Ana içeriğe atla

Maydanoz Time : Ben - #ÖzgecanAslan


Öfkeliyiz..Çünkü her gün hunharca ve umarsızca öldürülüyoruz.Yasalar katillerimiz olan bu erkekleri korumaktan başka bir işe yaramıyor.Devlet ve AKP iktidarı kadına yönelik nefret söylemiyle bu katliama ortak oluyor.Kadınlar olarak potansiyel birer tecavüz nesnesi olarak görülüyoruz.Bundan böyle aramızda aldığınız her kadın için kampüslerden sokaklara taşacak öfkemiz... Tecavüz ettiğiniz her kadın için çığlık olup akacağız.
Şiddetinizle asla barışmayacak erkek egemenliğini başınıza yıkacağız.Bizler yakmakla bitmeyiz.
Özgecan'ın hesabını soracğız!
Bizler bir arada daha güçlüyüz.
Özgecan için Nef Bahçesindeyiz.
Bu şekilde dün - artık bilmiyorum kaç derece olan havada Nef'in kızların bende bir üyesi olarakta katıldım bu anma etkinliğine.Daha önce bloğumu takip edenler bilir ülkede yaşanan hiç bir politik meseleyi bloğuma açıkçası taşımamıştım ayrıca bizzatta katılmamıştım ama bu benim katıldığım ilk direniş ilk anma töreni ve ilk eylem ilk baş kaldırış diyebiliriz.Bir zamanlarda bende Mersin'de yaşıyordum ve o kızın bindiği minübüslere akşam vakti dershaneden evime gelip giderken bindim bir de canım benim psikoloji öğrencisiymiş belkide gördüm bi yerde yanımdan geçti konuştuk belkide benim hatırlayamadığım bir şekilde.O minübüste bende olabilirdim bunu düşündükçe iliklerime kadar donuyorum,kanım donuyor,ruhum donuyor.Bu caniliğe bu pisliğe denecek bir şey bulamıyorum maalesef.Tek diyebileceğim umarım bir gün ülkemizde de akşam vakti taciz tecavüz korkusu olmadan tek başına dimdik yürüyebilen kadınlar olur bu ülkede.Namusu giyinmekte,başındaki örtüde bulan örümcek zihniyetten umarım tez zamanda kurtuluruz.Umarım daha fazla böyle şeyler yaşanmaz ülkemizde.

Yorumlar

  1. Ülkemizdeki bazı insanlardaki zihniyet ( kısa etek giyiyorsa hak ediyordur gibi düşünceler) değişmediği sürece korkarım ki bu tür olaylar yaşanacaktır. bu olayla ilgili söylemek istediklerimi bende kendi blogumda yazmıştım. tek isteğim bu tür olayların yaşanması ve umarım bu tür olaylara neden olan kişiler en büyük cezaları alırlar hatta idam cezasının bile bu tür olaylar için gelmesini istiyorum bir vatandaş olarak

    YanıtlayınSil
  2. ölüm onlar için bi kaçış yolu olur keşke aynı işkenceleri çekseler hümanist bir insan olmama rağmen insan olmayan insanları savunamıyorum maalesef bazen işkenceyi hak görüyorum kısasa kısas erkeklerin bu konuda duyarlı olması kadınlardan daha güzel

    YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Tayvan Dizisi : Before We Get Married

Herkese merhabalar efenim,
Aldatma konulu diziler sadece Kore de değil Çin ve Tayvan dizilerine de yayılmaya başladı.Bu tip konuları çok fazla desteklemiyor olsam da izlemesi maalesef ki acayip heyecanlı oluyor.Aslına bakarsanız baş roldeki adamımız bildiğin tacizcinin teki bile sayılabilir o yüzden başlarda biraz öfkelendiğim bir dizi de oldu ama nedense beni sonradan aktı götürdü ve son bölümde buldum kendimi bir anda :/ Bir şeyleri desteklemesem ya da sevmesem bile bir an da kapılıp gidebiliyorum :/

 Li Hao Yi ile nişanlı olan Zhou Wei Wei, başarılı, azimli nişanlısına sadık bir kadındır. Lia Hao Li, tutumlukta çığır aşmış, hayatının her anını planlamıştır.
Chu Kehuan, başarılı bir girişimcidir. Aynı gün içerisinde onu kader, 3 kez Zhou Wei Wei ile karşılaştırır. Chu Kehuan, Zhou Wei Wei'den etkilenir ve kendini onun dünyasına kaptırır. Chu Kehuan'ın 10 yıllık kız arkadaşı olmasına rağmen Zhou Wei Wei ile ilişki kuramaya çalışır.

Tayland Dizisi : Boy For Rent

Herkese merhabalar efenim ...

Çerezlik bir Tayland dizisi ile devam ediyoruz yine Türkçe çevirisi olmadığı için ingilizce alt yazı şeklinde izledim haberiniz olsun :) Dizinin konusundan bahsedicek olursak , erkek kiralayabileceğiniz bir şirket var yani aslında şöyle kiraladığınız adamı cinsellik içinde kullanabilirsiniz ya da başka şeyler içinde kullanabilirsiniz.Baş roldeki kızımız hoşlandığı çocuk tarafından seksi olmadığı ve ezik bir kız olduğu için reddedilir bu kızımızda bir erkekle bir ilişki nasıl yaşanır ve nasıl daha seksi erkeklerin isteyebileceği bir kız olurum diye bu şirketten birini kendine öğretmen olarak kiralar tabi işler sonrasında karışır :)