Ana içeriğe atla

Maydanoz Time : Kitap - Benim Yolum Christina Daniels

Herkese BalKes'ten merhabalar millet !

Zımba gibi geri döndüm tempolu hayatıma ! Tembellikte bir yere kadar.10 gün boyuna evimde bi güzel yattım,tatil yaptım resmen.Hem Kasım demek vize demek bilmeyen kaldı mı artık !!!

Neyse efenim ilk gördüğümde çok merak edip bi heyecanla aldığım Aamir Khan'ın hayatını anlatan bi kitap olan Benim Yolum kitabını nihayet bitirdim.Bitirdim fakat umduğumu bulduğumu söyleyemicem.Ben Aamir Khan'ı pek severim,filmlerini de kendisini de,kişiliğini elbette çok bilmem ama tahmin de ederim.İnanılmaz hırslı ve işini severek yapan bir adam.Ona boşuna Bollywood sinemasında "Gözleriyle oynayan adam." demiyorlar.Bence dünyaya özellikle de Türkiye'ye Bollywood sinemasını tanıtan yegane oyunculardan biri.Benim izlemediğim gençlik yıllarına iat daha bir çok filmi varmış meğersem.Ama bence anca pişti,izlenecek kıvama geldi bence Aamir 40'lı yaşlarında.

Kitaba gelicek olursak,kitap öncelikle Aamir'in ağzından yazılmamış elbette ben öyle zannetim ilk başta maalesef.Daha çok biyografi bile değilde belgesel tadında bir kitap olmuş.Okurken cidden kendimi belgesel izliyormuşum gibi hissettim ayrıca Aamir hakkında da çok fazla özel bilgiler verilmemiş,herkes tarafından bilinen şeyler sadece şöyle bi toplanmış diyebilirim.Ayrıca yazarımızda bir hayran bunu da unutmamak lazım.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Tayvan Dizisi : Before We Get Married

Herkese merhabalar efenim,
Aldatma konulu diziler sadece Kore de değil Çin ve Tayvan dizilerine de yayılmaya başladı.Bu tip konuları çok fazla desteklemiyor olsam da izlemesi maalesef ki acayip heyecanlı oluyor.Aslına bakarsanız baş roldeki adamımız bildiğin tacizcinin teki bile sayılabilir o yüzden başlarda biraz öfkelendiğim bir dizi de oldu ama nedense beni sonradan aktı götürdü ve son bölümde buldum kendimi bir anda :/ Bir şeyleri desteklemesem ya da sevmesem bile bir an da kapılıp gidebiliyorum :/

 Li Hao Yi ile nişanlı olan Zhou Wei Wei, başarılı, azimli nişanlısına sadık bir kadındır. Lia Hao Li, tutumlukta çığır aşmış, hayatının her anını planlamıştır.
Chu Kehuan, başarılı bir girişimcidir. Aynı gün içerisinde onu kader, 3 kez Zhou Wei Wei ile karşılaştırır. Chu Kehuan, Zhou Wei Wei'den etkilenir ve kendini onun dünyasına kaptırır. Chu Kehuan'ın 10 yıllık kız arkadaşı olmasına rağmen Zhou Wei Wei ile ilişki kuramaya çalışır.

Tayland Dizisi : Boy For Rent

Herkese merhabalar efenim ...

Çerezlik bir Tayland dizisi ile devam ediyoruz yine Türkçe çevirisi olmadığı için ingilizce alt yazı şeklinde izledim haberiniz olsun :) Dizinin konusundan bahsedicek olursak , erkek kiralayabileceğiniz bir şirket var yani aslında şöyle kiraladığınız adamı cinsellik içinde kullanabilirsiniz ya da başka şeyler içinde kullanabilirsiniz.Baş roldeki kızımız hoşlandığı çocuk tarafından seksi olmadığı ve ezik bir kız olduğu için reddedilir bu kızımızda bir erkekle bir ilişki nasıl yaşanır ve nasıl daha seksi erkeklerin isteyebileceği bir kız olurum diye bu şirketten birini kendine öğretmen olarak kiralar tabi işler sonrasında karışır :)