Ana içeriğe atla

Maydanoz Time : Dizi - Bashar Momin

Herkese merhabalar millet !

Sayko erkek dizi karakterlerinin ağzının suyu aka aka izleyen takım burada mı bakalım ?!
Çünküü tam size göre bir Pakistan dizisi buldum hem de 32 bölümcük !
Evet Hint dizileri Kore dizileri bitti şimdi de Pakistan'a sardım dünyayı dolaşıyorum vallahi benden korkulur kıs kıs kıs :)

Sırf başroldeki adam için diziye başladığım doğrudur çünkü tam bir Türk dizisi havası tam bir ağa havası var adamda.Bu adam Türk olsa çok rahat bir Doğu dizisinde oynayabilirdi bence :)
Adam resmen gözleriyle ve bıyıklarıyla oynuyor :D

Evet yanlış duymadınız bıyık dedim :D Normalde erkeklerde en fazla kirli sakal seven ben adamın bıyıklarına bildiğiniz aşık oldum :D Bir insana bir bıyık bu kadar mı yakışır be heytt bee ! (Çalsın davullar !)

Öncelikle Hint dizilerinden pek bir farkı yok (merak etmeyin bunlar dramın içine edip bir anda oynamaya başlamıyorlar).Diline Hint dizilerini izliyorsanız oldukça hakim olabilirsiniz.

Konuya gelecek olursak dizi oldukça izlenme potansiyeli olan ama senarist mi değişti yoksa tepki mi aldı ne oldu bilemiyorum ama batırdılar ve dizi 32 bölümde bitmiş.

Ayrıca ilk defa bu kadar kötü,şerefsiz bir karakterin başrolde olduğunu gördüm hatta dizinin adı bile adamın adı be ! Evet tabi ki Bashar Momin'den bahsediyorum !

Neyse gevezeliği bir kenara bırakacak olursak kısaca konusu ; bu şerefsiz abi Bashar'ın 2 tane kız kardeşi var birisi bir adamla evlendi birisininde erkeklerden yana kadersizliği var diyelim bir türlü evlenemiyor.Evlenen kız kardeşi ile kocası bir yere gidiyorlar , çocukları ile kocasının kız kardeşinin Bashar'a emanet ediyorlar.Bashar sığırında hiç Allah korkusuda yok mahşallah emanete hıyanet edercesine bu kıza aşık oluyor.Ve şöyle de bir durum var ki kız hiç görmediği biriyle nişanlı.

Bu nişanlı da bir gün çıkıp geliyor kızla evlenmeden önce tanışıp görüşmek için işte ondan sonra olaylar kopuyor ! Bu evlenememiş kız kardeş bu kızın nişanlısına aşık oluyor Bashar'da bu evinde kalan emanet kıza aşık,durum böyle olunca bu iki yılan birleşip planlar kurup bu kızı nişanlısından itinayla ayırıyorlar.

Daha sonrası bol spoilerlı olduğu için anlatmıyorum ama ilk defa başroldeki bir adam bu kadar karaktersiz bu kadar şerefsiz bu kadar pislik ama gel gör ki bıyıklardan gözlerden karizma akıyor :D

Yorumlar

  1. Hiç Pakistan dizisi izlemedim, hatta Hint de izlemedim. Sadece Aamir Khan'ın filmlerini seviyorum :)) Dizilerini de denemeliyim sanırım :))

    YanıtlayınSil
  2. ilk izleyenlere oldukça tuhaf gelebilir bi kere hiç öpüşmüyorlar öpüşmek yasak :D Erkekler kadınlara genelde önce eziyet ediyor sonra aşık oluyor :D Dilleri ingilizce ile karışık.5 dk bakışmaları var :D Sürekli bir yerlerden saçma rüzgar esip duruyor ama izlerken insanın içi sıcacık oluyor :D

    YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Tayvan Dizisi : Before We Get Married

Herkese merhabalar efenim,
Aldatma konulu diziler sadece Kore de değil Çin ve Tayvan dizilerine de yayılmaya başladı.Bu tip konuları çok fazla desteklemiyor olsam da izlemesi maalesef ki acayip heyecanlı oluyor.Aslına bakarsanız baş roldeki adamımız bildiğin tacizcinin teki bile sayılabilir o yüzden başlarda biraz öfkelendiğim bir dizi de oldu ama nedense beni sonradan aktı götürdü ve son bölümde buldum kendimi bir anda :/ Bir şeyleri desteklemesem ya da sevmesem bile bir an da kapılıp gidebiliyorum :/

 Li Hao Yi ile nişanlı olan Zhou Wei Wei, başarılı, azimli nişanlısına sadık bir kadındır. Lia Hao Li, tutumlukta çığır aşmış, hayatının her anını planlamıştır.
Chu Kehuan, başarılı bir girişimcidir. Aynı gün içerisinde onu kader, 3 kez Zhou Wei Wei ile karşılaştırır. Chu Kehuan, Zhou Wei Wei'den etkilenir ve kendini onun dünyasına kaptırır. Chu Kehuan'ın 10 yıllık kız arkadaşı olmasına rağmen Zhou Wei Wei ile ilişki kuramaya çalışır.

Tayland Dizisi : Boy For Rent

Herkese merhabalar efenim ...

Çerezlik bir Tayland dizisi ile devam ediyoruz yine Türkçe çevirisi olmadığı için ingilizce alt yazı şeklinde izledim haberiniz olsun :) Dizinin konusundan bahsedicek olursak , erkek kiralayabileceğiniz bir şirket var yani aslında şöyle kiraladığınız adamı cinsellik içinde kullanabilirsiniz ya da başka şeyler içinde kullanabilirsiniz.Baş roldeki kızımız hoşlandığı çocuk tarafından seksi olmadığı ve ezik bir kız olduğu için reddedilir bu kızımızda bir erkekle bir ilişki nasıl yaşanır ve nasıl daha seksi erkeklerin isteyebileceği bir kız olurum diye bu şirketten birini kendine öğretmen olarak kiralar tabi işler sonrasında karışır :)