Ana içeriğe atla

Maydanoz Time : Film - Deadpool

Herkese merhabalar millet !

Bugün nihayet gelelim artık fasülyenin faydalarına !

Evet bu haftanın ilk film postu tabi ki 12 Şubatta sinemaya giden ve herkes tarafından da çok beğenilen Deadpool oldu.

Zeki,çevik ve ahlaksız (!) karakterlere bayıldığımı söylemiş miydim :D Gerçekte olsa suratına dönüp bakmam ama film-dizi-kitap karakteri olunca aşık oluyorum :D Naapayiimm :)

Marvel dünyasına ben bu sene daha yeni yeni ufaktan giriş yapıyorum o nemrut karakterlerden sonra (evet Batman nemrutundan bahsediyorum) böylesini komik böylesine tatlı böylesine küfürbaz ve ahlaksız gibi bir karakteri olduğunu öğrenince Marvel dünyasına bir adım daha yaklaştım.

Marvel'in erkek karakterlerinden çok kadın karakterlerini daha çok seviyorum açıkçası.Tabi ki Iron Men bir yana ama Ant Man ve özellikle de DeadPool'un kendi filmlerine kavuşmasına çok sevindim.

AntMan'in de ne kadar harika bir film olduğundan bahsetmiştim DeadPool ondanda güzel diyebilirim.Sinema teknikleri sonuna kadar kullanmak olsun,samimiyet olsun hatta benim çok sevdiğim bir teknik olan seyirciyle ve yönetmenle,senaristle konuşmaları olsun çok komik ve çok eğlenceliydi.

Son olarak bu kadar övüp Allahuekber dağlarına çıkardıktan sonra filmi birazda yerin dibine sokmak gerekirse (hiç bir şey o kadar da mükemmel değildir diye mesaj vermek adına) , en azından filmin bir +16 olduğunu düşünüyorum çünkü hayatımda duymadığım küfürleri duydum resmen :D
Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Tayvan Dizisi : Before We Get Married

Herkese merhabalar efenim,
Aldatma konulu diziler sadece Kore de değil Çin ve Tayvan dizilerine de yayılmaya başladı.Bu tip konuları çok fazla desteklemiyor olsam da izlemesi maalesef ki acayip heyecanlı oluyor.Aslına bakarsanız baş roldeki adamımız bildiğin tacizcinin teki bile sayılabilir o yüzden başlarda biraz öfkelendiğim bir dizi de oldu ama nedense beni sonradan aktı götürdü ve son bölümde buldum kendimi bir anda :/ Bir şeyleri desteklemesem ya da sevmesem bile bir an da kapılıp gidebiliyorum :/

 Li Hao Yi ile nişanlı olan Zhou Wei Wei, başarılı, azimli nişanlısına sadık bir kadındır. Lia Hao Li, tutumlukta çığır aşmış, hayatının her anını planlamıştır.
Chu Kehuan, başarılı bir girişimcidir. Aynı gün içerisinde onu kader, 3 kez Zhou Wei Wei ile karşılaştırır. Chu Kehuan, Zhou Wei Wei'den etkilenir ve kendini onun dünyasına kaptırır. Chu Kehuan'ın 10 yıllık kız arkadaşı olmasına rağmen Zhou Wei Wei ile ilişki kuramaya çalışır.

Tayland Dizisi : Boy For Rent

Herkese merhabalar efenim ...

Çerezlik bir Tayland dizisi ile devam ediyoruz yine Türkçe çevirisi olmadığı için ingilizce alt yazı şeklinde izledim haberiniz olsun :) Dizinin konusundan bahsedicek olursak , erkek kiralayabileceğiniz bir şirket var yani aslında şöyle kiraladığınız adamı cinsellik içinde kullanabilirsiniz ya da başka şeyler içinde kullanabilirsiniz.Baş roldeki kızımız hoşlandığı çocuk tarafından seksi olmadığı ve ezik bir kız olduğu için reddedilir bu kızımızda bir erkekle bir ilişki nasıl yaşanır ve nasıl daha seksi erkeklerin isteyebileceği bir kız olurum diye bu şirketten birini kendine öğretmen olarak kiralar tabi işler sonrasında karışır :)