Ana içeriğe atla

Amerika Dizi : The Good Place

Herkese merhabalar efenim ...

Dizi inanılmaz eğlenceli,inanılmaz güzel olsa bile eğer diziye bir süre ara verdiysem o diziye geri dönebilmem pek mümkün olmuyor maalesef ki.Bu dizinin de başına aynı iş geldi.1.sezonun
13.bölümüne kadar diziyi devam ettirebildim daha sonra çalışmaya başlayınca diziyi yarım bıraktım işi bırakınca da dizi hakkında hevesim kaçtığı için diziyi yarım bırakmak zorunda kaldım.Bilen bilir ben genelde hiç bir kitabı,filmi ya da diziyi yarı da bırakmam atlaya atlaya olsa da bir şekilde finalini görürüm o yüzden genelde yeni başlamış dizilerden uzak durmaya çalışıyorum ya da 1.sezonunun tamamını izleyip diğer sezonlarını izlemiyorum çünkü araya boşluk girince hevesim kaçmış oluyor ve o diziyi izlemek benim bir zamanlar eğlenceli olsa da artık olmamaya hatta işkence dahi olmaya başlıyor.

Kristen Bell’in oynadığı Eleanor ölüyor ve kendini cennette buluyor. Herkes onu şahane işler yapan, dünyayı değiştirmeye çalışan bir kadın olarak tanıyor ama Eleanor için gerçek çok başka. O yanlışlıkla cennete düştüğünü fark ediyor. Alıştığımız tabirle cehenneme gitmemek için de iyi bir insan olmayı öğrenmeye çabalıyor. Tabii işler tam bu noktadan sonra karmaşıklaşıyor.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Tayvan Dizisi : Before We Get Married

Herkese merhabalar efenim,
Aldatma konulu diziler sadece Kore de değil Çin ve Tayvan dizilerine de yayılmaya başladı.Bu tip konuları çok fazla desteklemiyor olsam da izlemesi maalesef ki acayip heyecanlı oluyor.Aslına bakarsanız baş roldeki adamımız bildiğin tacizcinin teki bile sayılabilir o yüzden başlarda biraz öfkelendiğim bir dizi de oldu ama nedense beni sonradan aktı götürdü ve son bölümde buldum kendimi bir anda :/ Bir şeyleri desteklemesem ya da sevmesem bile bir an da kapılıp gidebiliyorum :/

 Li Hao Yi ile nişanlı olan Zhou Wei Wei, başarılı, azimli nişanlısına sadık bir kadındır. Lia Hao Li, tutumlukta çığır aşmış, hayatının her anını planlamıştır.
Chu Kehuan, başarılı bir girişimcidir. Aynı gün içerisinde onu kader, 3 kez Zhou Wei Wei ile karşılaştırır. Chu Kehuan, Zhou Wei Wei'den etkilenir ve kendini onun dünyasına kaptırır. Chu Kehuan'ın 10 yıllık kız arkadaşı olmasına rağmen Zhou Wei Wei ile ilişki kuramaya çalışır.

Tayland Dizisi : Boy For Rent

Herkese merhabalar efenim ...

Çerezlik bir Tayland dizisi ile devam ediyoruz yine Türkçe çevirisi olmadığı için ingilizce alt yazı şeklinde izledim haberiniz olsun :) Dizinin konusundan bahsedicek olursak , erkek kiralayabileceğiniz bir şirket var yani aslında şöyle kiraladığınız adamı cinsellik içinde kullanabilirsiniz ya da başka şeyler içinde kullanabilirsiniz.Baş roldeki kızımız hoşlandığı çocuk tarafından seksi olmadığı ve ezik bir kız olduğu için reddedilir bu kızımızda bir erkekle bir ilişki nasıl yaşanır ve nasıl daha seksi erkeklerin isteyebileceği bir kız olurum diye bu şirketten birini kendine öğretmen olarak kiralar tabi işler sonrasında karışır :)