Ana içeriğe atla

Maydanoz Time : Kitap - Kül Darci Manley

Herkese merhabalar efenim !

Yepyeni bir haftaya (İzmir'de ki son haftam) kitap postuyla başlamak istedim elbette.Bu haftanın kitabı yine çok konuşulan ve merak ettiğim bir distopya olan Kül kitabı oldu.

Kitabın arka kapak yazısını hatta bununla ilgili tanıtım yazılarını falan okumama rağmen ilk 100 sayfa kadar kitabın içine giremedim ve boş boş okudum resmen.Cidden vurucu hiç bir yönü yok ilk 100 sayfasının sanki bana boşa yazılmış gibi geldi.Ama bi 200. sayfadan sonra olayları daha dikkatli okuyunca duruma da kitaba da vakıf oldum diyebilirim.

Kitabın ilk 100 sayfasından o kadar bir şey anlamamışım ki 200 sayfa okuduktan sonra Dax'ın erkek değilde kız olduğunu anladım :D

Evet benim kitabı okurken ki mallık kısımlarımı geçecek olursak kitap Dax ve Madden diye 2 kızın (!) gözünden anlatılıyor.Zaten 2 yazarımızında olduğunu düşünürsek bu oldukça normal bir durum.Bu anlatımı dolasıyla diğer distopik kitaplardan ayrılıyor.

Yine distopya olması sebebiyle burjuva sınıfına benzetebileceğimiz bir mor halkası sınıfı ve yeşil,sarı... en son halkada da Renksiz denilen Kül halkası var.Tabi ki de bu durum bir takım isyanlara sebep oluyor Madden kızımız mordayken Dax kızımızda Kül halkasının bir üyesi bazı karışıklıklarla bunların kaderi ortak yazılmış oluyor.Bu arada bu serinin adı Kader serisi diye geçiyor.Sürekli bir kaderini belirleme durumu var.

Açıkçası ilk 100 sayfada beni vuran bir kitap olmadığı için öyle seriye devam edeceğim bir kitap değildi.


Yorumlar

 1. bu kitabın ortası yok galiba ya çok seviliyor ya hiç :D daha sabah almaya karar vermişken şu an vazgeçebilirim :D

  YanıtlayınSil
 2. hahah öyle düşünme canım ya herkesin bakış açışı zevki farklıdır ben çok distopya türü okuduğum için artık böyle sıyrılan vurucu olanlara gerçekten çok iyiydi çok sardı falan diyorum Kül Kurucunun Kızı Açlık Oyunları,Uyumsuz serisi tarzı kitapların yanında bir tık daha vasat kaldı tabi :D

  YanıtlayınSil
 3. Bu kitap şu sıralar çok popüler sanırım. Her yerde görüyorum! :) neyse ben de beklerim bloguma... :)

  YanıtlayınSil
 4. Merhabalar bloğunuzu takip etmek istedim. Ama takip edecek yer yok sanırım.

  YanıtlayınSil
 5. hakkımda yazısının altında takip et var :)

  YanıtlayınSil
 6. Acele işe şeytan karışırmış ya benim de öyle oldu. İade-i ziyaretler fazlaca blog tanıyayım derken görmemişim pardon :) Keyifli paylaşımlarda görüşmek üzere bu arada çekilişimi bloğunuzda paylaşıp destek verdiğiniz için teşekkür ederim.

  YanıtlayınSil
 7. ben teşekkür ederim birbirimize destek oldukça büyüyeceğiz :)

  YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Tayvan Dizisi : Before We Get Married

Herkese merhabalar efenim,
Aldatma konulu diziler sadece Kore de değil Çin ve Tayvan dizilerine de yayılmaya başladı.Bu tip konuları çok fazla desteklemiyor olsam da izlemesi maalesef ki acayip heyecanlı oluyor.Aslına bakarsanız baş roldeki adamımız bildiğin tacizcinin teki bile sayılabilir o yüzden başlarda biraz öfkelendiğim bir dizi de oldu ama nedense beni sonradan aktı götürdü ve son bölümde buldum kendimi bir anda :/ Bir şeyleri desteklemesem ya da sevmesem bile bir an da kapılıp gidebiliyorum :/

 Li Hao Yi ile nişanlı olan Zhou Wei Wei, başarılı, azimli nişanlısına sadık bir kadındır. Lia Hao Li, tutumlukta çığır aşmış, hayatının her anını planlamıştır.
Chu Kehuan, başarılı bir girişimcidir. Aynı gün içerisinde onu kader, 3 kez Zhou Wei Wei ile karşılaştırır. Chu Kehuan, Zhou Wei Wei'den etkilenir ve kendini onun dünyasına kaptırır. Chu Kehuan'ın 10 yıllık kız arkadaşı olmasına rağmen Zhou Wei Wei ile ilişki kuramaya çalışır.

Tayland Dizisi : Boy For Rent

Herkese merhabalar efenim ...

Çerezlik bir Tayland dizisi ile devam ediyoruz yine Türkçe çevirisi olmadığı için ingilizce alt yazı şeklinde izledim haberiniz olsun :) Dizinin konusundan bahsedicek olursak , erkek kiralayabileceğiniz bir şirket var yani aslında şöyle kiraladığınız adamı cinsellik içinde kullanabilirsiniz ya da başka şeyler içinde kullanabilirsiniz.Baş roldeki kızımız hoşlandığı çocuk tarafından seksi olmadığı ve ezik bir kız olduğu için reddedilir bu kızımızda bir erkekle bir ilişki nasıl yaşanır ve nasıl daha seksi erkeklerin isteyebileceği bir kız olurum diye bu şirketten birini kendine öğretmen olarak kiralar tabi işler sonrasında karışır :)