Ana içeriğe atla

Maydanoz Time : Kitap - Cinder Merissa Meyer

Herkese merhabalar efenim ...

Finallerim olmasına rağmen boş zamanlarım da yine çılgınlar gibi kitap okuyorum efenim.Bu yaz içinde bol bol kitap deposu yaptım yani bol bol kitap postu gelecek anlamına geliyor bu !

Neyse efenim bu haftanın kitabı Cinderella masalını evirip çevirip çok farklı bir şekilde bize sunan Bir Ay Günlüğü serisinin ilk kitabı olan Cinder var.

Bu kitapta mahşallah yok yok arkadaşlar.Yazarımız kitabı yazarken nelerden etkilenmemiş ki ... Ama en çok etkilendiği 3 şey ise : Cinderella masalı,Star Wars ve Sailor Moon elbette.

Bildiğimiz Cinderella masalının temelinde kurulan bir hikaye aslında.Ama kitapta sayborglar,robotlar,androidler ve ay insanları,savaşçıcları,kraliçesi falan var.4.dünya savaşından sonra dünya kendi içinde ayrılmış ama dünyadan başka ayda da bir yaşam var.Ama ayda büyüde var tabiki de.Masal olur da büyü olmaz mı hiç !

Elbette Dünya'yı yöneten yakışıklı bir prensimiz,sayborg olan bir Cinder'imiz onun üvey annesi ve kardeşler var.Ha bu arada elbette Dünya'yı saran bir veba salgını da var ! Dediğim gibi kitapta yok yok ! Distopya'yı da geçti bu Fantastik hatta Bilim-Kurgu'da diyebiliriz bu kitap için.

Kitap ilk 100 sayfasında pek ilerlemiyor maalesef.Ben 3 günde bitirecebileceğim bir kitabı yaklaşır 1 haftadan fazla bir süredir okuyorum.Çünkü çok sıkıldığım ve akmayan yerleri oldu.Ama son 100 sayfası da oldukça akıcıydı ,olaylar arttıkça merakımda arttı ve dün nihayetinde bitirdim kitabı.

Serinin devam kitaplarını alır mıyım bilemiyorum eğer denk gelirsem uygun bir fiyata neden olmasın?
Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Maydanoz Time : Dizi - Sevdiğim Kore Dizileri

Herkese merhabalar millet !

Aslında bugün başka bir dizi postu yapma fikri vardı aklımda fakat en sıkı takipçilerimden biri olan Deep'in isteği üzerine böyle olmazsa olmaz mutlaka izlenmesi gereken Kore dizilerini şöyle bi tekrardan kısaca yazdım.Ayrıntılı olarak Dizi kategorisinde bütün dizileri bulabilirsiniz.Ayrıca daha fazlasına da ordan bulabilirsiniz.Dediğim gibi bir çok Kore dizis izledim ama içlerinden 27 tanesi gerçekten unutulmaz bulmuşum demekki.1-Healer

Daha yeni izledim.İzlerken aşkı,macerayı tee kalbimin derinliklerinde hissettiğim nadir Kore dizilerinden.Türü Aksiyon-Romantik-Dram.Başroldeki adama gizliden aşk duyuyorum :D2-She Was Pretty

Türü Romantik-Komedi olan 2015 dizilerinden.Sırf Siwon için başladığım doğrudur 2.adam rolünde olmasına rağmen şarkıcılığı yanında çok büyük bir oyunculuk yeteneği olduğunuda kanıtlamış bulundu bu diziyle diyebilirim şimdi maalesef askerde :/  Başrol oyuncularına ise oldukça aşinayız Kill me Heal Me dizisi ile.
3-Oh My Ghost

Bence 2015&…

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Çin Dizi - Whirlwind Girl 2

Herkese merhabalar efenim ...
Kore dizilerini güncel bir şekilde izlemeye elbette devam ediyorum ama bir de yan sanayi misali yan dizi olaraktan Çin-Tayvan ve Tayland dizilerini de izlemeye devam ediyorum :D
Bu dizi gibi bazı dizilerde Kore'den oyuncu tranferli olunca tadından yenmiyor hele de Kore'den transfer edilen kişi Ji Chang Wook olunca :D
Wook'un K2 Kore dramasından önce Çin'de bir dizisi vardı yine elbette romantik yönü çok fazla olmayan daha çok vurdulu kırdılı elbette yine Wook'un sert soğuk bi karakteri oynadığı daha çok spor   ve arkadaşlık temaları üzerinden yürüyen bir dizi diyebilirim.
Biliyorum pek benim tarzım değil ama konu Wook olunca hiç bir şeyi gözüm görmüyor ve atlaya atlaya olsada sırf onu biraz daha görebilmek için diziye tüm sıkıcılığına rağmen katlanıp izliyorum fangirl olmak böyle bir şey işte canlar :D
Allah'ım bu adamı en boş gününde özene özene yaratmış vallahi adam Allah'ın yaratma sanatının en güzel eserlerinden birinin temsilci…