Ana içeriğe atla

Maydanoz Time : Kitap - Cinder Merissa Meyer

Herkese merhabalar efenim ...

Finallerim olmasına rağmen boş zamanlarım da yine çılgınlar gibi kitap okuyorum efenim.Bu yaz içinde bol bol kitap deposu yaptım yani bol bol kitap postu gelecek anlamına geliyor bu !

Neyse efenim bu haftanın kitabı Cinderella masalını evirip çevirip çok farklı bir şekilde bize sunan Bir Ay Günlüğü serisinin ilk kitabı olan Cinder var.

Bu kitapta mahşallah yok yok arkadaşlar.Yazarımız kitabı yazarken nelerden etkilenmemiş ki ... Ama en çok etkilendiği 3 şey ise : Cinderella masalı,Star Wars ve Sailor Moon elbette.

Bildiğimiz Cinderella masalının temelinde kurulan bir hikaye aslında.Ama kitapta sayborglar,robotlar,androidler ve ay insanları,savaşçıcları,kraliçesi falan var.4.dünya savaşından sonra dünya kendi içinde ayrılmış ama dünyadan başka ayda da bir yaşam var.Ama ayda büyüde var tabiki de.Masal olur da büyü olmaz mı hiç !

Elbette Dünya'yı yöneten yakışıklı bir prensimiz,sayborg olan bir Cinder'imiz onun üvey annesi ve kardeşler var.Ha bu arada elbette Dünya'yı saran bir veba salgını da var ! Dediğim gibi kitapta yok yok ! Distopya'yı da geçti bu Fantastik hatta Bilim-Kurgu'da diyebiliriz bu kitap için.

Kitap ilk 100 sayfasında pek ilerlemiyor maalesef.Ben 3 günde bitirecebileceğim bir kitabı yaklaşır 1 haftadan fazla bir süredir okuyorum.Çünkü çok sıkıldığım ve akmayan yerleri oldu.Ama son 100 sayfası da oldukça akıcıydı ,olaylar arttıkça merakımda arttı ve dün nihayetinde bitirdim kitabı.

Serinin devam kitaplarını alır mıyım bilemiyorum eğer denk gelirsem uygun bir fiyata neden olmasın?
Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Tayvan Dizisi : Before We Get Married

Herkese merhabalar efenim,
Aldatma konulu diziler sadece Kore de değil Çin ve Tayvan dizilerine de yayılmaya başladı.Bu tip konuları çok fazla desteklemiyor olsam da izlemesi maalesef ki acayip heyecanlı oluyor.Aslına bakarsanız baş roldeki adamımız bildiğin tacizcinin teki bile sayılabilir o yüzden başlarda biraz öfkelendiğim bir dizi de oldu ama nedense beni sonradan aktı götürdü ve son bölümde buldum kendimi bir anda :/ Bir şeyleri desteklemesem ya da sevmesem bile bir an da kapılıp gidebiliyorum :/

 Li Hao Yi ile nişanlı olan Zhou Wei Wei, başarılı, azimli nişanlısına sadık bir kadındır. Lia Hao Li, tutumlukta çığır aşmış, hayatının her anını planlamıştır.
Chu Kehuan, başarılı bir girişimcidir. Aynı gün içerisinde onu kader, 3 kez Zhou Wei Wei ile karşılaştırır. Chu Kehuan, Zhou Wei Wei'den etkilenir ve kendini onun dünyasına kaptırır. Chu Kehuan'ın 10 yıllık kız arkadaşı olmasına rağmen Zhou Wei Wei ile ilişki kuramaya çalışır.

Tayland Dizisi : Boy For Rent

Herkese merhabalar efenim ...

Çerezlik bir Tayland dizisi ile devam ediyoruz yine Türkçe çevirisi olmadığı için ingilizce alt yazı şeklinde izledim haberiniz olsun :) Dizinin konusundan bahsedicek olursak , erkek kiralayabileceğiniz bir şirket var yani aslında şöyle kiraladığınız adamı cinsellik içinde kullanabilirsiniz ya da başka şeyler içinde kullanabilirsiniz.Baş roldeki kızımız hoşlandığı çocuk tarafından seksi olmadığı ve ezik bir kız olduğu için reddedilir bu kızımızda bir erkekle bir ilişki nasıl yaşanır ve nasıl daha seksi erkeklerin isteyebileceği bir kız olurum diye bu şirketten birini kendine öğretmen olarak kiralar tabi işler sonrasında karışır :)