Ana içeriğe atla

Maydanoz Time : Dizi - Mr.Robot

Herkese merhabalar millet !

Bu hafta full time dizi ve film postu haftası olucak resmen ! Öncelikle daha yeni 1.sezonu bitirdiğim ve oldukça da beğendiğim 2015 dizilerinden türü Suç-Psikoloji-Dram olan bu dizi cidden kurgusuyla oldukça efsane ayrıca sanırsam bir de Who am I ? diye bir filmi varmış.Sanırım filmden etkilenerek bu dizi yapılmaya başlanmış daha filmini izlemedim ama izlemeyi düşünüyorum.Konu itibariyle aynı sadece isimler falan biraz değişik gibi.

Müsaade ederseniz öncelikle bu diziyi asıl buluş hikayemi anlatmak isitiyorum size.Bir aralar youtube oyun kanallarına falan sarmıştım.Oyun kanallarının birinde Until Down diye enfes bir oyuna denk geldim.

Until Down oyunu bir korku-gerilim oyunu ama grafikleri,hikayesi oyunun oynanışı cidden efsane.Ayrıca oldukça yeni bir oyun.Oyunda seslendirmeleri yapanlarda,oyundaki karakterlerde gerçek oyunculardan esinlenerek yapılmış.Dizi gibi oyun kısaca.İşte o oyunda biliyorsunuz ki ben psiko şizo karakterlere her zaman bayılmışımdır,işte yeni favori psiko karakterim ise Josh karakteri ve o karaktere hayat veren adam oldu.Şu adama bak bi hele gözlere sert yüz hatlarına bir bakın hele tam bir psikopat değil de ne !?

Zaten adam bi türlü psikopat karakterlerden de kurtulamamış belli ki dizide de pek aklı başında bir insanı oynadığı söylenemez.İşte efenim ben bu oyuncuyla tanışınca hemen araştırdım araştırırkende bu dizisini buldum.,konuyu da okunca tam benlik bir dizi olduğunu anlayıp başladım izlemeye.Kardeşim de bende bayıla bayıla izledik diziyi 1.sezonu 10 bölüm falan kadar herhalde 2.sezonu ne zaman çıkar çıkar mı bilemiyorum ama izleyecek dizi arıyorsanız bir bakın derim.

Bu arada dizi de sağlan siyasi ve felsefik eleştiriler var yönetmeni ve senaristi ayrı ayrı tebrik ediyorum.Gerçekleri adamlar korkmadan pat pat söylemiş vallahi.


Angela Moss
Portia Doubleday


Darlene
Carly Chaikin


Elliot Anderson
Rami Malek


Tyrell Wellick
Martin Wallström


Mr.Robot
Chrstian Slater
Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Tayvan Dizisi : Before We Get Married

Herkese merhabalar efenim,
Aldatma konulu diziler sadece Kore de değil Çin ve Tayvan dizilerine de yayılmaya başladı.Bu tip konuları çok fazla desteklemiyor olsam da izlemesi maalesef ki acayip heyecanlı oluyor.Aslına bakarsanız baş roldeki adamımız bildiğin tacizcinin teki bile sayılabilir o yüzden başlarda biraz öfkelendiğim bir dizi de oldu ama nedense beni sonradan aktı götürdü ve son bölümde buldum kendimi bir anda :/ Bir şeyleri desteklemesem ya da sevmesem bile bir an da kapılıp gidebiliyorum :/

 Li Hao Yi ile nişanlı olan Zhou Wei Wei, başarılı, azimli nişanlısına sadık bir kadındır. Lia Hao Li, tutumlukta çığır aşmış, hayatının her anını planlamıştır.
Chu Kehuan, başarılı bir girişimcidir. Aynı gün içerisinde onu kader, 3 kez Zhou Wei Wei ile karşılaştırır. Chu Kehuan, Zhou Wei Wei'den etkilenir ve kendini onun dünyasına kaptırır. Chu Kehuan'ın 10 yıllık kız arkadaşı olmasına rağmen Zhou Wei Wei ile ilişki kuramaya çalışır.

Tayland Dizisi : Boy For Rent

Herkese merhabalar efenim ...

Çerezlik bir Tayland dizisi ile devam ediyoruz yine Türkçe çevirisi olmadığı için ingilizce alt yazı şeklinde izledim haberiniz olsun :) Dizinin konusundan bahsedicek olursak , erkek kiralayabileceğiniz bir şirket var yani aslında şöyle kiraladığınız adamı cinsellik içinde kullanabilirsiniz ya da başka şeyler içinde kullanabilirsiniz.Baş roldeki kızımız hoşlandığı çocuk tarafından seksi olmadığı ve ezik bir kız olduğu için reddedilir bu kızımızda bir erkekle bir ilişki nasıl yaşanır ve nasıl daha seksi erkeklerin isteyebileceği bir kız olurum diye bu şirketten birini kendine öğretmen olarak kiralar tabi işler sonrasında karışır :)