Ana içeriğe atla

Romantik Komedi Film - Todos Queremos a Alguien

Herkese merhabalar efenim ...

Bugünkü rastgele film seçiminde Meksika'ya gidiyoruz !

Tarzı aslında tam bir Romantik-Komedi ve tipik American tarzına benzese de aslında benim bir önyargımı kıran ve bir düşüncemi değiştiren bir yapım oldu.

Aslında dediğim gibi geniş mezheplerinde yaşayan insanların güya gerçek aşkı arama serüvenleri.Ama eski erkek arkadaşınla yatıp kalkmamı dersin sevmeden öylesine biriyle çıkmamı dersin seni terkedip giden biriyle kalp kırıklığın olsa dahi eski samimiyette olmamı dersin ne derseniz artık ...

Tipik gavur aşk ilişkileri aslında :D Ama filmde ayrıntı olan şey : Başroldeki kızın aşk anlayışı ile aşk hayatlarını hor gördüğü insanların aşk anlayışının farklı olması,olabilmesi ! Ki bence aşkın bu yüzden tek bir tanımı yok çünkü herkese göre değişen bir durum ve bizim aşkı kendi kafamıza göre tanımlayıp milletinkini hor görmeye cidden hakkımız yok.Bizim için aşk aldatmamak,tek eşli olma,onurundan ödün vermeden tertemiz bir ilişki yaşamak olabilir ama başka bir insana göre aşk belki de 2 kadına birden aşık olmak ya da 80 yaşından sonra aşık olmak,5 yaşında aşık olmak ya da 20 yıldır evlendiğin artık argo gereği her bokunu bildiğin adama aşık olmak olabilir ... Çünkü aşk 2 kişilik ve biz yorum yapan 3.kişiyiz ... Onların arasında ne olup bittiğini bilmiyoruz nasıl bir aşık olduğunu bilmiyoruz sadece kafamızdaki değerlere göre yorum yapıyoruz maalesef.

İşte bu film bana tam olarakta böyle düşündürdü ilk başta bunların mezhebi ne kadar geniş arkadaş ya da işin içinde aldatma olan şeye aşk demem deyip duruyordum ama bakış açım cidden değişti.Onların ki böyle bizim ki böyle.Biraz kültür biraz karakter ... Ama aşk herkes için !

İşinde başarılı ve kariyerli bir kadın olan Clara, iş arkadaşı olan birisinden yardım ister. Ailesi onu ziyarete geldiğinde, evleneceği kişi olarak birisini tanıştırmak zorundadır. Her şey yolunda giderken, Clara’nın eski sevgilisi boy gösterince işler karışır.


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Tayvan Dizisi : Before We Get Married

Herkese merhabalar efenim,
Aldatma konulu diziler sadece Kore de değil Çin ve Tayvan dizilerine de yayılmaya başladı.Bu tip konuları çok fazla desteklemiyor olsam da izlemesi maalesef ki acayip heyecanlı oluyor.Aslına bakarsanız baş roldeki adamımız bildiğin tacizcinin teki bile sayılabilir o yüzden başlarda biraz öfkelendiğim bir dizi de oldu ama nedense beni sonradan aktı götürdü ve son bölümde buldum kendimi bir anda :/ Bir şeyleri desteklemesem ya da sevmesem bile bir an da kapılıp gidebiliyorum :/

 Li Hao Yi ile nişanlı olan Zhou Wei Wei, başarılı, azimli nişanlısına sadık bir kadındır. Lia Hao Li, tutumlukta çığır aşmış, hayatının her anını planlamıştır.
Chu Kehuan, başarılı bir girişimcidir. Aynı gün içerisinde onu kader, 3 kez Zhou Wei Wei ile karşılaştırır. Chu Kehuan, Zhou Wei Wei'den etkilenir ve kendini onun dünyasına kaptırır. Chu Kehuan'ın 10 yıllık kız arkadaşı olmasına rağmen Zhou Wei Wei ile ilişki kuramaya çalışır.

Tayland Dizisi : Boy For Rent

Herkese merhabalar efenim ...

Çerezlik bir Tayland dizisi ile devam ediyoruz yine Türkçe çevirisi olmadığı için ingilizce alt yazı şeklinde izledim haberiniz olsun :) Dizinin konusundan bahsedicek olursak , erkek kiralayabileceğiniz bir şirket var yani aslında şöyle kiraladığınız adamı cinsellik içinde kullanabilirsiniz ya da başka şeyler içinde kullanabilirsiniz.Baş roldeki kızımız hoşlandığı çocuk tarafından seksi olmadığı ve ezik bir kız olduğu için reddedilir bu kızımızda bir erkekle bir ilişki nasıl yaşanır ve nasıl daha seksi erkeklerin isteyebileceği bir kız olurum diye bu şirketten birini kendine öğretmen olarak kiralar tabi işler sonrasında karışır :)