Ana içeriğe atla

Maydanoz Time : Dizi - How I Met Your Mother

Herkese merhabalar efenim.Bugün benim hayatıma Aralık ayında girmiş Amerikan dizilerinin bence en kral komedi-arkadaşlık dizisi olan Türkçe çevirisi Annen İle Nasıl Tanıştım ? olan 9 sezonluk dizi How I Met Your Mother'ın postunu hazırladım.Aslında bu dizi benim için Balıkesir'de ki anılarım demek.Çünkü ne zaman gülmeye ihtiyacım olduğunu hissetsem kafamı dağıtmak istesem sonunu öğrensem bile hiç atlamadan sıkılmadan izlediğim bir dizi oldu.Finalini hiç beğenmedim ayrıca koskoca 9.sezonu bir düğünün etrafında geçirmiş olmalarınıda kınadım doğrusu bu kadar başarılı bir dizi böyle sakız gibi uzatılmayı bence hiç haketmemişti tabiki size spoiler vermeyeceğim ama dizinin adı Annen ile nasıl tanıştım be anneyi son sezonda sokmak ve nerdeyse hiç tadını vermemekte ne oluyor o Ted'e yazık değil mi 9 sezondur gerçek aşı bulmaya çalışıp durdu zavallım (kendimi onla özdeşleştirdim demeyide unutmayayım).Ah benim masum yüzlü yandan Johny Deep çakması Ted'im ne sevdim seni be ! Tabi Barney'i de unutmamak gerek afedersiniz ama ''piç'' ve ''fırlama'' kelimelerine bu kadar yakışan bir karakter daha görmedim en çok onunla güldüm onunla eğlendim diyebilirim ama en çokta şunu anladım ki bu diziyi izlerken (kendi hayatımda dahil) yanında kendinizi çok rahat hissettiğiniz kimseyi umursamadan gülüp eğlendiğiniz gerizekağlı olduğunuz kişiler sizin gerçek arkadaşlarınızdır ve işte kesinlikle o arkadaşlıkların değerini bilin ve gerçek aşk illaki bir yerde bi şekilde sizi buluyor ee ne demişler her kör satıcının bir kör alıcısı vardır mutlaka izlemenizi tavsiye ettiğim dizilerden diyebilirim!


Yorumlar

  1. Ben de önümüzdeki günlerde How I Met Your Mother'la ilgili bir yazı yazmayı düşünüyorum ama düşündüğüm ve yazmak istediğim o kadar çok şey var ki üşendiğimden hep erteliyorum. Bu diziden önce Friends'i izlediğim için bunu pek sevemedim. Diziye Friends'i taklit ediyor dediklerini duymuşsundur. Eğer izlemediysen Friends'i mutlaka izle. Başlarda çok beğenmesen bile izlemeye devam et, Çok seveceğine eminim.

    YanıtlayınSil
  2. kesinlikle başlıcam friendse bu yaz çok övüldü :D

    YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Tayvan Dizisi : Before We Get Married

Herkese merhabalar efenim,
Aldatma konulu diziler sadece Kore de değil Çin ve Tayvan dizilerine de yayılmaya başladı.Bu tip konuları çok fazla desteklemiyor olsam da izlemesi maalesef ki acayip heyecanlı oluyor.Aslına bakarsanız baş roldeki adamımız bildiğin tacizcinin teki bile sayılabilir o yüzden başlarda biraz öfkelendiğim bir dizi de oldu ama nedense beni sonradan aktı götürdü ve son bölümde buldum kendimi bir anda :/ Bir şeyleri desteklemesem ya da sevmesem bile bir an da kapılıp gidebiliyorum :/

 Li Hao Yi ile nişanlı olan Zhou Wei Wei, başarılı, azimli nişanlısına sadık bir kadındır. Lia Hao Li, tutumlukta çığır aşmış, hayatının her anını planlamıştır.
Chu Kehuan, başarılı bir girişimcidir. Aynı gün içerisinde onu kader, 3 kez Zhou Wei Wei ile karşılaştırır. Chu Kehuan, Zhou Wei Wei'den etkilenir ve kendini onun dünyasına kaptırır. Chu Kehuan'ın 10 yıllık kız arkadaşı olmasına rağmen Zhou Wei Wei ile ilişki kuramaya çalışır.

Tayland Dizisi : Boy For Rent

Herkese merhabalar efenim ...

Çerezlik bir Tayland dizisi ile devam ediyoruz yine Türkçe çevirisi olmadığı için ingilizce alt yazı şeklinde izledim haberiniz olsun :) Dizinin konusundan bahsedicek olursak , erkek kiralayabileceğiniz bir şirket var yani aslında şöyle kiraladığınız adamı cinsellik içinde kullanabilirsiniz ya da başka şeyler içinde kullanabilirsiniz.Baş roldeki kızımız hoşlandığı çocuk tarafından seksi olmadığı ve ezik bir kız olduğu için reddedilir bu kızımızda bir erkekle bir ilişki nasıl yaşanır ve nasıl daha seksi erkeklerin isteyebileceği bir kız olurum diye bu şirketten birini kendine öğretmen olarak kiralar tabi işler sonrasında karışır :)