Ana içeriğe atla

Maydanoz Time : Etkinlik - Rasim Özdenören İle 7 Güzel Adam

Herkese merhabalar efenim ...

Geçen haftalarda edebiyat etkinlikleri kapsamında bir söyleşiye katıldık.7 Güzel Adam ... Lise edebiyatından da bir çoğunuzun hatırlayacağı isimler aslında ...

Peki kim bu 7 güzel adam ?

Cahit Zarifoğlu, M. Akif İnan, Erdem Bayazıt ve Alaeddin Özdenören,Sezai Karakoç ve Nuri Pakdil ve elbette Rasim Özdenören.

Rasim Özderen içlerinde ki hikayeci olan ve denge unsuru olan bir yazar.Diğer isimler daha çok şiirleri ile tanınıyor.Benim en sevdiğim isim Cahit Zarifoğlu aslında bu isimler içinde ama kendisi rahmetli oldu.Onla ilgili anıları anmak ve anlatmakta R. Özdenören'e düştü elbette.Edebiyat sohbetinden daha çok diğer şairlerle aralarındaki anılardan ve 7 Güzel Adam'ın nasıl oluştuğundan bahsetti.Aslında bu 7 Güzel Adam TRT' de yayınlanan bir dizi ile tekrardan gündeme gelince bu tarz edebiyat söyleşileri artmış oldu.Dizilerden görünce edebi eserleri merak ediyoruz maalesef :/

Rasim Bey daha çok grup içinde en sakin,denge unsuru olan bir yazar.Hikayelerine de sık sık yansıyor zaten bu.Özellikle Cahit Z. ile anıları dinlemeye değerdi.Cahit Z. tam benlik bir adam ! Haraketli,deli dolu,kıvrak zekalı :D 

Daha önce hiç bir hikayesini okumadım maalesef söyleşi geç saatlere uzayınca ve tabi ki imza kurukları olunca bana daral geldi ve çıkmak zorunda kaldık o yüzden hatıra olarak bir hikaye kitabını edinemedim.Ama daha önceden çokça adını duyduğum bir yazarın söyleşisine katılmak ve anılarını dinlemek çok güzeldi.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Tayvan Dizisi : Before We Get Married

Herkese merhabalar efenim,
Aldatma konulu diziler sadece Kore de değil Çin ve Tayvan dizilerine de yayılmaya başladı.Bu tip konuları çok fazla desteklemiyor olsam da izlemesi maalesef ki acayip heyecanlı oluyor.Aslına bakarsanız baş roldeki adamımız bildiğin tacizcinin teki bile sayılabilir o yüzden başlarda biraz öfkelendiğim bir dizi de oldu ama nedense beni sonradan aktı götürdü ve son bölümde buldum kendimi bir anda :/ Bir şeyleri desteklemesem ya da sevmesem bile bir an da kapılıp gidebiliyorum :/

 Li Hao Yi ile nişanlı olan Zhou Wei Wei, başarılı, azimli nişanlısına sadık bir kadındır. Lia Hao Li, tutumlukta çığır aşmış, hayatının her anını planlamıştır.
Chu Kehuan, başarılı bir girişimcidir. Aynı gün içerisinde onu kader, 3 kez Zhou Wei Wei ile karşılaştırır. Chu Kehuan, Zhou Wei Wei'den etkilenir ve kendini onun dünyasına kaptırır. Chu Kehuan'ın 10 yıllık kız arkadaşı olmasına rağmen Zhou Wei Wei ile ilişki kuramaya çalışır.

Tayland Dizisi : Boy For Rent

Herkese merhabalar efenim ...

Çerezlik bir Tayland dizisi ile devam ediyoruz yine Türkçe çevirisi olmadığı için ingilizce alt yazı şeklinde izledim haberiniz olsun :) Dizinin konusundan bahsedicek olursak , erkek kiralayabileceğiniz bir şirket var yani aslında şöyle kiraladığınız adamı cinsellik içinde kullanabilirsiniz ya da başka şeyler içinde kullanabilirsiniz.Baş roldeki kızımız hoşlandığı çocuk tarafından seksi olmadığı ve ezik bir kız olduğu için reddedilir bu kızımızda bir erkekle bir ilişki nasıl yaşanır ve nasıl daha seksi erkeklerin isteyebileceği bir kız olurum diye bu şirketten birini kendine öğretmen olarak kiralar tabi işler sonrasında karışır :)