Ana içeriğe atla

Maydanoz Time : Film - Batman Serisi

Herkese güzel bir hafta sonundan merhabalar efenim!

Bu hafta sonunun film tavsiyesi bir film serisi toplamda 2005'ten başlayıp 2012'de süren ve 3 seri olan bir seri.Çizgi karakterken bir anda film karakteri olan ve çok sevilen,çok beğenilen çok hayranı olan bir karakter bugün postumuzun konuğu.

Bunca zamandır ''Ne buluyorlar bu suratsız adamda?'' deyip izlememekte direniyordum.Ama bu çok çok sevdiğim arkadaşım (!) tam bi Mervil,DC manyağı olunca ee tabi ki en sevdiği karakterde Batman olunca benim de izleyesim geldi.Bu adam nede bu kadar soğuk nevaleymiş onun cevabını öğrenmiş oldum öncelikle.Yazık adamın küçükken anne,babası gözlerinin önünde öldürülmüş.

Batman insan Superman gibi farklı bi gezegenden gelmiyor.Teknolojiyi ve elbette zenginliğini kullanarak bi özel kahraman yaratıyor yoksa özel güçleri yok ne kadar Bilim Kurgu fantastik gibi görünsede hikaye.3 filmde de ayrı ayı konular var ama beni en beğendiğim elbette 2.film oldu çünkü favori psikom Joker vardı.Adamın oyunculuğu Bale'yi bile gölge de bırakmış diyebilirim.

Şu sıra daha önce izlemediğim ama adını çok duyduğum (bunun gibi) film serilerini izlemeyi düşünüyorum.Mesela Kill Bill,Matrix,Yüzüklerin Efendisi...  Benim cidden film serileri ile ciddi bir sıkıntım var gibi görünüyor sanırım hayatım boyunca bu kadar boş vakit bulamamış olmamdan da kaynaklı olabilir.

3.filmde benim en sevdiğim oyunculardan biri olan Anne Hathaway oynuyor Kedi Kadın rolünde.Daha önce özel bir film olarak çekilmişte ama Berry oynamıştı ben açıkçası çokta beğenmemiştim burada ki kedi kadın bence daha seksi ve daha gizemli.

Film serisinin sırasına gelecek olursak ben 3 günde bitirdim :

1-Batman Başlıyor

2-Kara Şovalye

3-Kara Şovalye Yükseliyor

Yorumlar

  1. Kill Bill benim en sevdiğim filmlerdendir. Hatta filmi izlerken "Nasıl bu kadar güzel bir film yapmışlar?" diye düşünmüştüm ama herkesin tarzına uygun değil. Sen hiç sevmeyebilirsin.

    YanıtlaSil
  2. başrolde kadın bi kahraman var bana da oldukça severmişim gibi geliyor yakında izlicem seriyi bakıcaz artık :)

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Maydanoz Time : Dizi - Sevdiğim Kore Dizileri

Herkese merhabalar millet !

Aslında bugün başka bir dizi postu yapma fikri vardı aklımda fakat en sıkı takipçilerimden biri olan Deep'in isteği üzerine böyle olmazsa olmaz mutlaka izlenmesi gereken Kore dizilerini şöyle bi tekrardan kısaca yazdım.Ayrıntılı olarak Dizi kategorisinde bütün dizileri bulabilirsiniz.Ayrıca daha fazlasına da ordan bulabilirsiniz.Dediğim gibi bir çok Kore dizis izledim ama içlerinden 27 tanesi gerçekten unutulmaz bulmuşum demekki.1-Healer

Daha yeni izledim.İzlerken aşkı,macerayı tee kalbimin derinliklerinde hissettiğim nadir Kore dizilerinden.Türü Aksiyon-Romantik-Dram.Başroldeki adama gizliden aşk duyuyorum :D2-She Was Pretty

Türü Romantik-Komedi olan 2015 dizilerinden.Sırf Siwon için başladığım doğrudur 2.adam rolünde olmasına rağmen şarkıcılığı yanında çok büyük bir oyunculuk yeteneği olduğunuda kanıtlamış bulundu bu diziyle diyebilirim şimdi maalesef askerde :/  Başrol oyuncularına ise oldukça aşinayız Kill me Heal Me dizisi ile.
3-Oh My Ghost

Bence 2015&…

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Çin Dizi - Whirlwind Girl 2

Herkese merhabalar efenim ...
Kore dizilerini güncel bir şekilde izlemeye elbette devam ediyorum ama bir de yan sanayi misali yan dizi olaraktan Çin-Tayvan ve Tayland dizilerini de izlemeye devam ediyorum :D
Bu dizi gibi bazı dizilerde Kore'den oyuncu tranferli olunca tadından yenmiyor hele de Kore'den transfer edilen kişi Ji Chang Wook olunca :D
Wook'un K2 Kore dramasından önce Çin'de bir dizisi vardı yine elbette romantik yönü çok fazla olmayan daha çok vurdulu kırdılı elbette yine Wook'un sert soğuk bi karakteri oynadığı daha çok spor   ve arkadaşlık temaları üzerinden yürüyen bir dizi diyebilirim.
Biliyorum pek benim tarzım değil ama konu Wook olunca hiç bir şeyi gözüm görmüyor ve atlaya atlaya olsada sırf onu biraz daha görebilmek için diziye tüm sıkıcılığına rağmen katlanıp izliyorum fangirl olmak böyle bir şey işte canlar :D
Allah'ım bu adamı en boş gününde özene özene yaratmış vallahi adam Allah'ın yaratma sanatının en güzel eserlerinden birinin temsilci…