Ana içeriğe atla

Maydanoz Time : Film - Lucy

Herkese merhabalar efenim ! Yeni bilgisayarımda ilk filmimi izlemenin ve yeni post yapmanın heyecanını yaşıyorum şu anda ! Nihayet artık rahat rahat kişisel bilgisayarımda postlarımı hazırlayabileceğim (!) ... Ortama açık bilgisayarlarda post hazırlamak kadar zoru yok emin olun.Herkes birbirinin ne halt yediğini merak ediyor resmen.İki çıplak bacak resmi gören bilgisayar odasının görevlisi sana milli sapık muamelesi yapıyor evet kütüphane bilgisayarını kullanırken bu durumu yaşadım itiraf ediyorum kendimi erotik dergilere bakan yeni yetme ergenler gibi hissettim oysa tek yaptığım bu kışın modası olan pileli etek çeşitlerine bakmaktı !

Neyse efenim gelelim izlediğim ilk filme.Lucy vizyon girdiğinden beri gitmek istediğim bir filmidi zaten bayram vasıtasıyla gidelim demiştik ama geç kaldık vizyondan kalkmıştı çoktan ! Sinemaya zaman ayıramamak inanın beni çok üzüyor 1 ay sonra interete düşüyor Allah'tan !

Lucy'nin ekibi zaten mükemmel Scarlet ve Morgan daha ne olsun be hacılar ! Konusu ve kurgusu inanılmaz zaten sadece sonu biraz muallakta kaldı bana göre insan beyninin yüzde yüzünü kullanırsa ne olur sorusuna ben hep şöyle yanıt verdim bumm patlar ! Fizyolojik psikoloji dersinde bizde tam sinapsları ve beyin yapısını işliyorduk bi film tam tadı tuzu oldu bu konunun.Allah öylesine mucizevi bir yapıyla yaratmış ki bizi bir düşünsenize insan kendi beyniyle beyni inceliyor ! Derste hocamız bir video izletmişti bize internetle insan beynini karşılaştırıyordu.İnsan beyninde dünyadaki internet ağlarından web sitelerinden daha çok bağlantı var düşünün yani ! Hem de ne kadar mili mili mili saniyeler içinde gerçekleşiyor.Benim beynim yetmiyor şahsen bu konuyu daha fazla izah etmeye ama filmde oldukça güzel işlemişler bu konuyu uzun zamandır bu kadar iyi bilim-kurgu filmi izlememiştim şahsen.Tek kötü yanı sanırım Darwin teoreminin bolca reklamı yapılmış ve Tanrı kavramı bir kenara itilmiş !

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Tayvan Dizisi : Before We Get Married

Herkese merhabalar efenim,
Aldatma konulu diziler sadece Kore de değil Çin ve Tayvan dizilerine de yayılmaya başladı.Bu tip konuları çok fazla desteklemiyor olsam da izlemesi maalesef ki acayip heyecanlı oluyor.Aslına bakarsanız baş roldeki adamımız bildiğin tacizcinin teki bile sayılabilir o yüzden başlarda biraz öfkelendiğim bir dizi de oldu ama nedense beni sonradan aktı götürdü ve son bölümde buldum kendimi bir anda :/ Bir şeyleri desteklemesem ya da sevmesem bile bir an da kapılıp gidebiliyorum :/

 Li Hao Yi ile nişanlı olan Zhou Wei Wei, başarılı, azimli nişanlısına sadık bir kadındır. Lia Hao Li, tutumlukta çığır aşmış, hayatının her anını planlamıştır.
Chu Kehuan, başarılı bir girişimcidir. Aynı gün içerisinde onu kader, 3 kez Zhou Wei Wei ile karşılaştırır. Chu Kehuan, Zhou Wei Wei'den etkilenir ve kendini onun dünyasına kaptırır. Chu Kehuan'ın 10 yıllık kız arkadaşı olmasına rağmen Zhou Wei Wei ile ilişki kuramaya çalışır.

Tayland Dizisi : Boy For Rent

Herkese merhabalar efenim ...

Çerezlik bir Tayland dizisi ile devam ediyoruz yine Türkçe çevirisi olmadığı için ingilizce alt yazı şeklinde izledim haberiniz olsun :) Dizinin konusundan bahsedicek olursak , erkek kiralayabileceğiniz bir şirket var yani aslında şöyle kiraladığınız adamı cinsellik içinde kullanabilirsiniz ya da başka şeyler içinde kullanabilirsiniz.Baş roldeki kızımız hoşlandığı çocuk tarafından seksi olmadığı ve ezik bir kız olduğu için reddedilir bu kızımızda bir erkekle bir ilişki nasıl yaşanır ve nasıl daha seksi erkeklerin isteyebileceği bir kız olurum diye bu şirketten birini kendine öğretmen olarak kiralar tabi işler sonrasında karışır :)