Ana içeriğe atla

Maydanoz Time : Film - Batman Serisi

Herkese güzel bir hafta sonundan merhabalar efenim!

Bu hafta sonunun film tavsiyesi bir film serisi toplamda 2005'ten başlayıp 2012'de süren ve 3 seri olan bir seri.Çizgi karakterken bir anda film karakteri olan ve çok sevilen,çok beğenilen çok hayranı olan bir karakter bugün postumuzun konuğu.

Bunca zamandır ''Ne buluyorlar bu suratsız adamda?'' deyip izlememekte direniyordum.Ama bu çok çok sevdiğim arkadaşım (!) tam bi Mervil,DC manyağı olunca ee tabi ki en sevdiği karakterde Batman olunca benim de izleyesim geldi.Bu adam nede bu kadar soğuk nevaleymiş onun cevabını öğrenmiş oldum öncelikle.Yazık adamın küçükken anne,babası gözlerinin önünde öldürülmüş.

Batman insan Superman gibi farklı bi gezegenden gelmiyor.Teknolojiyi ve elbette zenginliğini kullanarak bi özel kahraman yaratıyor yoksa özel güçleri yok ne kadar Bilim Kurgu fantastik gibi görünsede hikaye.3 filmde de ayrı ayı konular var ama beni en beğendiğim elbette 2.film oldu çünkü favori psikom Joker vardı.Adamın oyunculuğu Bale'yi bile gölge de bırakmış diyebilirim.

Şu sıra daha önce izlemediğim ama adını çok duyduğum (bunun gibi) film serilerini izlemeyi düşünüyorum.Mesela Kill Bill,Matrix,Yüzüklerin Efendisi...  Benim cidden film serileri ile ciddi bir sıkıntım var gibi görünüyor sanırım hayatım boyunca bu kadar boş vakit bulamamış olmamdan da kaynaklı olabilir.

3.filmde benim en sevdiğim oyunculardan biri olan Anne Hathaway oynuyor Kedi Kadın rolünde.Daha önce özel bir film olarak çekilmişte ama Berry oynamıştı ben açıkçası çokta beğenmemiştim burada ki kedi kadın bence daha seksi ve daha gizemli.

Film serisinin sırasına gelecek olursak ben 3 günde bitirdim :

1-Batman Başlıyor

2-Kara Şovalye

3-Kara Şovalye Yükseliyor

Yorumlar

  1. Kill Bill benim en sevdiğim filmlerdendir. Hatta filmi izlerken "Nasıl bu kadar güzel bir film yapmışlar?" diye düşünmüştüm ama herkesin tarzına uygun değil. Sen hiç sevmeyebilirsin.

    YanıtlayınSil
  2. başrolde kadın bi kahraman var bana da oldukça severmişim gibi geliyor yakında izlicem seriyi bakıcaz artık :)

    YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Tayvan Dizisi : Before We Get Married

Herkese merhabalar efenim,
Aldatma konulu diziler sadece Kore de değil Çin ve Tayvan dizilerine de yayılmaya başladı.Bu tip konuları çok fazla desteklemiyor olsam da izlemesi maalesef ki acayip heyecanlı oluyor.Aslına bakarsanız baş roldeki adamımız bildiğin tacizcinin teki bile sayılabilir o yüzden başlarda biraz öfkelendiğim bir dizi de oldu ama nedense beni sonradan aktı götürdü ve son bölümde buldum kendimi bir anda :/ Bir şeyleri desteklemesem ya da sevmesem bile bir an da kapılıp gidebiliyorum :/

 Li Hao Yi ile nişanlı olan Zhou Wei Wei, başarılı, azimli nişanlısına sadık bir kadındır. Lia Hao Li, tutumlukta çığır aşmış, hayatının her anını planlamıştır.
Chu Kehuan, başarılı bir girişimcidir. Aynı gün içerisinde onu kader, 3 kez Zhou Wei Wei ile karşılaştırır. Chu Kehuan, Zhou Wei Wei'den etkilenir ve kendini onun dünyasına kaptırır. Chu Kehuan'ın 10 yıllık kız arkadaşı olmasına rağmen Zhou Wei Wei ile ilişki kuramaya çalışır.

Tayland Dizisi : Boy For Rent

Herkese merhabalar efenim ...

Çerezlik bir Tayland dizisi ile devam ediyoruz yine Türkçe çevirisi olmadığı için ingilizce alt yazı şeklinde izledim haberiniz olsun :) Dizinin konusundan bahsedicek olursak , erkek kiralayabileceğiniz bir şirket var yani aslında şöyle kiraladığınız adamı cinsellik içinde kullanabilirsiniz ya da başka şeyler içinde kullanabilirsiniz.Baş roldeki kızımız hoşlandığı çocuk tarafından seksi olmadığı ve ezik bir kız olduğu için reddedilir bu kızımızda bir erkekle bir ilişki nasıl yaşanır ve nasıl daha seksi erkeklerin isteyebileceği bir kız olurum diye bu şirketten birini kendine öğretmen olarak kiralar tabi işler sonrasında karışır :)