Ana içeriğe atla

Maydanoz Time : Dizi - Bubblegum

Herkese merhabalar millet !

Şu sıralar çok yoğun olduğum için maalesef postları giremedim.Bir de sözde ikişer post girecektim günde :/ Bir sürrü post birikti vallahi Ocak ayı ve yeni yıl gelmeden hemennn bitirmeliyim o postları ! Neyse efenim yılbaşında İzmir yolcusuyum ordan da dayımlara Aydın yolcusuyum hava mı da bi atayım :) Finaller öncesi moral toplamaca diyelim biz ona ...

Neyse efenim günün asıl postu olan dizi postunda 2015 dizilerinden olan daha geçen hafta taze bitmiş olan ve 16 bölüm olan içinde 1 adet tontiş Wokkiem olan (ne kadan da olanlı bir cümle oldu ) bir dizi Bubblegum ! Ammaaa velakin ben başroldeki kızı hiç sevmedim ! Sevenleriniz olur belki ama benim kıskançlık damarlarım çatladı vallahi.Wookieciğimi bu tipi mi layık gördünüz hee heee !?

Şu sıra izlenesi 2 Kore dizisi var zaten birisine böylece veda etmiş olduk.Diğer dizisi ise tabi ki Oh My Venüs ! O da yakın zamanda bitecek gibi duruyor ne fazla 2-3 haftası falan kaldı herhalde onu da biter bitmez yorumunu hemen girerim !

Konusuna gelecek olursak ; çocukluktan beri arkadaş hatta kardeş gibi büyüyen iki kişinin yetişkinlikte kızın eskisi sevgilisinden kurtulmak adına yakınlaşmalarını ve arkadaşlıktan sevgililiğe geçişlerini anlatıyor.Bu arada Wookieciğim bu dizi de bol bol pembe giymiş bi erkeğe pembe bu kadar mı yakışır çinçaaaa !   (Evet yine izlerken ağzımın sularına hakim olamadım ! )

Bazı sahneler hatta bölümler çok sıkıcıydı eski hikayelere anne-babalarını hikayelerine dönüşler beni çok sıktı onların dışında yine çok orijinal aşk sahneleri vardı hele de o sakız sahnesi ayyyy !

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Tayvan Dizisi : Before We Get Married

Herkese merhabalar efenim,
Aldatma konulu diziler sadece Kore de değil Çin ve Tayvan dizilerine de yayılmaya başladı.Bu tip konuları çok fazla desteklemiyor olsam da izlemesi maalesef ki acayip heyecanlı oluyor.Aslına bakarsanız baş roldeki adamımız bildiğin tacizcinin teki bile sayılabilir o yüzden başlarda biraz öfkelendiğim bir dizi de oldu ama nedense beni sonradan aktı götürdü ve son bölümde buldum kendimi bir anda :/ Bir şeyleri desteklemesem ya da sevmesem bile bir an da kapılıp gidebiliyorum :/

 Li Hao Yi ile nişanlı olan Zhou Wei Wei, başarılı, azimli nişanlısına sadık bir kadındır. Lia Hao Li, tutumlukta çığır aşmış, hayatının her anını planlamıştır.
Chu Kehuan, başarılı bir girişimcidir. Aynı gün içerisinde onu kader, 3 kez Zhou Wei Wei ile karşılaştırır. Chu Kehuan, Zhou Wei Wei'den etkilenir ve kendini onun dünyasına kaptırır. Chu Kehuan'ın 10 yıllık kız arkadaşı olmasına rağmen Zhou Wei Wei ile ilişki kuramaya çalışır.

Tayland Dizisi : Boy For Rent

Herkese merhabalar efenim ...

Çerezlik bir Tayland dizisi ile devam ediyoruz yine Türkçe çevirisi olmadığı için ingilizce alt yazı şeklinde izledim haberiniz olsun :) Dizinin konusundan bahsedicek olursak , erkek kiralayabileceğiniz bir şirket var yani aslında şöyle kiraladığınız adamı cinsellik içinde kullanabilirsiniz ya da başka şeyler içinde kullanabilirsiniz.Baş roldeki kızımız hoşlandığı çocuk tarafından seksi olmadığı ve ezik bir kız olduğu için reddedilir bu kızımızda bir erkekle bir ilişki nasıl yaşanır ve nasıl daha seksi erkeklerin isteyebileceği bir kız olurum diye bu şirketten birini kendine öğretmen olarak kiralar tabi işler sonrasında karışır :)