Ana içeriğe atla

Maydanoz Time : Dizi - Outlander

Herkese merhabalar millet !

Şu sıra sizi dizi postlarına boğacağım sanırım ! Çünkü biri geliyor dizilerin biri gidiyor.En fazla 10 bölümlük dizilere sarmış durumdayım şu sıra.Şansıma hepside tam benlik mütüşlü diziler çıktı diyebilirim :)

Yine Türkiye'de Yabancı ismiyle çevirilen ve şu sıra oldukçada ilgi gören bir romandan uyarlanmış olan Outlander dizisi var.Normalde dönem dizilerini pek sevmem ama bu diziye konu itibariyle bağlandım 1 sezonu bitti şimdi 2.sezon için Nisan'a kadar nasıl bekleyeceğim bilemiyorum :/

Neyse efenim dizimiz Fantastis-Romantik-Dram türlerinde diyebiliriz.Fantastik olmasının sebebi 30 lu yaşlarında evli bir savaş hemşiresinin kocasıyla balayında İskoçya'da tatildeyken bir anıt taşa dokunmasıyla 300 yıl önceki İskoçya'ya gidip orada esir alınmasına anlatıyor.Bu arada kadın İngiliz ve o zamanlarda İskoç ve İngilizler arasında savaş var.Kadın hemşire olduğu için bir çok şeye yardımcı olabiliyor ve bu yüzden kadını şifacı niteliğinde kalede esir alıyorlar.Kadın her fırsatta taşlara geri kaçmaya kocasına geri dönmeye çabalıyor ama maalesef olmuyor tabi bu arada zorla biriyle evlendiriliyor zorla evlendirildiği kocasınada aşık oluyor :)
Claire Fraser
Caitriona Balfe


Jamie Fraser
Sam HeughanFrank Randall
Tobias Menzies


Black Jack
Tobias Menzies


Doughal Mckenzie
Graham Tctavish

Yorumlar

  1. vay be konusu çok iyiymiş bayılırım öyle bir şey olup da zaman değiştirilen kitap/film/dizilere :)

    YanıtlayınSil
  2. aynen bende bayıldım zaten mutlaka izlenmeli :)

    YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Tayvan Dizisi : Before We Get Married

Herkese merhabalar efenim,
Aldatma konulu diziler sadece Kore de değil Çin ve Tayvan dizilerine de yayılmaya başladı.Bu tip konuları çok fazla desteklemiyor olsam da izlemesi maalesef ki acayip heyecanlı oluyor.Aslına bakarsanız baş roldeki adamımız bildiğin tacizcinin teki bile sayılabilir o yüzden başlarda biraz öfkelendiğim bir dizi de oldu ama nedense beni sonradan aktı götürdü ve son bölümde buldum kendimi bir anda :/ Bir şeyleri desteklemesem ya da sevmesem bile bir an da kapılıp gidebiliyorum :/

 Li Hao Yi ile nişanlı olan Zhou Wei Wei, başarılı, azimli nişanlısına sadık bir kadındır. Lia Hao Li, tutumlukta çığır aşmış, hayatının her anını planlamıştır.
Chu Kehuan, başarılı bir girişimcidir. Aynı gün içerisinde onu kader, 3 kez Zhou Wei Wei ile karşılaştırır. Chu Kehuan, Zhou Wei Wei'den etkilenir ve kendini onun dünyasına kaptırır. Chu Kehuan'ın 10 yıllık kız arkadaşı olmasına rağmen Zhou Wei Wei ile ilişki kuramaya çalışır.

Tayland Dizisi : Boy For Rent

Herkese merhabalar efenim ...

Çerezlik bir Tayland dizisi ile devam ediyoruz yine Türkçe çevirisi olmadığı için ingilizce alt yazı şeklinde izledim haberiniz olsun :) Dizinin konusundan bahsedicek olursak , erkek kiralayabileceğiniz bir şirket var yani aslında şöyle kiraladığınız adamı cinsellik içinde kullanabilirsiniz ya da başka şeyler içinde kullanabilirsiniz.Baş roldeki kızımız hoşlandığı çocuk tarafından seksi olmadığı ve ezik bir kız olduğu için reddedilir bu kızımızda bir erkekle bir ilişki nasıl yaşanır ve nasıl daha seksi erkeklerin isteyebileceği bir kız olurum diye bu şirketten birini kendine öğretmen olarak kiralar tabi işler sonrasında karışır :)