Ana içeriğe atla

Maydanoz Time : Dizi - Mr.Robot

Herkese merhabalar millet !

Bu hafta full time dizi ve film postu haftası olucak resmen ! Öncelikle daha yeni 1.sezonu bitirdiğim ve oldukça da beğendiğim 2015 dizilerinden türü Suç-Psikoloji-Dram olan bu dizi cidden kurgusuyla oldukça efsane ayrıca sanırsam bir de Who am I ? diye bir filmi varmış.Sanırım filmden etkilenerek bu dizi yapılmaya başlanmış daha filmini izlemedim ama izlemeyi düşünüyorum.Konu itibariyle aynı sadece isimler falan biraz değişik gibi.

Müsaade ederseniz öncelikle bu diziyi asıl buluş hikayemi anlatmak isitiyorum size.Bir aralar youtube oyun kanallarına falan sarmıştım.Oyun kanallarının birinde Until Down diye enfes bir oyuna denk geldim.

Until Down oyunu bir korku-gerilim oyunu ama grafikleri,hikayesi oyunun oynanışı cidden efsane.Ayrıca oldukça yeni bir oyun.Oyunda seslendirmeleri yapanlarda,oyundaki karakterlerde gerçek oyunculardan esinlenerek yapılmış.Dizi gibi oyun kısaca.İşte o oyunda biliyorsunuz ki ben psiko şizo karakterlere her zaman bayılmışımdır,işte yeni favori psiko karakterim ise Josh karakteri ve o karaktere hayat veren adam oldu.Şu adama bak bi hele gözlere sert yüz hatlarına bir bakın hele tam bir psikopat değil de ne !?

Zaten adam bi türlü psikopat karakterlerden de kurtulamamış belli ki dizide de pek aklı başında bir insanı oynadığı söylenemez.İşte efenim ben bu oyuncuyla tanışınca hemen araştırdım araştırırkende bu dizisini buldum.,konuyu da okunca tam benlik bir dizi olduğunu anlayıp başladım izlemeye.Kardeşim de bende bayıla bayıla izledik diziyi 1.sezonu 10 bölüm falan kadar herhalde 2.sezonu ne zaman çıkar çıkar mı bilemiyorum ama izleyecek dizi arıyorsanız bir bakın derim.

Bu arada dizi de sağlan siyasi ve felsefik eleştiriler var yönetmeni ve senaristi ayrı ayrı tebrik ediyorum.Gerçekleri adamlar korkmadan pat pat söylemiş vallahi.


Angela Moss
Portia Doubleday


Darlene
Carly Chaikin


Elliot Anderson
Rami Malek


Tyrell Wellick
Martin Wallström


Mr.Robot
Chrstian Slater
Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tayvan Dizisi : Hello Again!

Herkese merhabalar efenim ...

Henüz Türkçe alt yazısı olmadığı için İngilizce alt yazı izlediğim bir Tayvan dizisinden bahsedicem.  Üniversite yılında birbirine düşman olan iki kişi yıllar sonra iş hayatlarında yine karşı karşıya gelirler ama bu sefer roller değişmiştir. Ünversite zamanında kızımız çalışkan iken iş hayatında tam bir kaybeden olmuştur hatta dükkan tefeciler tarafından basılmakta ve onları zor duruma düşürmektedir.Oğlanımız ise elbette CEO olmuştur ve zengindir (!). Kızla karşılaşıp kızı CEO'su olduğu mağaza da çalışma koşuluyla onu tefecilerden kurtarır tabi bu durumlar içince zamanla birbirlerine aşık olurlar.

Evet , konumuz oldukça klişe ama Asya da yıl 2019 olsa bile bu diziler ve bu konular bizim ülkede de olduğu gibi hala tutmakta vallahi bence hiç sıkılmıyorum izlemekten :D Bir de İngilizce alt yazı izleyip İngilizcemi geliştiriyorum benim için de daha iyi oluyor :)

Maydanoz Time : Dizi - Sevdiğim Kore Dizileri

Herkese merhabalar millet !

Aslında bugün başka bir dizi postu yapma fikri vardı aklımda fakat en sıkı takipçilerimden biri olan Deep'in isteği üzerine böyle olmazsa olmaz mutlaka izlenmesi gereken Kore dizilerini şöyle bi tekrardan kısaca yazdım.Ayrıntılı olarak Dizi kategorisinde bütün dizileri bulabilirsiniz.Ayrıca daha fazlasına da ordan bulabilirsiniz.Dediğim gibi bir çok Kore dizis izledim ama içlerinden 27 tanesi gerçekten unutulmaz bulmuşum demekki.1-Healer

Daha yeni izledim.İzlerken aşkı,macerayı tee kalbimin derinliklerinde hissettiğim nadir Kore dizilerinden.Türü Aksiyon-Romantik-Dram.Başroldeki adama gizliden aşk duyuyorum :D2-She Was Pretty

Türü Romantik-Komedi olan 2015 dizilerinden.Sırf Siwon için başladığım doğrudur 2.adam rolünde olmasına rağmen şarkıcılığı yanında çok büyük bir oyunculuk yeteneği olduğunuda kanıtlamış bulundu bu diziyle diyebilirim şimdi maalesef askerde :/  Başrol oyuncularına ise oldukça aşinayız Kill me Heal Me dizisi ile.
3-Oh My Ghost

Bence 2015&…

Çin Dizi - Whirlwind Girl 2

Herkese merhabalar efenim ...
Kore dizilerini güncel bir şekilde izlemeye elbette devam ediyorum ama bir de yan sanayi misali yan dizi olaraktan Çin-Tayvan ve Tayland dizilerini de izlemeye devam ediyorum :D
Bu dizi gibi bazı dizilerde Kore'den oyuncu tranferli olunca tadından yenmiyor hele de Kore'den transfer edilen kişi Ji Chang Wook olunca :D
Wook'un K2 Kore dramasından önce Çin'de bir dizisi vardı yine elbette romantik yönü çok fazla olmayan daha çok vurdulu kırdılı elbette yine Wook'un sert soğuk bi karakteri oynadığı daha çok spor   ve arkadaşlık temaları üzerinden yürüyen bir dizi diyebilirim.
Biliyorum pek benim tarzım değil ama konu Wook olunca hiç bir şeyi gözüm görmüyor ve atlaya atlaya olsada sırf onu biraz daha görebilmek için diziye tüm sıkıcılığına rağmen katlanıp izliyorum fangirl olmak böyle bir şey işte canlar :D
Allah'ım bu adamı en boş gününde özene özene yaratmış vallahi adam Allah'ın yaratma sanatının en güzel eserlerinden birinin temsilci…