Ana içeriğe atla

Maydanoz Time : Film - Ego

Herkese merhabalar millet !

Şu sıralar youtube' a sardım diye burayı ihmal edeceğimi sanmayınız.Youtube kanalına video çekmek,edit yapmak ve yüklemek gerçekten çok zahmetli bir iş elbette her gün blog yazmak gibi olmuyor.Burada aklıma gelen her şeyi söyleyebiliyorum ama kamera karşısında aşırı bir heyecan oluyor ve aklımdakiler neredeyse uçup gidiyor geriye sadece eee mmm demeler kalıyor maalesef :)

2.video bugün yüklenecek ona dabir bakarsanız çok sevinirim.Yine ama bu sefer kardeşimle birlikte yaptığımız bir kitap alışverişi videosu şuan da yükleniyor.

Neyse efenim asıl konumuz olan bugünün film postuna gelelim.Uzun zamandan sonra Romantik-Komedi-Dram türünde  izlediğim en iyi filmlerdendi bence.Başrolümüzde pek yağuşuklu olunca gözlerimden bol bol kapl çıktı tabiki de.Yaa ben bu oğlanı bir yerden tanıyorum diye düşünürken adamın Mr.Robot'ta oynadığını keşfetmem ...  :)

Çok sıradan bir konusu olsada İsveç yapımı bu film benim çok hoşuma gitti.Hep söylüyorum klişelere bayılıyorum :)


25 yaşındaki Sebastian için her şey görünüşten ibarettir. Hayat onun için parti, para ve tek gecelik ilişki demektir. Hayalini kurduğu müzik kariyeri veya gerçek aşk konusunda hiç kendisini zorlayacak bir girişimde bulunmamıştır. Bu yapay hayatında her şey yolunda giderken, kör olmasına neden olan bir kaza geçirir.
Dünyası kararmıştır- ya da aydınlanmıştır. Her şeyi siyah olarak görürken, özel yardımcı Mia ile tanışır. Mia Sebastian’ın normalde asla dikkatini çekmeyecek bir kızdır. Ancak hayatta aslında neyin önemli olduğunu ona Mia öğretir. Sebastian Mia’nın görünüş olarak hiç beklemediği biri olduğunu anlayınca, her şeyin anlamı değişir. EGO kibir, aşk, cinsellik ve aslında hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığı hakkında romantik komedi filmidir.


Yorumlar

 1. ilkini dinledim. pek sempatik video yaa. ikincisinin adresi nerdeeee :)

  YanıtlayınSil
 2. gördün müüüü son yazısımı kiii :)

  YanıtlayınSil
 3. https://www.youtube.com/watch?v=YjlwmRY5Bqg

  burdaaaa

  YanıtlayınSil
 4. ikincisi daha eğlenceliymiş ki :)

  kurucunun kızı ve devrimin kızı, ben de yeni okuyup yazdım, güzellerdii :)

  YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Tayvan Dizisi : Before We Get Married

Herkese merhabalar efenim,
Aldatma konulu diziler sadece Kore de değil Çin ve Tayvan dizilerine de yayılmaya başladı.Bu tip konuları çok fazla desteklemiyor olsam da izlemesi maalesef ki acayip heyecanlı oluyor.Aslına bakarsanız baş roldeki adamımız bildiğin tacizcinin teki bile sayılabilir o yüzden başlarda biraz öfkelendiğim bir dizi de oldu ama nedense beni sonradan aktı götürdü ve son bölümde buldum kendimi bir anda :/ Bir şeyleri desteklemesem ya da sevmesem bile bir an da kapılıp gidebiliyorum :/

 Li Hao Yi ile nişanlı olan Zhou Wei Wei, başarılı, azimli nişanlısına sadık bir kadındır. Lia Hao Li, tutumlukta çığır aşmış, hayatının her anını planlamıştır.
Chu Kehuan, başarılı bir girişimcidir. Aynı gün içerisinde onu kader, 3 kez Zhou Wei Wei ile karşılaştırır. Chu Kehuan, Zhou Wei Wei'den etkilenir ve kendini onun dünyasına kaptırır. Chu Kehuan'ın 10 yıllık kız arkadaşı olmasına rağmen Zhou Wei Wei ile ilişki kuramaya çalışır.

Tayland Dizisi : Boy For Rent

Herkese merhabalar efenim ...

Çerezlik bir Tayland dizisi ile devam ediyoruz yine Türkçe çevirisi olmadığı için ingilizce alt yazı şeklinde izledim haberiniz olsun :) Dizinin konusundan bahsedicek olursak , erkek kiralayabileceğiniz bir şirket var yani aslında şöyle kiraladığınız adamı cinsellik içinde kullanabilirsiniz ya da başka şeyler içinde kullanabilirsiniz.Baş roldeki kızımız hoşlandığı çocuk tarafından seksi olmadığı ve ezik bir kız olduğu için reddedilir bu kızımızda bir erkekle bir ilişki nasıl yaşanır ve nasıl daha seksi erkeklerin isteyebileceği bir kız olurum diye bu şirketten birini kendine öğretmen olarak kiralar tabi işler sonrasında karışır :)