Ana içeriğe atla

Maydanoz Time : Dizi - Marry Me , Or Not ?

Herkese merhabalar millet !

Bugün uzuunnn bir zamandan sonra bir Tayvan dizisi ile karşınızdayım.Lee Dong Wookieme hava olarak çok benzettiğim Tayvanlı aktörün daha önce aynı kadın oyuncuyla Office Girl diye bir dizisini yazmıştım şimdi yine çok benzeri ama çok daha güzeli bir Romantik-komedi dizisi ile geldim.

Kadın oyuncuyu bu güzelim adama hiç yakıştırmasam da Tayvan'da herhalde çok fazla yakıştırmışlar ki 2.bir dizi daha çekmişler hatta bu dizi de baya bir cüretkar sahnelerle çevrili olmuş.Hatta kimyaları da oldukça iyi tutmuş bildiğiniz kaynamışlar :D

Orijinal komedi sahnelerinin olmasının yanında 15 bölümcük bir dizi.Çin dilini pek sevmiyorum ama yine de sırf bu ikili için izlenir ve katlanılır bence.

Kısaca konusundan bahsedicek olursak , küçüklükten beri birbirini çekemeyen 2 kız arkadaş vardır.Büyüyüncede bu 2 kız arkadaştan biri diğerinin evliliğine mani olur (o boyutta bir kıskançlık yani siz anlayın). Düğünü bozulan kızda intikam almak adına düğününü bozan kızın sevgilisini ayartmaya çalışır ama ortada büyük bir yanlışlık vardır ki o da şudur : O kızın sevgilim diye tanıştırdığı kişi aslında abisidir.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Tayvan Dizisi : Before We Get Married

Herkese merhabalar efenim,
Aldatma konulu diziler sadece Kore de değil Çin ve Tayvan dizilerine de yayılmaya başladı.Bu tip konuları çok fazla desteklemiyor olsam da izlemesi maalesef ki acayip heyecanlı oluyor.Aslına bakarsanız baş roldeki adamımız bildiğin tacizcinin teki bile sayılabilir o yüzden başlarda biraz öfkelendiğim bir dizi de oldu ama nedense beni sonradan aktı götürdü ve son bölümde buldum kendimi bir anda :/ Bir şeyleri desteklemesem ya da sevmesem bile bir an da kapılıp gidebiliyorum :/

 Li Hao Yi ile nişanlı olan Zhou Wei Wei, başarılı, azimli nişanlısına sadık bir kadındır. Lia Hao Li, tutumlukta çığır aşmış, hayatının her anını planlamıştır.
Chu Kehuan, başarılı bir girişimcidir. Aynı gün içerisinde onu kader, 3 kez Zhou Wei Wei ile karşılaştırır. Chu Kehuan, Zhou Wei Wei'den etkilenir ve kendini onun dünyasına kaptırır. Chu Kehuan'ın 10 yıllık kız arkadaşı olmasına rağmen Zhou Wei Wei ile ilişki kuramaya çalışır.

Tayland Dizisi : Boy For Rent

Herkese merhabalar efenim ...

Çerezlik bir Tayland dizisi ile devam ediyoruz yine Türkçe çevirisi olmadığı için ingilizce alt yazı şeklinde izledim haberiniz olsun :) Dizinin konusundan bahsedicek olursak , erkek kiralayabileceğiniz bir şirket var yani aslında şöyle kiraladığınız adamı cinsellik içinde kullanabilirsiniz ya da başka şeyler içinde kullanabilirsiniz.Baş roldeki kızımız hoşlandığı çocuk tarafından seksi olmadığı ve ezik bir kız olduğu için reddedilir bu kızımızda bir erkekle bir ilişki nasıl yaşanır ve nasıl daha seksi erkeklerin isteyebileceği bir kız olurum diye bu şirketten birini kendine öğretmen olarak kiralar tabi işler sonrasında karışır :)