Ana içeriğe atla

Maydanoz Time : Etkinlik - Scapin'in Dolapları Moliere

Herkese merhabalar efenim  !

Bahar geldi hatta geçiyor bile ama havaların hala bundan haberi yok maalesef.Annemlerden aldığım duyumlara göre İzmir taraflarına yaz bile gelmiş ama biz burada hala resmen sonbahar tarzında bir hava yaşıyoruz.Bundan sonraki 2 hafta final haftam anlayacağınız buradaki son çırpınmalarım tam ayın 25 'in de sınavlarım bittiği gibi ver elini İzmir ve elbette yaz tatili :) Gerçi tatil yapabileceğim süre en fazla 1.5 ay ile sınırlı olacak gibi çünkü Temmuz sonu gibi artık KPSS'ye hazırlanmam gerekiyor bundan sonra ki sene benim için çok ama çok sıkışık ve yorucu olucak.Biran önce gelip geçmesi dileğiyle efenim ...

Neyse biz bunları bir kenara bırakıp bugün ki etkinlik postumuza dönecek olursak Moliere benim çok sevdiğim bir yazar ve Cimri dahil bütün oyunlarına bayılıyorum hele de bu oyunlar bizim gibi yaratıcı Türklerin eline geçip yeniden uygulanırsa ! Pamukkale Üniversitesi Tiyatro Topluluğu da aynı bu şekilde yapmışlar ve kendilerinden de oyuna bir çok şey katıp ortaya enfes seyirlere doyulmayacak bir oyun çıkarmışlar.Komedi olması nihayetinde çok beğendim çok güldüm ve eğlendim izlerken.Ayrıca oyunculuklarda cidden harikaydı kendilerini tekrardab tebrik ediyorum.Bu tarz etkinlikleri daha çok görmek dileğiyle ...


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Tayvan Dizisi : Before We Get Married

Herkese merhabalar efenim,
Aldatma konulu diziler sadece Kore de değil Çin ve Tayvan dizilerine de yayılmaya başladı.Bu tip konuları çok fazla desteklemiyor olsam da izlemesi maalesef ki acayip heyecanlı oluyor.Aslına bakarsanız baş roldeki adamımız bildiğin tacizcinin teki bile sayılabilir o yüzden başlarda biraz öfkelendiğim bir dizi de oldu ama nedense beni sonradan aktı götürdü ve son bölümde buldum kendimi bir anda :/ Bir şeyleri desteklemesem ya da sevmesem bile bir an da kapılıp gidebiliyorum :/

 Li Hao Yi ile nişanlı olan Zhou Wei Wei, başarılı, azimli nişanlısına sadık bir kadındır. Lia Hao Li, tutumlukta çığır aşmış, hayatının her anını planlamıştır.
Chu Kehuan, başarılı bir girişimcidir. Aynı gün içerisinde onu kader, 3 kez Zhou Wei Wei ile karşılaştırır. Chu Kehuan, Zhou Wei Wei'den etkilenir ve kendini onun dünyasına kaptırır. Chu Kehuan'ın 10 yıllık kız arkadaşı olmasına rağmen Zhou Wei Wei ile ilişki kuramaya çalışır.

Tayland Dizisi : Boy For Rent

Herkese merhabalar efenim ...

Çerezlik bir Tayland dizisi ile devam ediyoruz yine Türkçe çevirisi olmadığı için ingilizce alt yazı şeklinde izledim haberiniz olsun :) Dizinin konusundan bahsedicek olursak , erkek kiralayabileceğiniz bir şirket var yani aslında şöyle kiraladığınız adamı cinsellik içinde kullanabilirsiniz ya da başka şeyler içinde kullanabilirsiniz.Baş roldeki kızımız hoşlandığı çocuk tarafından seksi olmadığı ve ezik bir kız olduğu için reddedilir bu kızımızda bir erkekle bir ilişki nasıl yaşanır ve nasıl daha seksi erkeklerin isteyebileceği bir kız olurum diye bu şirketten birini kendine öğretmen olarak kiralar tabi işler sonrasında karışır :)