kader, 3 kez Zhou Wei Wei ile karşılaştırır. Chu Kehuan, Zhou Wei Wei'den etkilenir ve kendini onun dünyasına kaptırır. Chu Kehuan'ın 10 yıllık kız arkadaşı olmasına rağmen Zhou Wei Wei ile ilişki kuramaya çalışır.

Tayland Dizisi : Boy For Rent

Herkese merhabalar efenim ...

Çerezlik bir Tayland dizisi ile devam ediyoruz yine Türkçe çevirisi olmadığı için ingilizce alt yazı şeklinde izledim haberiniz olsun :) Dizinin konusundan bahsedicek olursak , erkek kiralayabileceğiniz bir şirket var yani aslında şöyle kiraladığınız adamı cinsellik içinde kullanabilirsiniz ya da başka şeyler içinde kullanabilirsiniz.Baş roldeki kızımız hoşlandığı çocuk tarafından seksi olmadığı ve ezik bir kız olduğu için reddedilir bu kızımızda bir erkekle bir ilişki nasıl yaşanır ve nasıl daha seksi erkeklerin isteyebileceği bir kız olurum diye bu şirketten birini kendine öğretmen olarak kiralar tabi işler sonrasında karışır :)