Ana içeriğe atla

Maydanoz Time : Kitap - Tutunamayanlar Oğuz Atay

Herkese merhabalar efenim ...

Bu kitap postu gönül isterdi ki uzun uzadıya bir değerlendirme maayetinde olsun.Ama olmadı olamayacak maalesef ! Bir hevesle başladım ! Çok şey bekledim ! Çok övdüler çok merak ettirdiler ! Ama ...  Tutunamayanlar kitabında daha fazla tutunamadım ve 250 sayfa kadar okudukan sonra kitabı cinnet geçirmeden yarıda bıraktım ayrıca belki hiç bir zaman bir daha bu kitabı okuma fırsatını bulamayacağımı bilmeme rağmen !

Efenim ... Hakan Günday'a olan ilgim şu sıralar da malumunuz ... Hakan Günday'ın da hayran olduğunu bildiğim ve çokça etkilendiği hatta Daha kitabında bolca yer verdiği bir yazar ve roman.Ayrıca çok zamandırda duyuyordu bookstagramlarda görüyordum elbette.Ayrıca Kafka'nın da bir sayısında başrol olarak yer alınca artık okumanın zamanı geldi diye düşündüm bu kitabı.

Ama ya ben anlayacak kapasitede değilim ya olaylar 250 de sonra kopuyor ben daha fazla dayanamadım ya da durum cidden böyle ama insanlar bir şeyi abartmaya bayılyor yazar öldükten sonra bir ilgi bir kıyamet.Çünkü biliyoruz ki zamanında eserleri hiç rağbet görmeyen bir yazarmış.

Postmodernizmi ve varoluşçu felsefeyi ustaca edebiyatla harmanladığı söylenir ama ben hiçte öyle bir şey görmeden açıkçası.Bir kere cümlelerın yapısı çok uzun ve yapısı çok karmaşıktı.Bir cümleyi anlıcam diye beyin yaktım resmen.Yavaş okuyayım sindire sindire okuyayım dedim cık olmadı.Çok şey bekliyordum ama ne olaydan bir şey anladım olay yoksa verilmek istenen mesajdanda bir şey anlamadım kısaca anlamadım !Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Tayvan Dizisi : Before We Get Married

Herkese merhabalar efenim,
Aldatma konulu diziler sadece Kore de değil Çin ve Tayvan dizilerine de yayılmaya başladı.Bu tip konuları çok fazla desteklemiyor olsam da izlemesi maalesef ki acayip heyecanlı oluyor.Aslına bakarsanız baş roldeki adamımız bildiğin tacizcinin teki bile sayılabilir o yüzden başlarda biraz öfkelendiğim bir dizi de oldu ama nedense beni sonradan aktı götürdü ve son bölümde buldum kendimi bir anda :/ Bir şeyleri desteklemesem ya da sevmesem bile bir an da kapılıp gidebiliyorum :/

 Li Hao Yi ile nişanlı olan Zhou Wei Wei, başarılı, azimli nişanlısına sadık bir kadındır. Lia Hao Li, tutumlukta çığır aşmış, hayatının her anını planlamıştır.
Chu Kehuan, başarılı bir girişimcidir. Aynı gün içerisinde onu kader, 3 kez Zhou Wei Wei ile karşılaştırır. Chu Kehuan, Zhou Wei Wei'den etkilenir ve kendini onun dünyasına kaptırır. Chu Kehuan'ın 10 yıllık kız arkadaşı olmasına rağmen Zhou Wei Wei ile ilişki kuramaya çalışır.

Tayland Dizisi : Boy For Rent

Herkese merhabalar efenim ...

Çerezlik bir Tayland dizisi ile devam ediyoruz yine Türkçe çevirisi olmadığı için ingilizce alt yazı şeklinde izledim haberiniz olsun :) Dizinin konusundan bahsedicek olursak , erkek kiralayabileceğiniz bir şirket var yani aslında şöyle kiraladığınız adamı cinsellik içinde kullanabilirsiniz ya da başka şeyler içinde kullanabilirsiniz.Baş roldeki kızımız hoşlandığı çocuk tarafından seksi olmadığı ve ezik bir kız olduğu için reddedilir bu kızımızda bir erkekle bir ilişki nasıl yaşanır ve nasıl daha seksi erkeklerin isteyebileceği bir kız olurum diye bu şirketten birini kendine öğretmen olarak kiralar tabi işler sonrasında karışır :)