Ana içeriğe atla

Müzik - Shakira - Chantaje ft. Maluma

Herkese yeni bir haftadan merhabalar efenim ...

23 Eylül ekinoksu ile birlikte resmi olarak Sonbahar gelmiş bulunuyor efenim.O yüzden hem bu sonbahara girişi kutlamak hem de yeni bir haftaya biraz haraketli başlamak adına müzik postu ile başlamak istedim.

Bu yazın çok tutulan şarkılarından biri olan Shakira ve Maluma iş birliği olan Chantaje şarkısı var.Klibini ben de açıkçası buraya koymadan önce ilk defa izlemiştim şarkıyı ilk çıktığı zamandan beri biliyor ve beğeniyordum ama klibini bir türlü izleyememiştim.

Klip ilk başta fazlasıyla Rihanna ve Drake'in "What's My Name ?" klibine benziyor ama daha sonradan tam bir Shakira klibine dönmeyi başarıyor.Danslarını izlemeyi oldukça özlemişim ama Shakira'nın bir evlattan sonra vücudunun da eskisi gibi olmadığını sizde farketmişsinizdir hafif deformeler olmuş ne kadar ünlü olursan ol anne olmak böyle bir şey illa ki :D

Bu arada şarkının sözleri İspanyolca ve anlattığı şeyleri tahmin edebilirsiniz yine duygularında ve kararlarında emin olamayan ve bağlanamayan bir kadın ve ona ayılıp bayılan bir adam ve "Senin aşkın bir şantaj" olaraktan sözler devam ediyor ... "Benimleyken bilemezsin bugün hayır derim yarın evet derim sana ya da kimseye ait değilim." diyor kızımız da :D 

Bilin bakalım kimi anlatıyor bu kızın sözleri :D

Yorumlar

  1. Ispanyolcaya olan hayranligimdan bilhassa bu sarkiya bayildim diyebilirim. Shakira'nin o hos aksani zaten insanin icini titretiyor, sozler de guzel olunca bize dusen; kulakligi takip arkamiza dogru yaslanmak ve son seste Chantaje! diye bagira bagira sarkiyi dinlemek.

    YanıtlayınSil
    Yanıtlar
    1. Aynen İtalyanca ve İspanyolca kardeş diller zaten sevmene şaşırmadım :D

      Sil

Yorum Gönderme

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Tayvan Dizisi : Before We Get Married

Herkese merhabalar efenim,
Aldatma konulu diziler sadece Kore de değil Çin ve Tayvan dizilerine de yayılmaya başladı.Bu tip konuları çok fazla desteklemiyor olsam da izlemesi maalesef ki acayip heyecanlı oluyor.Aslına bakarsanız baş roldeki adamımız bildiğin tacizcinin teki bile sayılabilir o yüzden başlarda biraz öfkelendiğim bir dizi de oldu ama nedense beni sonradan aktı götürdü ve son bölümde buldum kendimi bir anda :/ Bir şeyleri desteklemesem ya da sevmesem bile bir an da kapılıp gidebiliyorum :/

 Li Hao Yi ile nişanlı olan Zhou Wei Wei, başarılı, azimli nişanlısına sadık bir kadındır. Lia Hao Li, tutumlukta çığır aşmış, hayatının her anını planlamıştır.
Chu Kehuan, başarılı bir girişimcidir. Aynı gün içerisinde onu kader, 3 kez Zhou Wei Wei ile karşılaştırır. Chu Kehuan, Zhou Wei Wei'den etkilenir ve kendini onun dünyasına kaptırır. Chu Kehuan'ın 10 yıllık kız arkadaşı olmasına rağmen Zhou Wei Wei ile ilişki kuramaya çalışır.

Tayland Dizisi : Boy For Rent

Herkese merhabalar efenim ...

Çerezlik bir Tayland dizisi ile devam ediyoruz yine Türkçe çevirisi olmadığı için ingilizce alt yazı şeklinde izledim haberiniz olsun :) Dizinin konusundan bahsedicek olursak , erkek kiralayabileceğiniz bir şirket var yani aslında şöyle kiraladığınız adamı cinsellik içinde kullanabilirsiniz ya da başka şeyler içinde kullanabilirsiniz.Baş roldeki kızımız hoşlandığı çocuk tarafından seksi olmadığı ve ezik bir kız olduğu için reddedilir bu kızımızda bir erkekle bir ilişki nasıl yaşanır ve nasıl daha seksi erkeklerin isteyebileceği bir kız olurum diye bu şirketten birini kendine öğretmen olarak kiralar tabi işler sonrasında karışır :)