Ana içeriğe atla

Maydanoz Time : Ben - 20. İzmir Kitap Fuarı

Herkese yepyeni bir günden güneşli bi İzmir pazar sabahından merhabalar efenim.Dün postlarımda da bahsettiğim gibi 20.İzmir Kitap Fuarına gittik ailecek.Ailemde sadece ben ve kardeşim kitap okur olduğumuz için annemle babamla gitmek pek güzel olmadı açıkçası.Geçen yıl arkadaşlarımla gittiğimde standt standt gezip fotoğraf çekme ve daha çok gezme imkanı bulmuştum ama onlarla da sevdiğim yazarlardan imza alma fırsatım olmamıştı maalesef.
Öncelikle Alsancak her zaman ki gibi çok güzeldi.Havanın böyle göründüğüne bakmayın oldukça sıcaktı.Kitap Fuarının ilk günü olmasına rağmen oldukça kalabalıktı.İlk olarak 14.00'da ki Canan Tan'ın imza salonuna geçtik.Yarım saatlik bi kuyruktan sonra bu yıl ki fuar ganimetim olan Hasret'i ve imzalatmış oldum ve çocukluğumdan bu yana çok severek okuduğum bi kadın yazarla tanışıp fotoğraf çektirme onuruna eriştim.


Daha sonra Canan Tan'la aynı saatte başlayan onda da yarım saatlik bi kuyruk bekleme süresinden sponra çok severek ve gülerek okuduğum Kocan Kadar Konuş kitabının yazarı Şebnem Burcuoğlu ile tanıştım ve iki kitabıda imzalattım.Bi lokmacık kadın ama nasıl tatlı nasıl güleryüzlü anlatamam en çok onu sevdim diyebilirim şu sıra zaten favori yazarlarımdan.

Evet işte bu kadar daha çok kitap almak isterdim açıkçası 4 Tl'ye bile oldukça güzel kitaplar görmüştüm ama annem ve babam kalabalık ortamlara pek gelemedikleri için gitmek durumunda kaldık neyse ki kitapyurdu ve Balıkesir il kütüphanesi sağolsun kitapsız kalma gibi bi sorunum olmuyor şimdilik bu kadar umarım 21.İzmir Kitap Fuarınıda burada olursam katılabilirim...


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Tayvan Dizisi : Before We Get Married

Herkese merhabalar efenim,
Aldatma konulu diziler sadece Kore de değil Çin ve Tayvan dizilerine de yayılmaya başladı.Bu tip konuları çok fazla desteklemiyor olsam da izlemesi maalesef ki acayip heyecanlı oluyor.Aslına bakarsanız baş roldeki adamımız bildiğin tacizcinin teki bile sayılabilir o yüzden başlarda biraz öfkelendiğim bir dizi de oldu ama nedense beni sonradan aktı götürdü ve son bölümde buldum kendimi bir anda :/ Bir şeyleri desteklemesem ya da sevmesem bile bir an da kapılıp gidebiliyorum :/

 Li Hao Yi ile nişanlı olan Zhou Wei Wei, başarılı, azimli nişanlısına sadık bir kadındır. Lia Hao Li, tutumlukta çığır aşmış, hayatının her anını planlamıştır.
Chu Kehuan, başarılı bir girişimcidir. Aynı gün içerisinde onu kader, 3 kez Zhou Wei Wei ile karşılaştırır. Chu Kehuan, Zhou Wei Wei'den etkilenir ve kendini onun dünyasına kaptırır. Chu Kehuan'ın 10 yıllık kız arkadaşı olmasına rağmen Zhou Wei Wei ile ilişki kuramaya çalışır.

Tayland Dizisi : Boy For Rent

Herkese merhabalar efenim ...

Çerezlik bir Tayland dizisi ile devam ediyoruz yine Türkçe çevirisi olmadığı için ingilizce alt yazı şeklinde izledim haberiniz olsun :) Dizinin konusundan bahsedicek olursak , erkek kiralayabileceğiniz bir şirket var yani aslında şöyle kiraladığınız adamı cinsellik içinde kullanabilirsiniz ya da başka şeyler içinde kullanabilirsiniz.Baş roldeki kızımız hoşlandığı çocuk tarafından seksi olmadığı ve ezik bir kız olduğu için reddedilir bu kızımızda bir erkekle bir ilişki nasıl yaşanır ve nasıl daha seksi erkeklerin isteyebileceği bir kız olurum diye bu şirketten birini kendine öğretmen olarak kiralar tabi işler sonrasında karışır :)