Ana içeriğe atla

Tayland Dizisi : Tra Barb See Chompoo

Herkese merhabalar efenim ...

Evde dura dura Kore dizileri de yetmeyince eninde sonunda diğer Asya dizilerine sarmaya başlarsanız.Evet tam da öyle bir zamandayım şu sıra dün gece diziyi izlicem diye sabah 5 'e doğru falan yattım hayatımda ilk kez.

Gelelim izlediğim ilk dizi olan Tayland dizisine.Line Tv'de yayınlandığı için Kore ve Tayland ortak yapımı olan bir dizi hatta dizinin bazı kısımları Kore de geçiyor. Patsakorn  elbette zengin bir ailenin evladı  Kangsadan ise kendi çabasıyla bir yerlere gelmeye çalışan bir kızcağız ama elbette bir çok yanlış anlaşılmalara ve hakaretlere uğrayacaktır.En büyün yanlış anlaşılma da  Patsakorn'nun babası Kangsadan'nın annesiyle evlenir ve kadını kızıyla birlikte evlerine getirir tabi burada kıyamet kopar çünkü Patsakorn hayatı boyunca sevginin ne olduğundan habersiz,katı,şımarık, ne istediğini bilmeyen bir velettir.(Çocuğu ne gömdüm ya ama öyle :) )

Dizi başlarda oldukça heyecanlı ve entrikalıydı ama sonradan gerçekten saçmalamaya başladı tek sevdiğim şey kızın kendine yapılanlara tepkisi oldukça iyiydi çokta ezik ve mazlum durmadı bir çok yerde hakkını savunmasını bildi.Çocuk her fırsatta kıza sinirlendiğinde kıza tecavüz etmeye çalışıyor bunu bir kaç Tayland dizisinden daha gördüm bizim dizilerde baş roldeki adam böyle bir şey yapmaya çalışsa kıyamet kopar bence :D Ama Tayland dizilerinde pek öyle aşırı tepki olmuyor ki bir çok dizi de baş roldeki adamın kıza sinirlenince tecavüze yeltenmesini görüyoruz bu bence baş roldeki adamı oldukça izleyicinin (özellikle yabancı kitlenin) gözünde itici yapıyor bence ayrıca senaryonun saçmalamasına da neden oluyor.


Tra Barb See Chompoo

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Tayvan Dizisi : Before We Get Married

Herkese merhabalar efenim,
Aldatma konulu diziler sadece Kore de değil Çin ve Tayvan dizilerine de yayılmaya başladı.Bu tip konuları çok fazla desteklemiyor olsam da izlemesi maalesef ki acayip heyecanlı oluyor.Aslına bakarsanız baş roldeki adamımız bildiğin tacizcinin teki bile sayılabilir o yüzden başlarda biraz öfkelendiğim bir dizi de oldu ama nedense beni sonradan aktı götürdü ve son bölümde buldum kendimi bir anda :/ Bir şeyleri desteklemesem ya da sevmesem bile bir an da kapılıp gidebiliyorum :/

 Li Hao Yi ile nişanlı olan Zhou Wei Wei, başarılı, azimli nişanlısına sadık bir kadındır. Lia Hao Li, tutumlukta çığır aşmış, hayatının her anını planlamıştır.
Chu Kehuan, başarılı bir girişimcidir. Aynı gün içerisinde onu kader, 3 kez Zhou Wei Wei ile karşılaştırır. Chu Kehuan, Zhou Wei Wei'den etkilenir ve kendini onun dünyasına kaptırır. Chu Kehuan'ın 10 yıllık kız arkadaşı olmasına rağmen Zhou Wei Wei ile ilişki kuramaya çalışır.

Tayland Dizisi : Boy For Rent

Herkese merhabalar efenim ...

Çerezlik bir Tayland dizisi ile devam ediyoruz yine Türkçe çevirisi olmadığı için ingilizce alt yazı şeklinde izledim haberiniz olsun :) Dizinin konusundan bahsedicek olursak , erkek kiralayabileceğiniz bir şirket var yani aslında şöyle kiraladığınız adamı cinsellik içinde kullanabilirsiniz ya da başka şeyler içinde kullanabilirsiniz.Baş roldeki kızımız hoşlandığı çocuk tarafından seksi olmadığı ve ezik bir kız olduğu için reddedilir bu kızımızda bir erkekle bir ilişki nasıl yaşanır ve nasıl daha seksi erkeklerin isteyebileceği bir kız olurum diye bu şirketten birini kendine öğretmen olarak kiralar tabi işler sonrasında karışır :)