Ana içeriğe atla

Maydanoz Time : Kişisel - Üniversitede Hoca Olmak Demek !

Herkese merhabalar millet ...

Bugün nihayet evimden,İzmir'den yazıyorum sizlere ... Dünde söz verdiğim gibi geçen haftalarda nerelerdeydin ne haltlar yiyordum şimdi bir bir anlatma vakti geldi.

İlk olarak alan hocamız dahi olmayan ama her zaman eğitimciliği,kişiliği ve öğrencilerini sevmesi,saygı duyması ile bizim hatta tüm fakültenin taktirini kazanan İstatistik hocamıza yaptığımız son ders partisini anlatmak istiyorum.

Sınavlarda dahi elinden geldiğince yardımcı olan - kopya verir anlamında değil seviyemizde sorular sorar,öğretmediği şeyi sormaz - notların cebinden çıkmadığını bilip gönlünce bol bol veren - ki biz matematik öğrencileri değiliz sonuçta sözel ağırlıklı bir sınıfız - espirili kişiliği ile her ders bizi kahkahalara boğan biridir kendileri.Aynı zamanda çok zeki ve çok azimli de biri genç yaşta profesör olmuş adam daha ne olsun !

Akademisyenliği belki biraz sahada çalıştıktan sonra bende düşünüyorum açıkçası.Ama bence asıl PDR'ci olması gereken bu hoca ! Benim ideolüm diyebilirim kendisi için ... Onun PDR'ci versiyonu olurum inşallah ! 

Hepimiz bu parti için canı gönülden zevk alarak çalıştık.Diğer hocalarımızdan ayrı tuttuğumuz bir hoca olduğu için ve seneye daha dersimize girmeyeceği için güzel ve özel bir şeyler yapmak istedik ve aklımıza pasta ve maske fikri geldi.Aramızda 5 Tl gibi bir para topladıktan sonra maskeleri yaptık.Yaptık diyorum çünkü koskoca Balıkesir'de hazır maske yapabilen bir yer bulamadık ! Eh bizede hem uğraş olur diyerekten kendimiz renkli fotokobi çektirip böyle daha kaliteli bir kağıda kendimiz kestik biçtik ve yaptık hem de 30 adet !

Pastaya "sizi tanımak güzeldi" yazdırdık ve tahtaya da hocanın genelde kullandığı sözleri ve espirileri yazdık bana da ınstagram adımdan dolayı "sudevebuse" diyor sürekli sınıfta :D Bu arada çokta güncel ve modern bir hocamız face,twitter,ınstagra gibi sosyal mecralarda oldukça da aktif :D

Hatta bi ara gaza gelip bahçeye çıktık ve tüm fakülteyi çatlattık resmen.Alan öğrencileri bile böle bir süpriz yapmamışlar hocalarına ne kadan ayıpp :D

Hoca da tabi bi mahçup oldu bir utandı hatta bi ara güleyim derken ağladı bile çaktırmadan silmeye çalışıyordu gözyaşlarını :D

Kendinden 30 tane herkes hergün görmüyor tabi ki ! Hatta daha sonra baya baya hocayı gaza getirdik ve maskelerimizin arkasına anı olsun diye imza bile aldık :D Bize de bence hocayada çok güzel bir anı olmuş oldu.

Kıcasa üniversite de hoca olmak demek bir yerlere geldim diye ego yapıp esip gürlemek öğrencileri ezmek arkalarından kendilerine küfür ettirmek değil hoca olmak demek böyle olmak demek !
Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Tayvan Dizisi : Before We Get Married

Herkese merhabalar efenim,
Aldatma konulu diziler sadece Kore de değil Çin ve Tayvan dizilerine de yayılmaya başladı.Bu tip konuları çok fazla desteklemiyor olsam da izlemesi maalesef ki acayip heyecanlı oluyor.Aslına bakarsanız baş roldeki adamımız bildiğin tacizcinin teki bile sayılabilir o yüzden başlarda biraz öfkelendiğim bir dizi de oldu ama nedense beni sonradan aktı götürdü ve son bölümde buldum kendimi bir anda :/ Bir şeyleri desteklemesem ya da sevmesem bile bir an da kapılıp gidebiliyorum :/

 Li Hao Yi ile nişanlı olan Zhou Wei Wei, başarılı, azimli nişanlısına sadık bir kadındır. Lia Hao Li, tutumlukta çığır aşmış, hayatının her anını planlamıştır.
Chu Kehuan, başarılı bir girişimcidir. Aynı gün içerisinde onu kader, 3 kez Zhou Wei Wei ile karşılaştırır. Chu Kehuan, Zhou Wei Wei'den etkilenir ve kendini onun dünyasına kaptırır. Chu Kehuan'ın 10 yıllık kız arkadaşı olmasına rağmen Zhou Wei Wei ile ilişki kuramaya çalışır.

Tayland Dizisi : Boy For Rent

Herkese merhabalar efenim ...

Çerezlik bir Tayland dizisi ile devam ediyoruz yine Türkçe çevirisi olmadığı için ingilizce alt yazı şeklinde izledim haberiniz olsun :) Dizinin konusundan bahsedicek olursak , erkek kiralayabileceğiniz bir şirket var yani aslında şöyle kiraladığınız adamı cinsellik içinde kullanabilirsiniz ya da başka şeyler içinde kullanabilirsiniz.Baş roldeki kızımız hoşlandığı çocuk tarafından seksi olmadığı ve ezik bir kız olduğu için reddedilir bu kızımızda bir erkekle bir ilişki nasıl yaşanır ve nasıl daha seksi erkeklerin isteyebileceği bir kız olurum diye bu şirketten birini kendine öğretmen olarak kiralar tabi işler sonrasında karışır :)