Ana içeriğe atla

Fantastik Film - Dave Made a Maze

Herkese merhabalar efenim ...

Şu sıra filmlere sardım her gün yeni çıkan 2017 filmlerinden sıradan rastgele birini seçip izliyorum çünkü bunu okul başlayınca oldukça uzun bir süre yapamayacağım biliyorum.Eğer film izleyecek olursam da bu büyük olasılıkla ya sinema da olur ya da psikolojik bir film olur.

Neyse efenim bugünün filmi oldukça değişik bir film."Bunu hangi kafayla çekmişler ? " diye soracağınız filmleri seviyorsanız - benim gibi - bu film tam da size göre.Kategorisine tam olarak karar veremedim çünkü Komedi desen değil Fantastik desen değil Bilim-Kurgu desen değil Psikolojik-Gerilim desen değil :D

Aslında anladığım kadarıyla benim çok sevdiğim şu 1 mekan çoklu oyuncu ve psikolojik tuzaklardan geçme filmlerini dalgaya alan bir film olsun istemişler.Yani en azından ben öyle anladım yoksa bu filmi ciddi ciddi o kategoride ki filmlerle yarışabileceğini düşünmüyorum :D

Aslında oldukça çocuksu bir film gibi dursa da kesinlikle çocukların izleyebileceği tarzda bir film değil bence :)

Dave adında süperzeka bir adam kartonlardan içi dışında daha büyük ve derin olan bir labirent yapar hem de evinin ortasına bir de üstüne yetmezmiş gibi labirentin için saçma tuzaklar ve odalar,canavarlarla doludur.Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Tayvan Dizisi : Before We Get Married

Herkese merhabalar efenim,
Aldatma konulu diziler sadece Kore de değil Çin ve Tayvan dizilerine de yayılmaya başladı.Bu tip konuları çok fazla desteklemiyor olsam da izlemesi maalesef ki acayip heyecanlı oluyor.Aslına bakarsanız baş roldeki adamımız bildiğin tacizcinin teki bile sayılabilir o yüzden başlarda biraz öfkelendiğim bir dizi de oldu ama nedense beni sonradan aktı götürdü ve son bölümde buldum kendimi bir anda :/ Bir şeyleri desteklemesem ya da sevmesem bile bir an da kapılıp gidebiliyorum :/

 Li Hao Yi ile nişanlı olan Zhou Wei Wei, başarılı, azimli nişanlısına sadık bir kadındır. Lia Hao Li, tutumlukta çığır aşmış, hayatının her anını planlamıştır.
Chu Kehuan, başarılı bir girişimcidir. Aynı gün içerisinde onu kader, 3 kez Zhou Wei Wei ile karşılaştırır. Chu Kehuan, Zhou Wei Wei'den etkilenir ve kendini onun dünyasına kaptırır. Chu Kehuan'ın 10 yıllık kız arkadaşı olmasına rağmen Zhou Wei Wei ile ilişki kuramaya çalışır.

Tayland Dizisi : Boy For Rent

Herkese merhabalar efenim ...

Çerezlik bir Tayland dizisi ile devam ediyoruz yine Türkçe çevirisi olmadığı için ingilizce alt yazı şeklinde izledim haberiniz olsun :) Dizinin konusundan bahsedicek olursak , erkek kiralayabileceğiniz bir şirket var yani aslında şöyle kiraladığınız adamı cinsellik içinde kullanabilirsiniz ya da başka şeyler içinde kullanabilirsiniz.Baş roldeki kızımız hoşlandığı çocuk tarafından seksi olmadığı ve ezik bir kız olduğu için reddedilir bu kızımızda bir erkekle bir ilişki nasıl yaşanır ve nasıl daha seksi erkeklerin isteyebileceği bir kız olurum diye bu şirketten birini kendine öğretmen olarak kiralar tabi işler sonrasında karışır :)