Ana içeriğe atla

Maydanoz Time : Film - Blue Jasmine

Herkese bu bulutlu ama sanki güneş açmaya da meğili varmış gibi duran Balıkesir pazarından merhabalar efenim...Bugün yine İzmir'deyken izlemeye fırsat bulduğum son bir film postu ile karşınızdayım.

Blue Jasmine Türkçe karşılığı Mavi Yasemin olan bu Woody Allen filmi ayrıca bir çok Oscar ödülüde aldı bu sene içinde diye biliyorum.Tabi Cate Blanchett'e de yılın kadın oyuncusu ödülünüde getirdi.Tipik bir aşk hikayesi değil elbette.Çok yükseklerden uçan zengin bir kadının bir anda aslında yalan dolan içinde yaşadığını öğrenmesiyle bir zamanlar küçümsediği düşük seviyeli kız kardeşinin yanına taşınmasını anlatıyor.Aslında yine olay ve maceradan çok bir durum hikayesi filmi ile karşı karşıyayız.Yine içinde psikolojik temeller yatıyor.Ya da bu bölümü seçtiğimden beri ben her halta bu gözle bakar oldum yakında Freud'un resmini alıp baş ucuma asıcam herhalde :)

Aslında daha çok 8 Mart Dünya Kadınlar gününde izlenmesi ve izletilmesi gereken bir film olduğunu düşünüyorum.Eğer siz kadınlar bir araya gelip o günde hiç bir halta dahil olamıyorsanız kız arkadaşlarınızla toplanıp bu filmi izleyebilirsiniz.Çünkü bence tamamen kadın duygularına odaklanmış bir film.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Tayvan Dizisi : Before We Get Married

Herkese merhabalar efenim,
Aldatma konulu diziler sadece Kore de değil Çin ve Tayvan dizilerine de yayılmaya başladı.Bu tip konuları çok fazla desteklemiyor olsam da izlemesi maalesef ki acayip heyecanlı oluyor.Aslına bakarsanız baş roldeki adamımız bildiğin tacizcinin teki bile sayılabilir o yüzden başlarda biraz öfkelendiğim bir dizi de oldu ama nedense beni sonradan aktı götürdü ve son bölümde buldum kendimi bir anda :/ Bir şeyleri desteklemesem ya da sevmesem bile bir an da kapılıp gidebiliyorum :/

 Li Hao Yi ile nişanlı olan Zhou Wei Wei, başarılı, azimli nişanlısına sadık bir kadındır. Lia Hao Li, tutumlukta çığır aşmış, hayatının her anını planlamıştır.
Chu Kehuan, başarılı bir girişimcidir. Aynı gün içerisinde onu kader, 3 kez Zhou Wei Wei ile karşılaştırır. Chu Kehuan, Zhou Wei Wei'den etkilenir ve kendini onun dünyasına kaptırır. Chu Kehuan'ın 10 yıllık kız arkadaşı olmasına rağmen Zhou Wei Wei ile ilişki kuramaya çalışır.

Tayland Dizisi : Boy For Rent

Herkese merhabalar efenim ...

Çerezlik bir Tayland dizisi ile devam ediyoruz yine Türkçe çevirisi olmadığı için ingilizce alt yazı şeklinde izledim haberiniz olsun :) Dizinin konusundan bahsedicek olursak , erkek kiralayabileceğiniz bir şirket var yani aslında şöyle kiraladığınız adamı cinsellik içinde kullanabilirsiniz ya da başka şeyler içinde kullanabilirsiniz.Baş roldeki kızımız hoşlandığı çocuk tarafından seksi olmadığı ve ezik bir kız olduğu için reddedilir bu kızımızda bir erkekle bir ilişki nasıl yaşanır ve nasıl daha seksi erkeklerin isteyebileceği bir kız olurum diye bu şirketten birini kendine öğretmen olarak kiralar tabi işler sonrasında karışır :)