Ana içeriğe atla

Maydanoz Time : Dizi - Bashar Momin

Herkese merhabalar millet !

Sayko erkek dizi karakterlerinin ağzının suyu aka aka izleyen takım burada mı bakalım ?!
Çünküü tam size göre bir Pakistan dizisi buldum hem de 32 bölümcük !
Evet Hint dizileri Kore dizileri bitti şimdi de Pakistan'a sardım dünyayı dolaşıyorum vallahi benden korkulur kıs kıs kıs :)

Sırf başroldeki adam için diziye başladığım doğrudur çünkü tam bir Türk dizisi havası tam bir ağa havası var adamda.Bu adam Türk olsa çok rahat bir Doğu dizisinde oynayabilirdi bence :)
Adam resmen gözleriyle ve bıyıklarıyla oynuyor :D

Evet yanlış duymadınız bıyık dedim :D Normalde erkeklerde en fazla kirli sakal seven ben adamın bıyıklarına bildiğiniz aşık oldum :D Bir insana bir bıyık bu kadar mı yakışır be heytt bee ! (Çalsın davullar !)

Öncelikle Hint dizilerinden pek bir farkı yok (merak etmeyin bunlar dramın içine edip bir anda oynamaya başlamıyorlar).Diline Hint dizilerini izliyorsanız oldukça hakim olabilirsiniz.

Konuya gelecek olursak dizi oldukça izlenme potansiyeli olan ama senarist mi değişti yoksa tepki mi aldı ne oldu bilemiyorum ama batırdılar ve dizi 32 bölümde bitmiş.

Ayrıca ilk defa bu kadar kötü,şerefsiz bir karakterin başrolde olduğunu gördüm hatta dizinin adı bile adamın adı be ! Evet tabi ki Bashar Momin'den bahsediyorum !

Neyse gevezeliği bir kenara bırakacak olursak kısaca konusu ; bu şerefsiz abi Bashar'ın 2 tane kız kardeşi var birisi bir adamla evlendi birisininde erkeklerden yana kadersizliği var diyelim bir türlü evlenemiyor.Evlenen kız kardeşi ile kocası bir yere gidiyorlar , çocukları ile kocasının kız kardeşinin Bashar'a emanet ediyorlar.Bashar sığırında hiç Allah korkusuda yok mahşallah emanete hıyanet edercesine bu kıza aşık oluyor.Ve şöyle de bir durum var ki kız hiç görmediği biriyle nişanlı.

Bu nişanlı da bir gün çıkıp geliyor kızla evlenmeden önce tanışıp görüşmek için işte ondan sonra olaylar kopuyor ! Bu evlenememiş kız kardeş bu kızın nişanlısına aşık oluyor Bashar'da bu evinde kalan emanet kıza aşık,durum böyle olunca bu iki yılan birleşip planlar kurup bu kızı nişanlısından itinayla ayırıyorlar.

Daha sonrası bol spoilerlı olduğu için anlatmıyorum ama ilk defa başroldeki bir adam bu kadar karaktersiz bu kadar şerefsiz bu kadar pislik ama gel gör ki bıyıklardan gözlerden karizma akıyor :D

Yorumlar

  1. Hiç Pakistan dizisi izlemedim, hatta Hint de izlemedim. Sadece Aamir Khan'ın filmlerini seviyorum :)) Dizilerini de denemeliyim sanırım :))

    YanıtlaSil
  2. ilk izleyenlere oldukça tuhaf gelebilir bi kere hiç öpüşmüyorlar öpüşmek yasak :D Erkekler kadınlara genelde önce eziyet ediyor sonra aşık oluyor :D Dilleri ingilizce ile karışık.5 dk bakışmaları var :D Sürekli bir yerlerden saçma rüzgar esip duruyor ama izlerken insanın içi sıcacık oluyor :D

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Maydanoz Time : Dizi - Sevdiğim Kore Dizileri

Herkese merhabalar millet !

Aslında bugün başka bir dizi postu yapma fikri vardı aklımda fakat en sıkı takipçilerimden biri olan Deep'in isteği üzerine böyle olmazsa olmaz mutlaka izlenmesi gereken Kore dizilerini şöyle bi tekrardan kısaca yazdım.Ayrıntılı olarak Dizi kategorisinde bütün dizileri bulabilirsiniz.Ayrıca daha fazlasına da ordan bulabilirsiniz.Dediğim gibi bir çok Kore dizis izledim ama içlerinden 27 tanesi gerçekten unutulmaz bulmuşum demekki.1-Healer

Daha yeni izledim.İzlerken aşkı,macerayı tee kalbimin derinliklerinde hissettiğim nadir Kore dizilerinden.Türü Aksiyon-Romantik-Dram.Başroldeki adama gizliden aşk duyuyorum :D2-She Was Pretty

Türü Romantik-Komedi olan 2015 dizilerinden.Sırf Siwon için başladığım doğrudur 2.adam rolünde olmasına rağmen şarkıcılığı yanında çok büyük bir oyunculuk yeteneği olduğunuda kanıtlamış bulundu bu diziyle diyebilirim şimdi maalesef askerde :/  Başrol oyuncularına ise oldukça aşinayız Kill me Heal Me dizisi ile.
3-Oh My Ghost

Bence 2015&…

Çin Dizi - Whirlwind Girl 2

Herkese merhabalar efenim ...
Kore dizilerini güncel bir şekilde izlemeye elbette devam ediyorum ama bir de yan sanayi misali yan dizi olaraktan Çin-Tayvan ve Tayland dizilerini de izlemeye devam ediyorum :D
Bu dizi gibi bazı dizilerde Kore'den oyuncu tranferli olunca tadından yenmiyor hele de Kore'den transfer edilen kişi Ji Chang Wook olunca :D
Wook'un K2 Kore dramasından önce Çin'de bir dizisi vardı yine elbette romantik yönü çok fazla olmayan daha çok vurdulu kırdılı elbette yine Wook'un sert soğuk bi karakteri oynadığı daha çok spor   ve arkadaşlık temaları üzerinden yürüyen bir dizi diyebilirim.
Biliyorum pek benim tarzım değil ama konu Wook olunca hiç bir şeyi gözüm görmüyor ve atlaya atlaya olsada sırf onu biraz daha görebilmek için diziye tüm sıkıcılığına rağmen katlanıp izliyorum fangirl olmak böyle bir şey işte canlar :D
Allah'ım bu adamı en boş gününde özene özene yaratmış vallahi adam Allah'ın yaratma sanatının en güzel eserlerinden birinin temsilci…