Ana içeriğe atla

Maydanoz Time : Dizi - Breaking Bad

Herkese merhabalar efenim !

Ben bu diziyi bitireli oldukça uzun zaman oldu ama bir türlü fırsat bulup yazamadım maalesef.Toplamda 5 sezon olan bu dizi kimine göre bir efsane unutulmayacak favori diziler arasında sayılıyor.Ama maalesef benim için pekte öyle olmadı.

İlk olrak yine büyük heveslerle ve merakla başladım diziye.Ayrca suç-aksiyon türünde zannederken meğersem Dram türündeymiş.Hatta baya bir ağır psikolojik-dram diyebiliriz.Tabi içinde bol bol gansterlar ve uyuşturucu ticareti konusu var.Gerçi zaten başlı başına dizi bunu konu alıyor.Masum saf bir kimya öğretmeninin para yüzünden ailesini korumak ve geçindirebilmek için kimya bilgisini yasadışı bir şekilde kullanmaya başlıyor.Elbette paraya para demiyor sonradan ama bir sürüde olay yaşanıyor.Yasadışı bir işe bir kere bulaşınca iş çok farklı boyutlara gitmeye başlıyor.Cinayetten,hırsızlığa kadar...

Başta ailesini korumak için bu yola girdiyse de ailesini bu yüzden kaybetmeye başlayan bir adamın hikayesini anlatıyor.Diğer izlediğim dizilere nazaran çok daha ağır ilerleyen hatta zaman zaman çok sıkıcı olabilen bir dizi.Ağır ama emin adımlarl ilerleyen bir dizi aslında.Ayrıca her sezonun bölümleri de 13-16 arasında değişiyor..En fazla 30 dk sürüyor.

Araya bazen felsefe giriyor bazen de psikolojik alt yapılar.İki başrolde harikalar çıkarıyor resmen.Daha önce hiç oyunculuk dersi almaya  Jesse rolündeki oyuncu bence çok ama çok harikaydı.Walter rolündeki oyuncu için denecek bir şey yok zaten.Her bölümde ayrı harka bir performans gösterdi.Senaryo oldukça zekici kurgulanmış olsada ilk bölümlerde son sezonun son bölümlerine doğru biraz saçmalamış olduklarını düşünüyorum.Spoiler da vermek istemediğimden şimdilik bu kadar yeterli olacağını düşünüyorum.Bu tarz diziler seviyorsanız bir bakın derim.

Walter White
Bryan Carnston


Skyler White
Anna Gunn


Jesse Pinkman
Aaron Paul


Walter White Jr.
Rj Mitte


Hank Schader
Dean NorrisMarie Schader
Betsy Brandt


Saul Goodman
Bob Onderkirk


Gustavo Fring
Giancarlo Esposito


Mike Ehramntraut
Jonathan Branks


Jane Margolis
Kyrsten Ritter

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Tayvan Dizisi : Before We Get Married

Herkese merhabalar efenim,
Aldatma konulu diziler sadece Kore de değil Çin ve Tayvan dizilerine de yayılmaya başladı.Bu tip konuları çok fazla desteklemiyor olsam da izlemesi maalesef ki acayip heyecanlı oluyor.Aslına bakarsanız baş roldeki adamımız bildiğin tacizcinin teki bile sayılabilir o yüzden başlarda biraz öfkelendiğim bir dizi de oldu ama nedense beni sonradan aktı götürdü ve son bölümde buldum kendimi bir anda :/ Bir şeyleri desteklemesem ya da sevmesem bile bir an da kapılıp gidebiliyorum :/

 Li Hao Yi ile nişanlı olan Zhou Wei Wei, başarılı, azimli nişanlısına sadık bir kadındır. Lia Hao Li, tutumlukta çığır aşmış, hayatının her anını planlamıştır.
Chu Kehuan, başarılı bir girişimcidir. Aynı gün içerisinde onu kader, 3 kez Zhou Wei Wei ile karşılaştırır. Chu Kehuan, Zhou Wei Wei'den etkilenir ve kendini onun dünyasına kaptırır. Chu Kehuan'ın 10 yıllık kız arkadaşı olmasına rağmen Zhou Wei Wei ile ilişki kuramaya çalışır.

Tayland Dizisi : Boy For Rent

Herkese merhabalar efenim ...

Çerezlik bir Tayland dizisi ile devam ediyoruz yine Türkçe çevirisi olmadığı için ingilizce alt yazı şeklinde izledim haberiniz olsun :) Dizinin konusundan bahsedicek olursak , erkek kiralayabileceğiniz bir şirket var yani aslında şöyle kiraladığınız adamı cinsellik içinde kullanabilirsiniz ya da başka şeyler içinde kullanabilirsiniz.Baş roldeki kızımız hoşlandığı çocuk tarafından seksi olmadığı ve ezik bir kız olduğu için reddedilir bu kızımızda bir erkekle bir ilişki nasıl yaşanır ve nasıl daha seksi erkeklerin isteyebileceği bir kız olurum diye bu şirketten birini kendine öğretmen olarak kiralar tabi işler sonrasında karışır :)