Ana içeriğe atla

Maydanoz Time : Etkinlik - Tog Rengarenk Projesi !

Herkese merhabalar efenim ...

BalTog kulübü ile yaptığımız en zevkli işlerden biri kesinlikle Rengarenk Projesi idi ! Boyalar elimizde,uzun ince fırçalar belimizde biz gideriz köye hey köye :D

Evet bir otobüs genç aynen bu şekilde yola çıktık.Balıkesir'in Ovacık diye bir köyünde Ovacık Ortaokulunu ve İlkokulunun yıpranmış duvarlarını boyamaya ve çocuklarla çeşitli oyunlar oynamaya gittik.Havada oldukça güzeldi,yazdan kalma bunaltıcı olmayan huzur veren bir sıcaklık ... Köy hali olacağından elbette eser diye uzun kolluları da belimize bağlamayı unutmadık.

Toplamda 2 gün sürdü işlerimizin bitti.Benim ilk seferimdi ama birlikte gittiğim arkadaşım Kübra'nın 2.seferi olduğu için beden daha tecrübeliydi ve bana oldukça yardımcı oldu bu süreçte :D Hayatımda ilk defa duvar ve figür boyadım.Oldukça yorucu işlermiş yalnız.Hem üstüm başım battı hem de kollarım akşamına fena ağrıdı.2.günde okul boyamaktan çocuk gelen çocuklarla ilgilenmeyi seçtim ben.

Bir sürü atalyö kurduk içerdeki sıraları dışarı çıkarıp.El yeteneğim pek gelişmiş olmasa da benim de yeteneğim en az 6 yaşındaki çocuk kadar :D O yüzden pekte sorun yaratmadı bu bana. O günde şansımıza hayır varmış baştan başa donattılar bize sofrayı baya baya doyduk,okul bize sahip çıkmasa da -evet en sevmediğim şey oldu okul müdürü bile başımızda bile durmadı.- köy halkı bize sahip çıktı.Müzik problemimiz olduğu için biz kendi kendimize söyledik eğlendik , evet eşsiz bir sesim vardır (!) , ...

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Tayvan Dizisi : Before We Get Married

Herkese merhabalar efenim,
Aldatma konulu diziler sadece Kore de değil Çin ve Tayvan dizilerine de yayılmaya başladı.Bu tip konuları çok fazla desteklemiyor olsam da izlemesi maalesef ki acayip heyecanlı oluyor.Aslına bakarsanız baş roldeki adamımız bildiğin tacizcinin teki bile sayılabilir o yüzden başlarda biraz öfkelendiğim bir dizi de oldu ama nedense beni sonradan aktı götürdü ve son bölümde buldum kendimi bir anda :/ Bir şeyleri desteklemesem ya da sevmesem bile bir an da kapılıp gidebiliyorum :/

 Li Hao Yi ile nişanlı olan Zhou Wei Wei, başarılı, azimli nişanlısına sadık bir kadındır. Lia Hao Li, tutumlukta çığır aşmış, hayatının her anını planlamıştır.
Chu Kehuan, başarılı bir girişimcidir. Aynı gün içerisinde onu kader, 3 kez Zhou Wei Wei ile karşılaştırır. Chu Kehuan, Zhou Wei Wei'den etkilenir ve kendini onun dünyasına kaptırır. Chu Kehuan'ın 10 yıllık kız arkadaşı olmasına rağmen Zhou Wei Wei ile ilişki kuramaya çalışır.

Tayland Dizisi : Boy For Rent

Herkese merhabalar efenim ...

Çerezlik bir Tayland dizisi ile devam ediyoruz yine Türkçe çevirisi olmadığı için ingilizce alt yazı şeklinde izledim haberiniz olsun :) Dizinin konusundan bahsedicek olursak , erkek kiralayabileceğiniz bir şirket var yani aslında şöyle kiraladığınız adamı cinsellik içinde kullanabilirsiniz ya da başka şeyler içinde kullanabilirsiniz.Baş roldeki kızımız hoşlandığı çocuk tarafından seksi olmadığı ve ezik bir kız olduğu için reddedilir bu kızımızda bir erkekle bir ilişki nasıl yaşanır ve nasıl daha seksi erkeklerin isteyebileceği bir kız olurum diye bu şirketten birini kendine öğretmen olarak kiralar tabi işler sonrasında karışır :)