Ana içeriğe atla

Maydanoz Time : Film - Jeune And Jolie

Herkese merhabalar efenim ...

Final haftam geldi çattı bu zamanlarda genelde stresimi dağıtmak için film izlerim artık biliyorsunuz :)

Bu haftanın ilk filmi de daha önce Frantz ve In The House filmlerini izlediğim Fransız sinemasının en iyi yönetmenlerinden biri olan François Ozon'nın başka bir filmiolan Jeune And Jolie'yi izledim.Başroldeki kadına resmen bayıldım ! Kadının soğuk güzelliği ve zerafeti filmi daha iyi kılmış
 Marine Vacth ...

Ana teması 17 yaşındaki genç bir kızın duygusuz ilk cinsel deneyimden sonra cinselliği artık takıntı haline getirmesi başta porno izleyrek ve kendini tatmin ederek geçiştirmeye çalışsa da daha sonradan ihtiyacı olmadığı halde yaşlı adamlarla para karşılığında birlikte olmaya başlıyor.Kızda şiddet eğilimi yok ayrıca baba eksikliği de yaşıyor normal genç kızlar gibi düşünmüyor,davranmıyor.Kendine nazik davranan yaşlı bir adam cinsel birliktelik üstündeyken ölünce işler karışmaya başlıyor ve ailesi bu durumu öğreniyor.

Ben tabi daha çok filmi Psikolojik Danışman kimliğimle izleyip değerlendirdiğim için bana çok faydası olan bir film oldu.Ayrıca filmin +18 olduğunu söylememe gerek yok herhalde :D Ama cinsellik sahneleri öyle çok iğretlti bir şekilde verilmemiş tabi yaşlı adamlarla olduğu için benim biraz midem kalktı o yüzden oraları atlamak zorunda kaldım :D Ama aslında kızın içinde yaşadığı boşluk ve bu boşluğu cinsellikle atlatmaya çalışmasının anahtar noktalarını o sahneler veriyor olabilir.

Isabelle yaşıtları ve arkadaşlarından farklı olmayan, onlar gibi okul ve ev arasında sıradan bir hayat sürdüren onyedi yaşındaki bir genç kızdır. Annesi ve üvey babasıyla birlikte yaşadığı aile hayatında dile getirmediği sorunlarla ve çelişkiler yaşayan Isabelle, bu rutinlerden ve sıkıntılardan kurtulmanın yolunu önemsizce verdiği bir kararda bulur. Isabelle, ihtiyacı olmadığı halde, para karşılığında kendinden yaşça büyük adamlarla birlikte olmaya başlar. Başlarda önemsiz bir macera gibi görünen ancak zamanla vazgeçemediği bir takıntıya dönüşen bu durum, genç kızın cinselliği keşfetme ve hayatını bu şehvet üzerine kurmaya başlamasına neden olur.


Yorumlar

Yorum Gönderme

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Tayvan Dizisi : Before We Get Married

Herkese merhabalar efenim,
Aldatma konulu diziler sadece Kore de değil Çin ve Tayvan dizilerine de yayılmaya başladı.Bu tip konuları çok fazla desteklemiyor olsam da izlemesi maalesef ki acayip heyecanlı oluyor.Aslına bakarsanız baş roldeki adamımız bildiğin tacizcinin teki bile sayılabilir o yüzden başlarda biraz öfkelendiğim bir dizi de oldu ama nedense beni sonradan aktı götürdü ve son bölümde buldum kendimi bir anda :/ Bir şeyleri desteklemesem ya da sevmesem bile bir an da kapılıp gidebiliyorum :/

 Li Hao Yi ile nişanlı olan Zhou Wei Wei, başarılı, azimli nişanlısına sadık bir kadındır. Lia Hao Li, tutumlukta çığır aşmış, hayatının her anını planlamıştır.
Chu Kehuan, başarılı bir girişimcidir. Aynı gün içerisinde onu kader, 3 kez Zhou Wei Wei ile karşılaştırır. Chu Kehuan, Zhou Wei Wei'den etkilenir ve kendini onun dünyasına kaptırır. Chu Kehuan'ın 10 yıllık kız arkadaşı olmasına rağmen Zhou Wei Wei ile ilişki kuramaya çalışır.

Tayland Dizisi : Boy For Rent

Herkese merhabalar efenim ...

Çerezlik bir Tayland dizisi ile devam ediyoruz yine Türkçe çevirisi olmadığı için ingilizce alt yazı şeklinde izledim haberiniz olsun :) Dizinin konusundan bahsedicek olursak , erkek kiralayabileceğiniz bir şirket var yani aslında şöyle kiraladığınız adamı cinsellik içinde kullanabilirsiniz ya da başka şeyler içinde kullanabilirsiniz.Baş roldeki kızımız hoşlandığı çocuk tarafından seksi olmadığı ve ezik bir kız olduğu için reddedilir bu kızımızda bir erkekle bir ilişki nasıl yaşanır ve nasıl daha seksi erkeklerin isteyebileceği bir kız olurum diye bu şirketten birini kendine öğretmen olarak kiralar tabi işler sonrasında karışır :)